SSH Bełchatów - jako stowarzyszenie kolekcjonerskie

Forum lokalne grupy CP Bełchatów

Moderator: Moderatorzy CP

Czy jesteś za założeniem SSH Bełchatów (stowarzyszenia zwykłego o charakterze kolekcjonerskim)

Czas głosowania minął 29 czerwca 2014, 15:11

tak
1
25%
nie
2
50%
nie mam zdania na ten temat
0
Brak głosów
jestem za przedyskutowaniem tej opcji w pubie :)
1
25%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

SSH Bełchatów - jako stowarzyszenie kolekcjonerskie

Post autor: labiel »

Koledzy, czy ktoś z was w oparciu o członkostwo w sekcji próbował otrzymać pozwolenie kolekcjonerskie ? W myśl ustawy , ważna przyczyną posiadania broni do celów kolekcjonerskich jest członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim. Nie jestem pewien, czy sama sekcja do tego wystarczy dla policji. Nikt chyba nie prowadzi także aktualnej listy członków.
Osobiście opowiadałbym się za przekształceniem sekcji w samodzielne, stowarzyszenie zwykłe, aby uczynić zadość wszelkim formalnością.
Co wy na to ?
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

OK, powiedzmy wyrwiemy się z okowów klubu i jako samodzielny byt rozpoczniemy życie.
Po co nam to potrzebne?
Ja nie zamierzam występować o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich, nie jest mi ono potrzebne.
Jak widzisz naszą samodzielną działalność strzelecką i kolekcjonerską? Póki co w tym roku zorganizowaliśmy dwa-dwoje-dwie zawodów, czy jak się to tam pisze jedne CP drugie historyczne. Żadnych pokazów broni lub prelekcji osobno nie planujemy, choc mieliśmy ofertę. Ale przy zawodach była możliwość prezentacji broni i pokaz był A jako byt niezależny to gdzie zrobimy zawody, lub jakąś wystawę? W KPP?
Bo przy zeszłorocznych Dniach Bełchatowa mocno wymiękliśmy, jedynie na pikniku stowarzyszeń Jacek pokazał kilka sztuk CP.
Lista członków jest póki co nadal aktualna, nikt nie zrezygnował z członkostwa w klubie, a co za tym i idzie w sekcji.
Że działamy jak działamy, cóż, masz lepszy pomysł to go przedstaw i wprowadź do realizacji.
Czymś co ożywiło by strzelectwo w Bełchatowie była by strzelnica, o dziwo najnowszej mapie turystycznej na Smolarni dalej jest teren o nazwie "strzelnica" :-D
Nie udało się nam z "Sokolikiem", może ktoś spróbuje reaktywować tę strzelnicę leśną?
Znajdzie środki, sponsorów, wykonawce itd.
Gdybyśmy mieli podsumować naszą dwuletnią działalność jako sekcja o dziwo coś by się znalazło, ale czy uzna to WPA jako godną podstawę do wydania pozwolenia niestety nie wiem. Byliśmy na obchodach rocznicy powstania Styczniowego, reaktywowaliśmy zawody "Dziesięć strzałów ku chwale Ojczyzny", niestety nie w naszym powiecie.
O zawodach ...
Miasto Kamieńsk
Z miła chęcią usłyszę Rafale Twoją odpowiedź. Bo jakoś ostatnio nikt nie lubi pisać na forum.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: labiel »

variag pisze:OK, powiedzmy wyrwiemy się z okowów klubu i jako samodzielny byt rozpoczniemy życie.
Po co nam to potrzebne?
Ja nie zamierzam występować o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich, nie jest mi ono potrzebne.
Jak widzisz naszą samodzielną działalność strzelecką i kolekcjonerską? [...]
Gdybyśmy mieli podsumować naszą dwuletnią działalność jako sekcja o dziwo coś by się znalazło, ale czy uzna to WPA jako godną podstawę do wydania pozwolenia niestety nie wiem.
Po co nam potrzebne?

Dla klarowniejszego przekazu?
Liczę na to, że samodzielny byt może skuteczniej reprezentować się jako historyczno - kolekcjonerski, nie rozmywając się w usportowieniu. Myślę tu o odbiorze przez przeciętnego Kowalskiego. Niech widzi głównie ludzi , których łączy pasja historyczno - militarna i pokazują mniej znaną stronę Polski.

Dla "pepeszy nad kominkiem" ?
Piszesz , że nie chcesz pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich. Nie myślałeś jednak kiedyś , iż fajnie mieć w szafie samoczynną , np. oryginalną pepeszę, przy której nie majstrował rusznikarz?

...a samodzielna działalność edukacyjno-prezentacyjna ?
Przy okazji rocznic niepodległościowych prezentacje i " happeningi " w gigantach mocy ? Niech się na coś przydadzą :) . W każdym razie WPA nic do tej działalności, gdyż według wyroku sądu, nie ma prawa brać jej pod uwagę, przy wydawaniu pozwolenia na broń. Policjantów przecież nie trzeba edukować, mają od tego odpowiednie organa :) . Osobiście czuję potrzebę informowania niewtajemniczonego otoczenia o tak egzotycznym hobby jak strzelectwo i historii oręża. Dzięki temu może przestanie być egzotyczne.
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Tak jak przewidywałem, nikt nic nie napisał oprócz ciebie.
Ale podziwiam twój optymizm, serio.
Ja w każdym razie podtrzymuję swoją decyzję na "nie".
Wystawiać się bezpiecznie można z kastratami z logo CLK. Nikt na żaden hepening z bronią palną nam nie pozwoli.
Przecież jeśli naprawdę chcesz spróbować to załóż stowarzyszenie kolekcjonerów broni w Bełchatowie. Z tym że do nas w ciągu prawie dwóch lat nikt nie dołączył, a składki mamy tańsze :wink:
Ludzie nie maja widać takiej potrzeby.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Jaka jest konkluzja z tej ankiety?
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Że należy sie spotkać w pubie.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: labiel »

"Jest dobrze tak jak jest, nic nie trzeba zmieniać " :) ? Ok, nikt nie ma ochoty na separację z PZSS?

Jeśli chodzi o pub... Proszę o podanie czasu i miejsca spotkania :)

Jestem jednak za większą promocją strzelectwa a zwłaszcza ukazywaniem go jako kontynuacji tradycji przodków. Na kresach nawet płci pięknej wypadało umieć się obronić. Są np. powszechnie akceptowane bractwa rycerskie, bractwa kurkowe też chyba nie kojarzą się źle... Łącząc w odpowiedni sposób broń z tradycją historyczną , uzyskujemy większą akceptację.
Szkoda , że nie ma u nas strzelnicy, albowiem jednym z ciekawszych pomysłów na promocję są zawody " 10 strzałów ku chwale Ojczyzny". Variag wspominał o ich odbyciu się w Radomsku, jednak jaki potencjał mogą mieć powszechniejsze, z udziałem "statystycznych obywateli" w sile jak z Dni Bełchatowa na strzelnicy pneumatycznej?
Chciałbym większej liczby osób z pozwoleniami w Bełchatowie i okolicy, bo kto inny niż strzelcy będzie wywierał presję na polityków , jeśli chodzi o normalizację strzelectwa? Bez stosownej akcji informacyjnej, nie będzie większego przyrostu chętnych. Takiej akcji nie było wczoraj. Bełchatowianie strzelali, nie będąc przynajmniej łagodnie informowani o zmianach w prawie po 2011. Widzę to jako stratę pewnych możliwości. Mea culpa , oby nie było tak następnym razem :)
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Rafał, jeśli masz lepszy pomysł na działalność SSH "10-ka" Bełchatów niż my, uważasz że jesteśmy gnuśni i leniwi, że można to zrobić lepiej, to na początek zapraszamy w Nasze szeregi i... działaj :-D
:one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CP Bełchatów”