Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: MarcinD »

Ale inny organ - Komendant Powiatowy a nie Komendant Wojewodzki. Zatem inne podanie, badania, powtorka z egzaminu itp.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

Witajcie


Piszę właśnie podanie - do celów kolekcjonerskich.

Opierając się na wcześniejszych stronach wątku chcę od razu wystąpić o dopuszczenie. Muszę pisać osobny wniosek, czy mogę to jakoś ładnie zmieścić w jednym piśmie?
Rozumiem, że obydwa te wnioski załatwiam jednym egzaminem? Różnica to po prostu dodatkowy wniosek i 10zł więcej?


pozdrawiam
Wiatr, CP, Nitro.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Rimski »

Ja napisałem (w WPA krakowskim) o pozwolenie kolekcjonerskie i dopuszczenie na jednym wniosku... Pani w WPA coś kręciła nosem, że dopuszczenie to nie bardzo, z kimś tam coś skonsultowała... Skończyło się na tym, że na miejscu podsunęli mi gotowy wniosek o dopuszczenie - wypełniłem i został dołączony do całej dokumentacji (oczywiscie dowod wpłaty na 10zł był).

Po nie całych dwóch tygodniach dostałem pismo o treści (mniej więcej) - w związku ze zlożeniem przez pana wniosku o pozwolenie kolekcjonerskie oraz dopuszczenie do posiadania broni... (seria podstaw prawnych) ...egzamin odbędzie się dnia...

Więc czy się napisze na jednym czy na dwóch - chyba wsio ryba.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

A jak wygląda sprawa, gdy ma się zdany egzamin na kolekcjonerskie, jeszcze ważne badania - czy wtedy dopuszczenie dostaje się po prostu po złożeniu podania?


------------------------
Ops... Obskoczę 2 zdjęciami 3x4 wniosek na kolekcjonerskie i o dopuszczenie? Zagapiłem się i mam 4 zdjęcia do dowodu i 2szt 3x4... A przez najbliższe kilka dni nie będę miał jak zrobić nowych zdjęć...
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2017, 21:15 przez Revolut, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiatr, CP, Nitro.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Rimski »

Czyli, że zdajesz egzamin na kolekcjonerskie, dostajesz decyzję i składasz wniosek o dopuszczenie załączając wciąż ważne badania lekarskie (o ile zdążysz w ciągu trzech miesięcy).

Raczej nie będziesz zwolniony z egzaminu bo w ustawie nie ma nic o tym, że posiadania pozwolenia kolekcjonerskiego zwalnia z egzaminu na dopuszczenie. Na pocieszenie - egzamin na dopuszczenie jest sporo tańszy :-)

Co do zdjęć. Złóż wnioski z tymi zdjęciami co masz. Najwyżej będą chcieli abyś dostarczył kolejne ale do tego czasu już dorobisz. I tak legitymację posiadacza zrobią dopiero jak przyjdziesz zarejestrować pierwszy nabytek.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2017, 21:23 przez Rimski, łącznie zmieniany 1 raz.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

A składając wszystko na raz mam jeden egzamin? Płatny 1150 i robię wszystko za jednym razem?

Pytam, żeby się nie okazało, że będę płacić za 2 egzaminy, które jeszcze na dodatek będą przeprowadzane niezależnie :D
Wiatr, CP, Nitro.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Rimski »

Będziesz mieć jeden egzamin. Przynajmniej mi tak wyznaczyli i wskazali do zapłaty tylko jedną kwotę - tą większą za egzamin kolekcjonerski.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

Z samego rana miałem telefon z WPA. "Przemiły" Pan rozmowę zaczął pytaniem, czy kiedykolwiek miałem ubojkę w rękach :) po czym stwierdził, że występując o samą kolekcjonerkę nie mogę mieć dopuszczenia.

Gdy powiedziałem, że przecież nie ma celów dopuszczenia, to Pan zarzucił mnie paragrafami i artykułami z ubojki i powiedział, że albo sam zrezygnuję z dopuszczenia albo będę musiał czekać na decyzję odmowną.

Do tego dowiedziałem się, że straszne głupoty napisałem :D

Co ciekawe najpierw zadzwonił naprawdę miły Pan, zapytał czy możemy rozmawiać itd a potem przyłączył do agresora :D
Wiatr, CP, Nitro.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Rimski »

No i co mu powiedziałeś?
Ja bym nie rezygnował i po otrzymaniu decyzji odmownej się od niej odwołał.
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

Witam

Zdawałem egzamin na kolekcjonerskie w rzeszowskim WPA 21 kwietnia.
Wyglądało to tak jak opisał humar.
Mimo pojawienia się AK (służył chyba tylko do rozkładania) strzela się nadal z 3 sztuk (Glock17, PM98, Mossberg 500).
Nie występowałem o boczny zapłon.
Revolut - moim zdaniem nie powinieneś nic zmieniać we wniosku. Chodzi im oczywiście o kasę - opłata za egzamin idzie na konto KWP. Jeżeli w innym WPA można za jednym razem robić dwa pozwolenia (kolekcjonerka + dopuszczenie) to dla czego w Rzeszowie nie. Jednak jeżeli nie zmienisz wniosku i wydadzą ci w tej części decyzję negatywną to pomimo nawet skutecznego odwołania będziesz musiał płacić oddzielnie za egzamin na dopuszczenie (bo kolekcjonerski będzie pewnie już dawno za tobą zanim ktokolwiek rozpatrzy twoje odwołanie).
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2017, 15:22 przez Git, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: 9x19 »

Revolut pisze:Z samego rana miałem telefon z WPA. "Przemiły" Pan rozmowę zaczął pytaniem, czy kiedykolwiek miałem ubojkę w rękach :) po czym stwierdził, że występując o samą kolekcjonerkę nie mogę mieć dopuszczenia. ....
Z WPA rozmawia się tylko na piśmie!!! A co do egzaminu, to też bym się tak nie poddawał bez walki. Ile razy można zdawać maturę?
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

Panowie mam pytanie. Czy jest ktoś w gronie, kto zdawał egzamin na pełną kolekcjonerkę w piątek zaraz po świętach, tj. 21.04.2017? Do tej pory nie dostałem decyzji. Jak to wygląda u Was? Tak wiem, że było sporo wolnego, ale mimo wszystko zaczynam się niepokoić :)
humar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2017, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: humar »

bunisko pisze:Panowie mam pytanie. Czy jest ktoś w gronie, kto zdawał egzamin na pełną kolekcjonerkę w piątek zaraz po świętach, tj. 21.04.2017? Do tej pory nie dostałem decyzji. Jak to wygląda u Was? Tak wiem, że było sporo wolnego, ale mimo wszystko zaczynam się niepokoić :)
Trzeba czekać - ja dostałem ok 3 tyg. po egzaminie, a niestety wtedy się czas dłuuużżżżyyyyy..... :-/
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

bunisko pisze:Panowie mam pytanie. Czy jest ktoś w gronie, kto zdawał egzamin na pełną kolekcjonerkę w piątek zaraz po świętach, tj. 21.04.2017? Do tej pory nie dostałem decyzji. Jak to wygląda u Was? Tak wiem, że było sporo wolnego, ale mimo wszystko zaczynam się niepokoić :)

Też zdawałem 21-ego i też do dzisiaj nie dostałem decyzji. W postanowieniu, które dostałem razem z zaproszeniem na egzamin przedłużyli mi postępowanie do 10 maja. I raczej w tych okolicach spodziewam się decyzji.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 08:35 przez Git, łącznie zmieniany 2 razy.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

U mnie przedłużenie postępowania było do 03.05.2017. Tak jak napisał humar - ten czas się dłuży i to bardzo. Dzisiaj był wspólny trening stowarzyszenia i pożyczałem broń i amunicję - ogromne dzięki za pomoc - a chciałbym mieć już coś swojego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”