Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: LARPAK »

Fokat pisze:To, że sportowcy i kolekcjonerzy mają na dzień dzisiejszy czystą kartę, jest wyłącznie zasługą zdyscyplinowania środowiska i poczucia odpowiedzialności.
Tak więc, lepiej tego nie spieprzmy.
Dokładnie, ale też nie możemy postępować na zasadzie "nie korzystajmy z naszych praw bo je nam zabiorą" tak jak nie jeden już tutaj prezentował.

Właśnie pokazanie, że potrafimy się obchodzić z bronią, nie ma strzelanin na ulicach itd. pokaże społeczeństwu, że jakoś "dorośliśmy do posiadania broni palnej" co wprost przeciwnie od ponad 20 lat jak się interesuję bronią wmawiają nam różnej maści specjaliści pokroju dziewula czy sokoła...

Chociaż patrząc na ostatnie zawody - niestety nie moja grupa i opieram się na relacji bardzo dobrego kolegi jak to koleś w strefie bezpieczeństwa (jakiś świeżak) wyciąga broń, obraca się w stronę ludzi sprawdzając komorę - zwrócenie uwagi.
Następnie wchodzi na stanowisko - obraca się do ludzi, na stolik wyciąga jakiś mały pistolet, wyciąga magazynek (załadowany) w stronę ludzi - reakcja kolegi, sędzia upomina gościa.
Gość nagle wkłada do innej kabury pełnowymiarowy pistolet - sędzia do niego "ładuj, przygotuj się" - koleś odpowiada, że on już jest załadowany - włożył do kabury załadowany pistolet, bez naboju w komorze. Skończyło się DQ (ja bym dał wcześniej) - stwierdzenie, że jest roztargniony bo miał jakąś stłuczkę - ledwo co kwity zrobił i już zabrał się za noszenie broni...

Tak czy inaczej noszenie broni z głową i oswajanie społeczeństwa z tym faktem jest tutaj bardzo ważne.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Fokat »

@PAWCIO69 nie ma SANKCJI za łamanie prawa i do tego przyznała się KGP. Ustawa zabrania noszenia, a ustawodawca nie określił konsekwencji. A jak chcesz się przekonać, jak szybko w naszym kraju można zrobić nowelizację, to dalej pisz głupoty na forum. Co do reszty Twojego komentarza, przydał by Ci się dłuższy odpoczynek od forum.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Polim »

MarcinD, jestem policjantem i kolekcjonerem. Jeżeli spotkam kolekcjonera noszącego w rozsądnym ukryciu załadowana broń /np spostrzegę pod marynarką przy jakimś ruchu/ po skontrolowaniu nie zrobię nic bo po pierwsze nie będę mógł bo nie popełniania czynu zabronionego , po drugie nie widzę w tym nic nagannego. Porównywanie tego do dresiarstwa i gwałtów jest bezpodstawnym i ogromnym nadużyciem. Poza tym, mam do Ciebie osobistą prośbę . Zmień sposób wypowiedzi bo czytając twoje posty zaczynam się czuć jak na pewnym forum poświęconym broni pneumatycznej. Wstyd , żeby dorosły odpowiedzialny człowiek wypowiadał się w tonie niewychowanego, niekulturalnego małolata nie mającego szacunku do innych ludzi mający odmienne zdanie. A jeśli chodzi o sugestie "homo" to już brak mi słów.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2018, 21:37 przez Polim, łącznie zmieniany 1 raz.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: lotnik »

PAWCIO69 pisze:Za Turczynem
W ustawie o broni i amunicji nie ma żadnej sankcji za naruszenie zakazu noszenia broni posiadanej w oparciu o pozwolenie do celów pamiątkowych oraz kolekcjonerskich.
A co w przypadku gdy zakaz zostanie naruszony? Jakie będą tego konsekwencje? Zakaz wówczas jest skuteczny, gdy jest zagrożony sankcją. Gdy zakaz nie ma sankcji, jego przestrzeganie w istocie jest dobrowolne. Dobrowolne, bo niby przymusowe, ale nie ma jak zmusić do przestrzegania zakazu.

I odpowiedz KGP
http://trybun.org.pl/2017/07/05/komenda ... l-sankcji/
Trzeba być lekko nieteges żeby słuchać tego adwokata który namawia do łamania prawa.
Jak chcesz się przekonać czy da się w zimie w sandałach chodzić to bardzo proszę. Przekonasz się co zrobią Panowie z WPA, a później tu opisz jak to Trybun Cię bronił ;)

Praworządny k.... obywatel z bronią

Wnioskuję o ban na forum dla gościa który namawia do łamania prawa .
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2018, 21:43 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Rimski »

Kolejna dyskusja... w sumie staje się to już zabawne :-)

Kolekcjonerzy nie mają prawa do noszenia bo im w ustawie zakazali ale by chcieli więc kombinują...
Sportowcy z jednej strony się szczycą, że "mogą" a z drugiej strony trzęsą d...ami, że jak inni będą "dymić" to również im zabiorą prawo do noszenia..., które jakby jest bo ktoś o tym paragrafie zapomniał...
Sportowcy radzą kolekcjonerom aby zrobili pozwolenie sportowe, wtedy będą mogli nosić - no! robienie sportowego aby nabyć prawo do noszenia jest średnim pomysłem, bo prawo do noszenia przez sportowców może zostać w każdej chwili "uregulowane".

Jedyne "twarde" prawo do noszenia mają ci, którzy zrobili pozwolenie do ochrony osobistej. Ci mają broń do tego celu jakiego ona została skonstruowana. Sportowcy swoje prawo mają bo chyba o nich zapomnieli przy tworzeniu ustawy :-) no i teraz wielka euforia...

A moim zdaniem sprawa wygląda tak, że ustawodawcy mają głęboko gdzieś te przekomarzania i dywagacje. Może nawet śmieją się z dumy z prawa do noszenia przez sportowców oraz prób łamania prawa przez kolekcjonerów bo sankcji przecież nie ma. Na dobrą sprawę, jak już się wydało komuś pozwolenie, to dociekanie czy on tam ma w lufie nabój czy nie jest z grubsza stratą czasu dla "decydujących". Jak gościu będzie chciał narobić kwasu legalną bronią to i tak narobi nawet jeśli mu w ustawie zapiszą, że szkielet ma być w kaburze, zamek w kieszeni, naboje w metalowej kasetce a iglica w skarpecie...

Są dwie opcje wyjścia z tego ustawowego galimatiasu, który jest wodą na młyn dla różnych dyskutantów:
- zakaz noszenia broni przez wszystkich za wyjątkiem posiadaczy pozwoleń do ochrony osobistej (i podobnych - ochrona osób i mienia), z nakazem np. przenoszenia amunicji w zamkniętej kasetce itp. (co wcale nie spowoduje zwiększenia ogolnego bezpieczeństwa):
- pozwolenie na noszenie broni przez wszystkich, którzy otrzymali pozwolenie na tych samych zasadach (lekarz, egzamin itp itd), co chyba byłoby dosyć naturalnym posunięciem gdyż wśród całej gamy pomniejszych celów do jakich broń jest kupowana (dla mania, chwalenia się innym, dziurkowania papieru i tektury, przewracania popperów, pozyskiwania jedzenia oraz regulowania populacji ssaków i ptaków) jest jeden dosyć istotny cel, w sumie od wieków - do obrony.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Polim »

Panowie, odwróćmy sytuację. Jesteście złośliwymi, wrednymi policjantami czy to na ulicy czy z WPA. Ujawniacie kolekcjonera noszącego pod marynarką załadowany pistolet i chcecie mu "dopiec". Co możecie zrobić? Policja działa na podstawie przepisów prawa. Każda jej czynność musi być prawnie umocowana. Więc co robicie?
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: MarcinD »

Powiedz mi Polim, czy ty jako policjant uwazasz, ze mozna zatem lamac prawo jesli nie wisi nad naszym lbem kij? W kazdym badz razie nie bezposrednio? Bo posrednio to sie w koncu doigramy, kazdy taki pomysl to woda na mlyn ludzi, ktorzy dobzre nam nie zycza. Ja osobiscie jestem za tym, zeby kazdy mogl nosic. Ale zgodnie z prawem, bo tylko tak ma to sens. Sprawdzi cie policjant i powie - ale panu nie wolno nosci a pan nosi, a ty co musz powiesz? Zasmiejesz sie w oczy i spytasz - co mi glino zrobisz? Tak postepuja praworzadni obywatele, dorosli ludzie? Zgodzilismy sie przestrzegac tej zafajdanej ubojki, jaka by ona nie byla, wystepujac o pozwolenie. To nie jest prawo ktore nas tlamsi i niewoli, to nie jest prawo ktore nakazuje eutanazje czy palenie ksiazek, zeby mu posluszenstwo wypowiadac. To jest cos na co sie zgodzilismy.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: lotnik »

Jak adwokat trybun mówi ze jak nie kary to można . Policjant tez nie zareaguje na łamanie prawa bo nie ma kary ;) . Obaj mają broń i mówią ze są praworządni ;) Jakaś paranoja.
Gdyby mandatów nie było to każdy jeździłby ile fabryka dała przez wioskę z ograniczeniam 50 km/h

Tak jak już pisałem nie tez kary za zesranie się w nowe spodnie bo kto bogatemu zabroni.
Śmiało panowie .
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2018, 22:07 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Polim »

Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa, im więcej jest broni w rękach ludzi tym większe jest prawdopodobieństwo, że ktoś popełni legalną bronią przestępstwo , nie daj boże zbrodnie i zabłyśnie w mediach. To się kiedyś stanie, oby za kilkadziesiąt lat. Ja jestem od egzekwowania przepisów prawa na obywatelach te przepisy naruszających. Czy mi się te przepisy podobajaą czy nie. Nie ja stanowię prawo. Ja je egzekwuję. Co mam wyegzekwować w przypadku ujawnienia faktu, że spokojny kolekcjoner nosi ukryta załadowana broń? Że narusza ducha ustawy?
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: MarcinD »

On nie narusza ducha ustawy, tylko jej bezposredni zapis. A to, ze nie mozna mu za to nic zrobic nie zmienia faktu, ze gosc lamie prawo. Szczerze to mi sie juz nie chce tego tlumaczyc, wychodzi na to, ze dobrze, ze za wszystko sa sankcje, bo co poniektorzy kradli by, gwalcili i co tam jeszcze jak zwierzaki, jakby przypadkiem gdzies w jakiejs noweli zdjeto na chwile sankcje. Rece opadaja. EOT dla mnie.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Mateusz D »

Polim pisze:Panowie, odwróćmy sytuację. Jesteście złośliwymi, wrednymi policjantami czy to na ulicy czy z WPA. Ujawniacie kolekcjonera noszącego pod marynarką załadowany pistolet i chcecie mu "dopiec". Co możecie zrobić? Policja działa na podstawie przepisów prawa. Każda jej czynność musi być prawnie umocowana. Więc co robicie?
Z wlasnych obserwacji, 75% policjantow nie ma pojecia o przepisach w takim stopniu aby wiedziec ze kolekcjoner nie moze nosic broni. Kazdy kto wie, nie bedzie robil notatki na wniosek bo wie o braku sankcji.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Polim »

MarcinD, taki kolekcjoner nie popełnia czynu zabronionego, nie popełnia, przestępstwa, wykroczenia ani nawet nie narusza przepisów administracyjnych. Po prostu nie robi niczego niezgodnego z prawem i takie są fakty. Zaczną się problemy , to policjanci i inne służby będą pisać do KGP. KGP do ministra, minister pójdzie do prezesa i się prawo zmieni, ale od ładnych paru lat, z faktu że ktokolwiek nosi załadowaną broń w całej Polsce nie zaistniał ani jeden incydent więc nie ma powodu aby ktokolwiek dążył do zmiany prawa. Były incydenty ale nie mające z tym przepisem żadnego związku. Jeżeli legalnemu posiadaczowi broni strzeli do głowy pomysł żeby prawo złamać to żaden przepis zakazujący nosze broni tego nie zmieni.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: lotnik »

Polim pisze:MarcinD, taki kolekcjoner nie popełnia czynu zabronionego,
Czyli możemy nosić bron kolekcjonerską? Ustawa tego nie zabrania ? Poważnie ? Czytałeś ustawę czy Trybuna?
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: Polim »

Czyn zabroniony – – zachowanie wypełniające ustawowe znamiona typu czynu zabronionego, czyli odpowiadające opisowi zachowania określonego w ustawie karnej.

Czyn zabroniony jest obwarowany sankcją zastosowania kary kryminalnej, tym samym jest czynem bezprawnym karnie i stanowi element składający się na strukturę przestępstwa lub wykroczenia.

Czyn zabroniony jest rodzajem czynu bezprawnego i stanowi zarazem jeden z czterech podstawowych komponentów przestępstwa lub wykroczenia. Pozostałymi są: bezprawność, wina i społeczna szkodliwość (w wypadku przestępstwa – większa, niż znikoma; w odniesieniu do wykroczenia nie ma takiego wymogu). Oznacza to, że każde przestępstwo lub wykroczenie jest jednocześnie czynem zabronionym, natomiast nie każdy czyn zabroniony stanowi przestępstwo lub wykroczenie (nie jest nim, gdy zabraknie któregokolwiek z pozostałych trzech elementów definicji przestępstwa lub wykroczenia).

Tym samym możliwe jest m.in. stworzenie takiej konstrukcji, w której czyn wypełniający znamiona czynu zabronionego nie będzie przestępstwem lub wykroczeniem z powodu zaistnienia okoliczności wyłączającej bezprawność czynu, dokładniej okoliczności wyłączającej karną bezprawność czynu, czyli kontratypu.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2018, 22:50 przez Polim, łącznie zmieniany 1 raz.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie noszenia broni do celów kolekcjonerskich

Post autor: karolmail »

To, że obecny przepis jest jaki jest wiadomo od dawna, egzekwowanie tego przepisu chyba jeszcze nie miało miejsca (przynajmniej nic o tym nie słyszałem). Powodów jest kilka, ale taki główny to jak często macie kontrole Policji ? 3 razy na dzień? Kiedyś jeździłem do pracy na nocne zmiany przez czas mierzony w latach trafiłem kilka razy na akcje trzeźwość, nawet dokumentów nikt nie chciał, nie licząc tego to nie pamiętam nawet kiedy miałem taką tzw. rutynową kontrolę drogową. Dodatkowo jeszcze trafienie policjanta obeznanego w przepisach od broni palnej i któremu zachce się walczenia z Wami dla zasady bo to niezgodne z ustawą, pomijam tzw. szkodliwość czynu czy jak to się nazywa to raczej mała szansa. Kiedyś pytałem kolegę policjanta co on by osobiście zrobił w takiej sytuacji odpowiedź w stylu "naprawdę myślisz, że nie mam większych problemów".... Wiadomo prawo jest do poprawy bo jest liche, ale żeby poprawione nie było jeszcze gorsze.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2018, 23:15 przez karolmail, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”