Drodzy użytkownicy,

W związku z wymogami prawnymi w najbliższym czasie forum-bron.pl zmieni swój status na „forum zamknięte”.
W praktyce oznacza to, że osoba niezalogowana o statusie „gość” nie będzie mogła przeglądać forum.
Przeglądanie, czytanie lub pisanie na forum będzie możliwe tylko dzięki rejestracji i logowaniu.

Administracja forum

Mosin - wątek serwisowo-remontowy

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Mosin - wątek serwisowo-remontowy

Postautor: McMonster » 2017-06-18, 23:56

Zabrałem się w końcu za remont generalny swojego Mosina. W moim egzemplarzu mam problem z ruszającą się w przód i tył podstawą szczerbiny. Czy ktoś wie, jak rozmontować cały zespół szczerbiny? Chciałbym się upewnić, że nie ma pod spodem rdzy lub innych niespodzienak i umocować ją porządnie. I czy ktoś wie gdzie za rozsądne pieniądze (na eBay to jakieś 100$ z wysyłką, o ile wyślą) dostać części szczerbiny? Muszę też wymienić sprężynę i śrubkę, bo ramka podskakuje przy strzale, a śrubka była chyba czymś przyklejona, bo gwintu to tam już nie ma.

Obrazek

EDIT:
I jeszcze od jakiegoś czasu uparcie rdzewieje mi przewód lufy, wcześniej czyściłem Brunoxem i nie było problemu, a teraz mi pordzewiał dosłownie w 24 godziny od wyczyszczenia. Ktoś ma pomysł, co mu dolega i jak sobie poradzić?
Ostatnio zmieniony 2017-06-19, 00:03 przez McMonster, łącznie zmieniany 1 raz.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk

specnaz1
Status: Offline

Re: Mosin - wątek serwisowo-remontowy

Postautor: specnaz1 » 2017-06-19, 08:14

McMonster pisze:Czy ktoś wie, jak rozmontować cały zespół szczerbiny? Chciałbym się upewnić, że nie ma pod spodem rdzy lub innych niespodzienak i umocować ją porządnie.

U mnie przy demontażu okazało się że podstawa szczerbinki była przylutowana i zamontowana na szynę tzw. ,, jaskółczy ogog".Lepiej tego nie ruszać :-D

LongTom
Status: Offline

Postautor: LongTom » 2017-06-19, 10:04

Jak potrzebujesz jakieś części do mośka, to zapytaj tej Pani
http://allegro.pl/kurek-zamka-mosin-wz- ... 70107.html
jak nie ma wystawione, to pewnie ma na magazynie.
PSSK Do broni
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

McMonster
Status: Online

Postautor: McMonster » 2017-06-19, 11:08

Późniejsze Mosiny miały przylutowaną podstawę szczerbiny. Wczesne mają demontowalną.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk

Wróć do „Kolekcjonerzy”