Zawody CP Radomsko 50/100 metrów

Forum lokalne grupy CP Bełchatów

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Tylko trzeba zrobić zawody z prawdziwego zdarzenia, żeby ludziom sie chciało przejechać te kilkaset kilometrów w obie strony.
Zaproponuj coś konstruktywnego Pawle, jakie konkurencje, katering, medale puchar (puchary) itp
No i termin nie może być kolidujący, bo jak zrobimy imprezę równolegle choćby ze wspomnianym Jaworznem, to pies z kulawą nogą do nas nie zajrzy.
Święta prawda.
Chyba z miesiąc temu pisałem żebyśmy ustalili jakieś konkretne terminy.
Bo potem będzie za późno.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stangret »

sas88 pisze: Pogdybajmy sobie. Jeśliby przyjąć formułę Jaworznicką, to przy 20 uczestnikah do kasy wpływa 1200 zł. Przyjmijmy (moim zdaniem mocno na wyrost), ze na katering, obsługę zawodów, owe medaliki etc. wydamy połowę. To i tak zostaje 6 stów. Może to nie kokosy, ale skoro klub taki bidny...
Co innego Sasie liczyć profity w domowym ciepełku a co innego przekonać się na własnym portfelu ile tak na prawdę kosztuje zorganizowanie zawodów :P . Faktycznie mocno na wyrost (w dół niestety) pojechałeś z tymi obliczeniami ;laughing:. Chyba Cię zatrudnię w przyszłym roku jako księgowego na zawodach, ale bez co najmniej 4000 PLN-ów górki po wszystkim się nie pokazuj ;laughing: :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

kruger pisze:Podziękowania za udane zawody,towarzystwo i do następnego razu:-) Mam nadzieję,że grono CP się zwiększy.
:piwo: :-D
:piwo:
Do zobaczenia... :piwo:
Postaramy się urobić Darka żeby wszedł w świat CP :)
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
uss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Koziegłowy/Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: uss »

Dzięki za udane zawody , fajną atmosferę , doborowe towarzystwo , i oby tak dalej. :-D


Sasie organizacja imprezy strzeleckiej wcale tak różowo nie wygląda my z Irkiem możemy też coś powiedziec jak zaczynaliśmy w Myszkowie i jak dokładaliśmy do imprezy to tylko się tak wydaje że to takie kolorowe ,ale za to zawsze można się spotkac z fajnym towarzystwem i pogadac i to już inna ta lepsza strona medalu i o to właściwie chodzi no nie ?
Chybiasz za każdym strzałem , którego nie oddajesz {W.G}
Awatar użytkownika
jaccool
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 07 października 2010, 22:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jaccool »

fajnie było mimo pięknego okrągłego 0
variag pisze: Postaramy się urobić Darka żeby wszedł w świat CP :)
jakiego Darka ?
=============================
PIF PAF i ju...
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

jakiego Darka ?
Właśnie "tego" Darka :)
Tylko żonę musi "urobić" :wink:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
slawek-10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Radomsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: slawek-10 »

Witam wszystkich strzelców CP.
Widzę dużo podziękowań za tegoroczne zawody, ale tak naprawdę to ja dziękuję Wam wszystkim za udział w tych poszczególnych edycjach - bez Was nie byłoby zawodów i co najważniejsze: wspaniałej atmosfery, którą tworzycie. Dlatego cały trud organizacji i zmęczenie mija, gdy ma się świadomość zrobienia dobrej, satysfakcjonującej roboty. Oczywiście nie piszę tylko o sobie, ale o całym zespole sędziów - osób funkcyjnych pracujących żeby było zawsze naj.....
Oczywiście – gratulacje dla zwycięzców.
Jak widzicie, nie udzielam się praktycznie na forum, co nie znaczy, że nie czytam o Waszych / naszych sprawach. Rodzi się tutaj dużo ciekawych propozycji i opinii (podoba mi podejście Pawła do finansowej organizacji zawodów – jak najprościej, jak najskuteczniej).
Jeżeli chodzi o mnie - nie jest tak, że nie przepadam za CP. Każdy rodzaj strzelania jest mi bliski .... bo lubię strzelać. Osobiście, nie „biorę się” za CP tylko i wyłącznie z barku czasu – byłoby to ponad moje siły – ale na pewno będę próbował (czuję się „zainfekowany”).

Jak zapewne Wiecie z CP jest generalnie podstawowy problem. Jest to strzelanie bardzo indywidualne w sensie posiadania własnego sprzętu. Z tego powodu chyba żaden klub nie prowadzi strzelań CP z broni klubowej (nie dotyczy to oczywiście klubów / sekcji specjalistycznych CP). Ja, jako "szef" muszę preferować strzelania łatwiejsze sprzętowo dla klubowiczów i łatwiejsze dla zupełnie początkujących strzelców. Nie wyobrażam sobie na strzelnicy prowadzenia treningu dla grupy klubowiczów (i nie tylko) w CP z broni klubowej i dodatkowo w połączeniu z bronią współczesną - byłby totalny chaos. Owszem, takie treningi się obywają, ale każdy strzelec CP strzela indywidualnie i uczy się samodzielnie fachu. Dlatego w chwili obecnej jako klub nie mamy możliwości czynnego propagowania CP. Robimy to tylko przez „zarażanie” CP na treningach i zawodach (tegorocznych - mieszanych) gdzie ludzie mogli popatrzeć na Wasze strzelanie i ew. dać się zarazić. Tyle idei - teraz trochę o samych zawodach.
W tym roku chcieliśmy pogodzić ogień i wodę (i to w dużych ilościach) i prawie się udało…
Założeniem było zrobienie zawodów typu dla każdego coś miłego – zaszaleliśmy więc z konkurencjami (pistolety i karabiny wszelkiej maści + CP dawkowane w dużych ilościach). Łącznie zrobiliśmy 15 edycji w 10 różnych konkurencjach. Życie zweryfikowało nasze zamiary. Tak się po prostu nie da – i to z całkiem różnych powodów.
Z dużą uwagą czytam Wasze sugestie. Będziemy wkrótce tworzyli kalendarz na przyszły rok – Wasz udział w jego tworzeniu będzie bardzo przydatny i potrzebny. Będę o tym pisał na bieżąco (lub Mariusz). Wstępna idea jest następująca: mniej zawodów ale lepszych jakościowo i CP oczywiście jako zawody niezależne.
Pozdrawiam
Sławek
slawek-10
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

uss pisze: Sasie organizacja imprezy strzeleckiej wcale tak różowo nie wygląda my z Irkiem możemy też coś powiedziec jak zaczynaliśmy w Myszkowie i jak dokładaliśmy do imprezy to tylko się tak wydaje że to takie kolorowe ,
Koledzy, przyczyna konieczności dofinansowania przez Was pierwszej imprezy w Myszkowie była bardzo prosta: zbyt niska opłata startowa. O ile organizatorzy przeważnie przeginają z cenami i zawody bywają za drogie, to wy przegięliście w drugą stronę, robiąc je za półdarmo. Przypomnę, że opłata startowa wynosiła wtedy 15 zł (!), co przy 15 uczestnikach zaoowocowało wpływem do kasy oszołamiającej kwoty 225 zł. Za tyle nie da się zorganizować nawet porządnej biby. Gdybyście wzięli, tak jak później, po 5 dych, to mielibyście złotych 750 i już nie byłoby tak źle, nieprawdaż?
variag pisze: Zaproponuj coś konstruktywnego Pawle, jakie konkurencje, katering, medale puchar (puchary) itp
A co ja robię niby przez cały czas? O konkurencjach i regulaminie romawiamy od lata, żadna z moich propozycji ci się nie spodobała. Przypomnę, że proponowałem m.in. ograniczenie się tylko do konkurencji karabinowych, co teraz też zaproponowali chłopaki z Myszkowa. Jeśli nadal chcesz robić z nimi wspólny puchar, to chyba będziesz to musiał zaakceptować? :P

Katering. Proponowałem, aby zrobić to własnym sumptem. Byłoby taniej i pewnie smaczniej. Też nie, "bo się potrujemy". Nigdy jakoś się nie zatrułem swojskim żarciem, jeśli Ciebie w domu podtruwają, to jest mi doprawdy przykro.
Nie znam Radomska, nie wiem gdzie i za ile można zamówić takie rzeczy, bo chyba nie będziemy wozić jedzenia z Bełchatowa?
Chociaż właściwie, dlaczego nie? Mamy zresztą kolegę Compassa200 działającego w gastronomii, może coś doradzi?

Co do nagród, otworzyłeś chociaż link, który podałem? W ofercie tego sklepu znajdują się nie tylko wspomniane medale po 1,50, ale i puchary po przeszło 500zł. W sumie kilkaset propozycji. Ja nie wiem, jaką sumę możemy wydać na nagrody. Nie wiem też, czy klub nie zawarł z jakąś firmą gentelman's agreement na sprzedaż takich rzeczy. Jak wynika z twoich postów, Ty taką wiedzę posiadasz, więc się może podziel.
variag pisze: Święta prawda.
Chyba z miesiąc temu pisałem żebyśmy ustalili jakieś konkretne terminy.
Doprawdy? Dokładnie 2.X. posłałem Ci kalendarz na 2013 rok z zaznaczonymi obsadzonymi już przez innych terminami i, z również zaznaczonymi innym kolorem, moimi propozycjami terminów naszych zawodów. Odniosłeś sie jakoś do tego?
Powiedziałeś, że pomyślisz, czy jakoś tak. Coś ciężki ten pomyślunek, co półtora miesiąca trwa i efektów nie widać. Znaczy się widać, bo jeden z proponowanych przeze mnie terminów (29.VI)został właśnie zajęty przez Wrocławian. I jeszcze Warka zajęła 15.VI. Więc sobie te terminy odznacz.
stangret pisze:Co innego Sasie liczyć profity w domowym ciepełku a co innego przekonać się na własnym portfelu ile tak na prawdę kosztuje zorganizowanie zawodów . Faktycznie mocno na wyrost (w dół niestety) pojechałeś z tymi obliczeniami . Chyba Cię zatrudnię w przyszłym roku jako księgowego na zawodach, ale bez co najmniej 4000 PLN-ów górki po wszystkim się nie pokazuj
Kolego ze Złajdaczonego Królestwa, Ty organizujesz imprezy dwu, albo i właściwie trzydniowe. Nie porównuj do tego kosztów zawodów, z których zawodnicy bezpośrednio po strzelaniu wracają do domu. Co do zatrudnienia to chętnie. I obiecuję zniknąć jak kamfora... razem z pułkową kasą. Taka stara powstańcza tradycja. :-D

Ad. Sławek-10. Klubowa broń CP to, oczywiście, nieporozumienie, ale czy klub nie mógłby, przy rozsądnej prowizji, sprzedawać nam prochu? Nie mówię żeby miał go w stałej ofercie, jak amunicję współczesną, ale np. raz na pół roku moglibyśmy złożyć zamówienie na ileś tam kilogramów. Obecnie musimy śmigać po kilkaset kilometrów i jesteśmy skazani właściwie wyłącznie na "Czecha".

...............
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Co do organizacji to one poza dodatkiem jakim stanowi ,, micha i medaliki ,, niczym się nie będą różnić od tych odbytych . Jedyne co to można by pomyśleć o namiocie jako o terenie do oczekiwania na kolejkę startową czy do konsumpcji posiłku , macie też pomieszczenie socjalne na strzelnicy wcale nie takie małe . Jednym słowem wszystko jest , jeszcze tylko chęci i będzie wszystko co potrzeba :-D . Wariant opłaty startowej za wszystkie starty z michą wydaje się być optymalny . Sieradz , Kalisz , Łódź no i południe kraju jest w zasięgu , biorąc pod uwagę kilometry by postrzelać u Was na zawodach .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Nie wiem też, czy klub nie zawarł z jakąś firmą gentelman's agreement na sprzedaż takich rzeczy. Jak wynika z twoich postów, Ty taką wiedzę posiadasz, więc się może podziel.
Nie posiadam takiej wiedzy.
Doprawdy? Dokładnie 2.X. posłałem Ci kalendarz na 2013 rok z zaznaczonymi obsadzonymi już przez innych terminami i, z również zaznaczonymi innym kolorem, moimi propozycjami terminów naszych zawodów. Odniosłeś sie jakoś do tego?
No cóż, to ja pierwszy zaproponowałem terminy, Ty uważałeś je za nieatrakcyjne.
Zaproponowałeś inne.
Powiedziałeś, że pomyślisz, czy jakoś tak.
Więc sie odezwałem w niedziele. Bo mysle że bocząc się na siebie nic nie osiągniemy.
Przypomnę, że proponowałem m.in. ograniczenie się tylko do konkurencji karabinowych, co teraz też zaproponowali chłopaki z Myszkowa. Jeśli nadal chcesz robić z nimi wspólny puchar, to chyba będziesz to musiał zaakceptować?
Ja zaakceptuję. Ba, napisze nawet regulamin zawodów :-D
Mogę też napisać regulamin dla pucharu, jesli będzie taka wola...
Kwestia czy potencjalni zawodnicy chcą się ograniczyć tylko do "długich luf"?
Bo rozumie że to takie zawody bez Donalda Malsona i Pułaskiego?

Z "długich" to:
-Vetterli
-Lamarmora
-Maximilian
-Whitworth
-Minie
-Maximilian
-Walkyrie
Może też i Gettysburg?

Czy to aby nie za dużo czasem?
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Z długiej :-D , żebyś tylko zdążył ogarnąć :P
Pennsylvania
MAXIMILIAN
Lamarmora
Minie
Gettysburg
Vetterli
Whitworth
Vetterli L–100(non MLAIC)
Sharps 50
Sharps 100

To takie bardziej popularne , mając jeden kapiszonowy możesz strzelić trzy a właściwie wojskowym nawet sześć konkurencji :P No chyba że ujmiesz to w regulaminie że jednym karabinem możesz strzelić max trzy konkurencje . Trochę by to zabezpieczylo stanowiska przed nadmiernym obciążeniem :P
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Napisali o zawodach:

Radomsko CP
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
paszeko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 05 lutego 2011, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Myszkow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: paszeko »

Witam
A moze by tak jakies wyniki zapodac na forum
CKS Stare Strzelby LOK
Awatar użytkownika
jaccool
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 07 października 2010, 22:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jaccool »

wszyscy sie rozdyskutowali...

Klasyfikacja Karabin Czarnoprochowy Kapiszonowy 50m Vetterli - 18.11.2012 r. część 5.

M-sce NAZWISKO i imię Klub / miejscowość Wynik
1 RAŹNIEWSKI Ireneusz LOK Myszków 86
2 USS Mariusz LOK Myszków 85
3 CHODOROWSKI Jacek 10-ka Bełchatów 83
4 OCHOCKI Ryszard 10-ka Bełchatów 77
5 PIOTROWSKI Paweł 10-ka Bełchatów 77
6 PATEREK Tomasz LOK Myszków 76
7 SIONEK Leszek LOK Myszków 73


Klasyfikacja Karabin Czarnoprochowy Kapiszonowy 100m Whitworth - 18.11.2012 r. część 5.

M-sce NAZWISKO i imię Klub / miejscowość Wynik
1 PATEREK Tomasz LOK Myszków 81
2 USS Mariusz LOK Myszków 81
3 OCHOCKI Ryszard 10-ka Bełchatów 63
4 PIOTROWSKI Paweł 10-ka Bełchatów 59
5 SIONEK Leszek LOK Myszków 34
6 CHODOROWSKI Jacek 10-ka Bełchatów 0

a teraz uwaga :
Klasyfikacja finałowa 2012 wg trzech najlepszych startów

Karabin czarnoprochowy 50 m - Vetterli

M-sce NAZWISKO i imię Klub / miejscowość Wynik
1 RAŹNIEWSKI Ireneusz LOK Myszków 258
2 USS Mariusz LOK Myszków 250
3 PATEREK Tomasz LOK Myszków 247
4 CHODOROWSKI Jacek 10-ka Bełchatów 247
5 PIOTROWSKI Paweł 10-ka Bełchatów 246
6 OCHOCKI Ryszard 10-ka Bełchatów 243
7 SOBOLEWSKI Mariusz 10-ka Bełchatów 238
8 SIONEK Leszek LOK Myszków 199
9 CYNIAK Piotr 10-ka Bełchatów 196

Konkurencja: Karabin czarnoprochowy kapiszonowy 100 m - Whitworth

M-sce NAZWISKO i imię Klub / miejscowość Wynik
1 PATEREK Tomasz LOK Myszków 241
2 OCHOCKI Ryszard 10-ka Bełchatów 237
3 USS Mariusz LOK Myszków 210
4 RAŹNIEWSKI Ireneusz LOK Myszków 200
5 SIONEK Leszek LOK Myszków 118
6 PIOTROWSKI Paweł 10-ka Bełchatów 111
7 CHODOROWSKI Jacek 10-ka Bełchatów 78


Gratulacje i owacje :-D

EDIT: przepraszam ale tak było w komunikacie a ja przekleiłem bes sprawdzania
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2012, 10:30 przez jaccool, łącznie zmieniany 1 raz.
=============================
PIF PAF i ju...
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

jaccool pisze: M-sce NAZWISKO i imię Klub / miejscowość Wynik
1 PATEREK Tomasz 10-ka Bełchatów 81
A to zdrajca ;laughing: , ciekawe ile dostał za przejście do 10-tki :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CP Bełchatów”