Karabinowe Zawody z Broni Historycznej 2013

Forum lokalne grupy CP Bełchatów

Moderator: Moderatorzy CP

kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

A jakieś zgłoszenia potrzebne? Bo wybieramy się we trzech
(najlepsi wytypowani z Podlasia :-D )
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

kumat pisze:A jakieś zgłoszenia potrzebne? Bo wybieramy się we trzech
(najlepsi wytypowani z Podlasia :-D )
No to nie źle :-D , jednym słowem chcecie nam złoić skórę :-D . Może nie być tak łatwo , z południa Polski też w tarcze czasami potrafią trafić :-D . Co do zgłoszeń to zapewne w temacie zawodów i już na miejscu na strzelnicy w Radomsku .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Bo jest nas tylko trzech, reszta trzyma sprzęt chyba pod łóżkiem ;laughing:
slawek-10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Radomsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: slawek-10 »

Witam wszystkich
Może jakieś propozycje odnośnie napisów na medalach i wzorów dyplomów - czekam na pomysły.
Pozdrawiam
Sławek
slawek-10
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

sas88 pisze:
Trzeba było zabrać głos, przedstawić argumenty.
Przedstawiałem argumenty, tu w tym topicu.
Od mnożenia tematów w różnych działach odprzodowości tej broni raczej nie przybyło.
Paweł, mi nie chodziło o "mnożenie tematów" ale o wyjaśnienie kwestii dopuszczenia lub nie karabinka rewolwerowego do konkretnej konkurencji.
Wszyscy którzy się w tym temacie wypowiedzieli byli "za".
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Kościesza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 761
Rejestracja: 01 lutego 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Sieradza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kościesza »

Jeśli się nie mylę, w regulaminie zawodów któryś punkt mówi, że interpretacja regulaminu należy do organizatorów. Więc prośba do organizatorów: Ogłoście publicznie Waszą interpretację i to powinno uciąć wszelkie dyskusje, bo naprawdę robi się "sejmik". Wystarczy przecież napisać: Strzelcy z karabinkami rewolwerowymi mogą brać udział w konkurencji [ tutaj wpisać jakiej], strzelcy z kammerladerami mogą brać udział w konkurencji [tutaj wpisać jakiej] i cała dyskusja się powinna zakończyć. Tak więc ja nie odzywam się więcej i czekam na interpretację i wydaje mi się, że sirgreg powinien podobnie postąpić.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Jednym słowem gówniano się stało że temat regulaminu omawiany jest publicznie . On jedynie powinien być do wglądu dla uczestnika zawodów . A tak zaczyna być gdybanie i bicie piany , nie podoba mi się to . Nigdy tak nie było .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

w konkurencjach MLAIC, a więc broni ładowanej odprzodowo jest też konkurencja Mariette. Świadczy to, moim zdaniem, że w zamyśle twórców regulaminu MLAIC rewolwery były uznawane za broń ładowaną odprzodowo.
Tyle, że rewolwery nie strzelają razem z pistoletami odprzodowymi, nieprawdaż? Gdyby było jak piszesz mozna by strzelać z nich konkurencje pistoletowe, ładując tylko jedną komorę. Jednak jest to zabronione.

Per analogiam karabinek rewolwerowy nie moze strzelać konkurencji z karabinami odprzodowymi.

Nie stworzono, niestety, dla niego w MLAIC osobej konkurencji, tak jak nie ma konkurcji dla np. karabinu Hall'a, Linder'a itp (my taka konkurencję stworzyliśmy - nazywa sie Sharps - i tam jest miejsce równiez dla karabinków rewolwerowych).

Trudno by regulamin wymieniał wszystkie konstrukcje które nie mogą byc dopuszczone. Jednak gdyby któraś z nich dopuszczoną była, to by ja niechybnie wymieniono, nie uważacie?

Ta interpretacja jest dla mnie oczywista, jednak dla świetego spokoju zadałem pytanie na oficjalnym forum MLAIC. Miejmy nadzieję, że nie będeziemy czekać pół roku na odpowiedź.

Co do tej dyskusji.
Są zawody na których odtylcówki strzelają i są klasyfikowane razem z odprzodówkami, lub takie, na których strzela się z broni krótkiej z obu rąk.
Są też takie, które rozgrywa sie ściśle według MLAIC i według tych zawodów prowadzi się później rankingi.

Te pierwsze nie są w niczym lepsze lub gorsze od tych drugich.

Jednak potencjalny zawodnik musi wiedzieć na jakie zawody jedzie - czy jest to piknik strzelecki jedynie lużno opart na zasadach MLAIC, czy też są to zawody stricte sportowe, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Jesli ustaliliście/liśmy, że ma byc sportowo, to sie tego trzymajmy i nie zmieniajmy zasad dlatego, że któryś z kolegów ma nietypowy karabin.

Przyznam zresztą, że nie rozumiem Sirgrega, dlaczego to tak uparł się przy tym Vetterlim?
100m leżąc strzlają koledzy z dużo bardziej niewygodnej broni i jakoś nienajgorzej sobie radzą.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Sas ma tu rację, jak chcecie dopuścić do jakiejś konkurencji karabiny rewolwerowe to organizator oczywiście może to zrobić, jednak wtedy nie będzie to już Vetterli nazwijcie tą konkurencje inaczej bo Vetterli to konkurencja MALIC.
Drugą sprawą, że jeśli rewolwerowe karabinki to logicznie i Kamerlader, no chyba, że jednym z kryteriów będzie wielostrzałowość.
Nie spotkałem się nigdzie, a trochę się już po zawodach najeździłem, żeby karabinki rewolwerowe były klasyfikowane łącznie z odprzodowymi jako Vetterli.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Zinngiesser »

Zamiast 'Vetterli' zrobcie 'Wetterli'. A tak calkiem powaznie - czy dla jednego strzelca warto komplikowac sobie regulamin i utrudniac klasyfikowanie?
Obrazek
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Dla takiej broni najodpowiedniejsza jest konkurencja Sharps 50 m, tyle że w tych zawodach jej nie będzie.

Ja myślę, że zwyczajnie po ludzku nikomu to nie będzie przeszkadzać, jak kolega na towarzyskich zawodach, z takim karabinkiem wystartuje, tu w sumie należy pod uwagę wziąć, żeby konkurencja była rozegrana fair play i tyle, taki karabinek żadnej przewagi w stosunku do typowego karabinu dopuszczonego do konkurencji Vetterli nie ma i myślę, że nikt się nie będzie czepiał.

Jednak nie można podchodzić to takich niejasności naciągając przepisy, już lepiej zrobić wyjątek dla strzelca niż udziwniać przepisy, a z czasem kolega sam dojdzie do wniosku, że warto kupić dodatkowo broń zgodną z Vetterli.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Uważam ze lepiej sobie wszytko wyjaśnić przed zawodami niż w ich trakcie lub bić pianę po.
Istnieje też wyjscie jest też iście Salomonowe, kolega może strzelać w Vetterli tylko nie być klasyfikowanym, a w komunikacie obok ilości punktów będzie dopisek "PK".

Szkoda że we właściwym wątku nie rozwiano wątpliwości co do używania karabinka rewolwerowego w konkurencji MLAIC.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
sirgregs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 08 marca 2012, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sirgregs »

Dziękuję Panowie za dyskusję w temacie mojego startu w konkurencji Vetterli z użyciem karabinak rewolwerowego.
Dzięki drogi sasie za rzeczowe agrumenty.
Na mam zamiaru naciągać przepisów MLAIC pod siebie tylko potrzebowałem zrozumieć dokładnie w czym rzecz.
Przyjadę oczywiście do Radomska i wystartuję w Vetterli poza klasyfikacją.
100m sobie odpuszczę z prostej przyczyny - nie wypuściłem ani jednej kulki na takim dystansie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Szkoda że we właściwym wątku nie rozwiano wątpliwości co do używania karabinka rewolwerowego w konkurencji MLAIC.
Dostnę odpowiedź od któregoś z Davidów, to ją zamieszczę w tamtym wątku (również jeśli okaże sie, że błądziłem ;laughing: ).
Jednak, zważywszy, że opublikowanie nowego regulaminu zajęło im ponad 7 miesięcy, może to trochę potrwać.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

sas88 pisze: Dostnę odpowiedź od któregoś z Davidów, to ją zamieszczę w tamtym wątku (również jeśli okaże sie, że błądziłem ).
Paweł, przenieś może te posty do "tamtego", właściwego wątku.
Będą stanowiły jakąś tematyczną całość.
A tu zapanuje znowu "ład i porządek" :wink:
slawek-10 pisze:Witam wszystkich
Może jakieś propozycje odnośnie napisów na medalach i wzorów dyplomów - czekam na pomysły.
Pozdrawiam
Sławek
Na medalu - nazwa konkurencji i data zawodów, może też i nazwa miejscowości.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CP Bełchatów”