Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

VIS z e-gun

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: VIS z e-gun

Postautor: tomek5 » 2018-02-12, 20:17

Czy coś się stało ? Od dwóch miesięcy nie widzę na e-gunie ani jednego Polskiego VISa ?
Ostatni z orzełkiem został zakupiony w grudniu przez mojego brata i podarowany mi do Polski,
czy ktoś wie co może być przyczyną ?
Możecie podać mi strony na których można zakupić , Polskie VISy (oczywiście w przyzwoitym stanie) ?

arcus

Postautor: arcus » 2018-02-12, 20:59

tomek5 pisze:Czy coś się stało ? Od dwóch miesięcy nie widzę na e-gunie ani jednego Polskiego VISa ?
Ostatni z orzełkiem został zakupiony w grudniu przez mojego brata i podarowany mi do Polski,
czy ktoś wie co może być przyczyną ?

Pewnie poszły do oksydowania... Za parę miesięcy wrócą wypicowane jako nówki sztuki wprost z fabryki :033: Oczywiście z odpowiednią - chorą ceną, a nasi forumowi i specjaliści będa klękać i piać z zachwytu :103:

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-02-12, 21:44

Hahaha!! Pan arcus wzniósł się na kolejny level. Już nie pluje na aktualnie wystawianego ViSa. On już pluje na te jeszcze nie wystawione :-D

Autentycznie - nie możemy wyjść z podziwu. Osoba, która opluła pięknego, okupacyjnego, prealfabetycznego ViSa - wystawianego ostatnio na Egun - w pięknej, oryginalnej oksydzie - która to osoba pojęcia o temacie nie ma - bez żadnego wstydu popycha kolejne bzdury - i próbuje infekować swoją ignorancją czytających :-D

Czy możemy kogoś poprosić o linka do tej aukcji z Egun? Nam już uciekł z "Mein eGun", a w tym wątku go nie ma.
Wstawimy zdjęcia tego ViSa tutaj, póki ta aukcja jest jeszcze osiągalna.... Będzie to znakomity dowód na znane spostrzeżnie Stanisława Lema :-D

Edit - nie prealfabetycznego, tylko z serii A.
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 22:10 przez POLARMS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-02-12, 21:58

A tak jeszcze na dziś wieczór - link do interesującej wypowiedzi. To taka ilustracja kompetencji:

viewtopic.php?f=124&t=164203&p=1774056#p1774056

My nie znamy tego ViSa z Wlkp., nie wiemy o co chodzi, nie wiemy nic o jego oryginalności....
Ale - jeżeli ktoś nie ma pojęcia o fakcie składania ViSów z części niezgodnych numerycznie w pewnym okresie produkcji.... I nazywa to opowieściami z mchu i paproci.... A za chwilę, w innym wypadku "mądrze" i ze swadą wypowiada się o oryginalności jakiegoś ViSa.. To.... To sami Państwo widzicie :-D
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 22:01 przez POLARMS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-02-12, 22:00

mowisz i masz

http://www.egun.de/market/item.php?id=6805350

Mam nadzieje, ze o tego chodzi ?

Poprzedniego lyknal Waldek 58 za cos 1200,- Jurkow

tu aktualna lista

http://www.egun.de/market/list_items.ph ... om&quick=1

:wink:

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-02-12, 22:03

O tego, o tego. Jutro przerzucimy fotki :-D :-D :-D

PanHipolit
Status: Online

Postautor: PanHipolit » 2018-02-12, 23:48

POLARMS pisze:
....- i próbuje infekować swoją ignorancją .... :-D

Boże, za to stwierdzenie, masz u mnie POLARMS butel wiskacza, o którym nie zapomnę do najbliższego spotkania. Uwielbiam Was. Ja ten Wasz tekst, będę stosował w pracy z największą przyjemnością i rozwiązłością. Więcej nie piszę, bo mnie namierzą i zamkną :516:

arcus

Postautor: arcus » 2018-02-13, 00:03

Cóż Panowie POLARMS  obrażanie interlokutorów w żaden sposóbe nie wzmocni Waszej argumentacji, a wręcz przeciwnie. Szacunku na forum w ten sposób nie zyskacie  niezależnie od tego ile broni przeszło przez Wasz sklep - czym się tak szczycicie. Na mnie Wasze impertynencje nie robią  większego wrażenia - miano ignoranta od Was otrzymało już tak wielu na forum że dołączę do całkiem interesującego grona. Nie będę wdawał się w polemikę na takim poziomie ale zachowam swoje zdanie na temat szybko rosnącej bańki jaką stało się kupowanie VISÓW

tomek5

Postautor: tomek5 » 2018-02-13, 04:15

Interesują mnie VISy z orzełkiem, okupacyjne są na e-gunie.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-02-13, 08:37

arcus pisze:Cóż Panowie POLARMS  obrażanie interlokutorów w żaden sposóbe nie wzmocni Waszej argumentacji, a wręcz przeciwnie. Szacunku na forum w ten sposób nie zyskacie  niezależnie od tego ile broni przeszło przez Wasz sklep - czym się tak szczycicie. Na mnie Wasze impertynencje nie robią  większego wrażenia - miano ignoranta od Was otrzymało już tak wielu na forum że dołączę do całkiem interesującego grona. Nie będę wdawał się w polemikę na takim poziomie ale zachowam swoje zdanie na temat szybko rosnącej bańki jaką stało się kupowanie VISÓW

Moze spojrzyj na to z innej strony.

Przychodzi do Ciebie ktos kto w zakresie Twojego wyksztalcenia / zawodu / profesji opowiada Ci bzdury, jak reagujesz ? / Co odpowiadasz ?

Sie wali babola, sie do tego przyznaje i nabywa troche pokory.

Cytujac klasyka

- " ale pan znal karate "

- zawsze znajdzie sie ktos kto umie lepiej :)

tomek5

Postautor: tomek5 » 2018-02-13, 08:53

Jako założyciel tego tematu proszę o merytoryczne wypowiedzi.
Czy wiecie dlaczego od dwóch miesięcy nie widać na aukcjach VISów z orzełkiem ?
Bajki o oksydowaniu przed sprzedażą proszę sobie darować.
Ktoś w tym wątku pisał jak niemcy się chwalili ,że znaleźli sposób na podbijanie cen Polskich VISów - więc gdzie one są ?
Jestem zainteresowany orginalnym magazynkiem i wyciorem z odbiorem G2.
Jeżeli ktoś ma i chciałby się pozbyć to proszę o wiadomość na priv.

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2018-02-13, 09:52

tomek5 pisze:Ktoś w tym wątku pisał jak niemcy się chwalili ,że znaleźli sposób na podbijanie cen Polskich VISów - więc gdzie one są ?

Na e-gun masz teraz chyba z 8 VISów. Fakt, wszystkie "niemieckie". Ale z perspektywy ew. sprzedających, to całkiem dużo, i pewnie nie chcą sobie robić konkurencji. Sam bym tak zrobił i po prostu poczekał :) Przecież te z orzełkiem i tak zejdą...

Za to zobacz sobie opis do aukcji, gdzie ktoś sprzedaje same magazynki: "Keine kopie aus Bulgarien, China und andere". :621: O chińskich podróbach magów do VISa słyszałem, ale o bułgarskich to jeszcze nie :) Pytanie, czy poza magami też coś robią...
.22LR / 9x17 / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / 7.62x54R / 12GA

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-02-13, 12:27

tomek5 pisze:Jako założyciel tego tematu proszę o merytoryczne wypowiedzi.
Czy wiecie dlaczego od dwóch miesięcy nie widać na aukcjach VISów z orzełkiem ?

Ktoś w tym wątku pisał jak niemcy się chwalili ,że znaleźli sposób na podbijanie cen Polskich VISów - więc gdzie one są ?

Tak miedzy nami, kto ma Ci na to pytanie powaznie odpowiedziec ?

Handlarze ktorzy wystawiaja bron na aukcji wysawiaja to co kupia lub ktos im przyniesie aby wstawili i sprzedali, czesto osoby takie nie posiadaja zezwolenia na bron.

Wiec zapytam czego oczekujesz ? Sig Sauer nie jest w stanie sie okreslic kiedy wypusci nowa partie P 210 a Ty oczekujesz, ze ktos poda Ci date kiedy na niemieckiej aukcji pojawi sie polski VIS ?

Ty naprawde tak na powaznie ? :) :) :)

Nie wiem kto podawal taka informacje, nawet nie zamierzam sprawdzac kto ale to Jakis prorok lub wrozbita.

No chyba, ze sam tlucze podroby wiec wie z pierwszej reki.

Aby nie klepac po klawiaturze bez sensu podam Ci kiedy pojawi sie nastepny VIS z orzelkiem,

Otorz pojawi sie on wtedy, kiedy sie pojawi. Proponuje wiec uzbroic sie w cierpliwosc.

arcus

Postautor: arcus » 2018-02-13, 13:14

Shooter7 pisze:Moze spojrzyj na to z innej strony.
Przychodzi do Ciebie ktos kto w zakresie Twojego wyksztalcenia / zawodu / profesji opowiada Ci bzdury, jak reagujesz ? / Co odpowiadasz ?
W zakresie o którym piszesz słucham uważnie i cierpliwie tłumaczę w czym i gdzie się myli. Jak go przekonam to dobrze, jeżeli nie to trudno, ale akurat w mojej profesji obrażanie rozmówcy to ostatnia rzecz na jaką mogę sobie pozwolić.
Shooter7 pisze:Sie wali babola, sie do tego przyznaje i nabywa troche pokory.
Do czego mam się niby przyznawać? Po pierwsze to nie ja kłóciłem się z POLARMSEM na temat tej aukcji. Ja tylko później napisałem jeden czy dwa krótkie komentarze. Po drugie, o ile pamiętam, oponenci panów z Kołobrzegu zupełnie nie chcieli uznać ich argumentów. A po trzecie POLARMS to nie jest na szczęście jedyne źródło wiedzy o broni historycznej na świecie.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-02-13, 15:03

w Moim przypadku tlumacze po sto razy i niestety nie do wszystkich dochodzi wiec czasami walne kawe na lawe co odczuwam po / w kieszeni ale jak misja. to misja :)

Ludzie sa rozni, ja tam za prawde sie nie obrazam, co najwyzej albo powiem albo przemilcze :)

Wróć do „Kolekcjonerzy”