Strona 1 z 1

Jasień - Kobiele Wielkie zawody strzeleckie

: 2014-09-21, 11:08
autor: variag
Dzisiaj w gminie Kobiele Wielkie odbywają się 16-ste gminne zawody strzeleckie o puchar Wójta gminy. Zawody osobiście otworzył wójt gminy pan Henryk Więckowski, i pozostał z uczestnikami aż do wręczania pucharów i dyplomów.
Przy okazji zawodów klub 10-ka oraz sekcja strzelecko - kolekcjonerska klubu zrobiła mały pokaz broni sportowej i czarnoprochowej. Zainteresowanie uczestników było duże, dużo pytań, na koniec był mały pokaz strzelecki, chętni mogli oddać po jednym strzale z Enfielda.
Chętnych oczywiście nie brakowało :-D
Troszkę pogoda spłatała psikusa, na zmianę padało i nie padało, a czasem lało jak z cebra, co spowodowało ze w zawodach wzięło udział "tylko" ok 90 zawodników.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 2014-09-21, 23:56
autor: slawek-10
Dziękuję mieszkańcom Gminy Kobiele Wielkie, że pomimo niesprzyjającej pogody uczestniczyli w zawodach.
Szczególne podziękowania należą się obsłudze, która dzisiejsze zawody prowadziła w ramach wolontariatu - łącznie oczywiście z wystawą broni klubowej i historycznej, nad którą czuwał Mariusz.
Strzelnica na Jasieniu w Gminie Kobiele Wielkie dzięki olbrzymiej przychylności władz przeżywa drugą młodość. My jako Klub również staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwoju strzelnicy. Nie jesteśmy bogatym Klubem, ale musimy partycypować w kosztach modernizacji. Dlatego liczymy i szanujemy każdy grosz a wolne środki przeznaczamy na "Jasień" abyśmy wszyscy mogli tutaj robić to co najbardziej lubimy - czyli strzelać.

: 2014-09-24, 13:33
autor: variag
Jeśli zjadę jutro czas to może napisze parę ciekawostek z zawodów.