Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Koledzy, kto doczytal do tego akapitu/posta - prosze bardzo wszyscy wstajemy i zaczynamy owacje na stojaco dla kolegi @sirwolf78

:piwo: :piwo: :piwo:

Nie tylko czyta Forum ze zrozumieniem ale rowniez dokonuje analizy tego co czyta /oraz piszacego/ ;laughing: :) i wysuwa bardzo trafne wnioski...!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Teraz na serio... tak, jak najbardziej masz racje ale zaczne od poczatku!

"Winnym" calego zamieszania tuningowego jest zupelnie kto inny - niczego nie spodziewajacy sie kolega @Yurko z Forum wiatrowkowego :) :one:

Otoz, kolega ten jak wiemy jest posiadaczem pistoletu HW44 i w ub. 2020 roku zamiescil w jednym z tematow zdjecie HW44 z tzw. "shoulder stock"
Od razu zwrocilem na to zdjecie uwage a ze niestety mam pamiec "fotograficzna" - co zobacze raz nie moge "odzobaczyc" wiec caly czas mialem to zdjecie z tylu glowy...

W grudniu 2019 kupilem AV-46M i po przestrzelaniu pistoletu na wiosne w tym roku stwierdzilem, ze pistolet jest bardzo celny to raz a dwa ma potencjal do tuningu...

Wymyslilem, ze "dorobie" do niego shoulder stock czyli kolbe po naszemu, wydluze optycznie lufe poprzez montaz tlumika oraz na dedykowanym montazu zamontuje mala i lekka optyke Leupolda z extended eye relief oraz.... calosc powinna byc calkowicie "odwracalna" by mozna bylo "wrocic" do orginalnej konfiguracji.

Czyli dwa w jednym pistolet i karabinek Match w zaleznosci od potrzeb- plusem jest, ze mamy doczynienia z tym samym mechanizmem spustowym oraz czescia mechaniczna pistoletu czy jako pistolet czy karabinek - nie ma potrzeby "przestawiania sie"...!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak powstal projekt pistoletu/karabinka match typu SBR:

AV-46M SBR Short-barreled rifle

1. 0dB silencer - Airguns of Arizona
2. 10 mm barrel adapter - DonnyFL
3. Shoulder Stock - Thomas Rink

Najmniej problemu bylo ze sciagnieciem tlumika w czerwonym kolorze, akurat AoA - jako diler na USA mial na stanie w magazynie.
Wiecej kloptu bylo z adapterem na lufe 10 mm. Orginalny adapter byl 7 mm za dlugi oraz nie zgadzaly sie srednice - wewnetrzna adaptera z zewnetrzna lufy a calosc byla mierzona chinska suwmiarka, ktora za kazdym razem pokazywala inny odczyt.
/jak potrzebujesz dokladnosc do jednej tysiecznej incha lub setnej milimetra to od razu cisnienie idzie ci do gory/ :621:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przez ostatni miesiac T. Rink "dlubal" shoulder stock dla mojego projektu, z czerwono/czarnego laminatu by utrzymac te sama kolorystyke -doslownie pare dni temu skonczyl i paczka jest w tranzycie do mnie... ;)

Nie wiem czy calosc wypadnie przyzwoicie czy bede mial kosztowna podpalke do kominka, jak juz dojdzie to zmontuje calosc, i sprawdze czy pogorszylo sie skupienie czy nie - 16 cm dlugosc tlumika plus adapter tez ze 4 cm - zaleta jest bezglosna "praca" pistoletu, BTW - to jest bardzo dziwne uczucie... po pierwszych strzalach nie bylem pewny czy srut opuscil lufe czy nie :shock:


Wiecej zdjec, opisow oraz pomiarow na chrono, jak i celnosci niebawem... poki co cieszmy sie widokiem pistoletu!

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: PawelW »

Wow...'Gwiezdne Wojny' wysiadają !!
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Fizyk »

No, fajowy, a już myślałem, że dawno nic nie dłubałeś :)

A da się strzelać z jednej ręki? I musiałeś wziąć hipotekę na kolbę Rinka?

Ja kiedyś miałem podobny pomysł i wystrugałem coś takiego:

Obrazek

Cały dowcip miał polegać na tym, żeby się szybko tłumik zdejmował i zakładał, a jak się jedzie na strzelnicę, to żeby nie było widać, że to jakaś rzeżba, dlatego tłumik można zastąpić taką zaślepką:

Obrazek

Mocowanie tłumika i zaślepki jest na taki bagnet z zatrzaskiem kulkowym - wkłada się, przekręca, klika i gotowe:

Obrazek

I to wszystko własnemi ręcami wystrugałem :)

Dodatkową atrakcją jest to, że pistolet jest 5-cio strzałowy i samopowtarzalny, bo to FWB-C5. Gorzej, że jak to już zmontowałem to przestrzałem strzelać z wiatrówek, bo poszedłem w WBP.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

@ PawelW
Zaczekaj Pawle az przyjdzie kolba od Rinka - to obydwaj sie posmiejemy ;laughing: albo poplaczemy... ze smiechu :)
Woz albo przewoz... :wink: zagralem w "ciemno" /w zgodzie z moja wizja projektu/ bo nigdzie w necie nie znalazlem fotki IZH z kolba... ???


@Fizyk
No wlasnie, temat tlumikow pistoletowych rozpracowany na 1000 i jeden sposobow i.... nagle drzwi sie otwieraja, wchodzi Kolega Fizyk i mowi:
-
Fizyk pisze: 09 kwietnia 2021, 20:39
Cały dowcip miał polegać na tym, żeby się szybko tłumik zdejmował i zakładał, a jak się jedzie na strzelnicę, to żeby nie było widać, że to jakaś rzeżba, dlatego tłumik można zastąpić taką zaślepką:

Mocowanie tłumika i zaślepki jest na taki bagnet z zatrzaskiem kulkowym - wkłada się, przekręca, klika i gotowe:

I to wszystko własnemi ręcami wystrugałem :)

Takie posty przywracaja mi wiare w to Forum! Jeden Kolega "struga" osady, drugi noze "produkuje", trzeci wynajduje nowe rozwiazania w temacie w ktorym juz "wszystko" napisano... :one:

Nie spieranie sie, ze moj karabin lepszy a twoj g...o warty tylko traktowanie tego miejsca jako spotkanie hobbystow, ktorzy czasami byc moze i brna w slepy zaulek - ale tylko ten sie nie myli co nic nie robi...!!!

BTW - to jest fantastyczne rozwiazanie, zaskakujace swoja prostota..
Czy na zatrzasku kulkowym nie bylo luzow i tlumik siedzial solidnie...?


Odnosnie odpowiedzi na Twoje pytania:

- owszem da sie strzelac z jednej reki /nie musi byc to reka Pudziana/ :)

Dane techniczne tlumika:

0dB
Sound - 63
Mass (grams) – 145.4
Volume (mm^3) – 133,871
Length (mm) – 167.5
Diameter (mm) – 31.9
Exit OD (mm) – 9.5

Test porownawczy:
https://www.silentthunderordnance.com/b ... est-part-5

Nie, nie bralem hipoteki ani musialem sprzedawac nerki ;laughing: :one:

Cena waha sie w zaleznosci od materialu oraz dodatkow jakie chcemy, np. regulowana baka czy stopka...

| 1x | Surcharge adjustable cheek piece | 0% | Single price: EUR 60.88 | Total price: EUR 60.88 |||
| 1x | Shoulder stock - laminated wood | 0% | Single price: EUR 276.18 | Total price: EUR 276.18 |||
| Air Venturi 46M
Shipping: DHL within the rest of the world (up to 5kg) EUR 37.00
Total: EUR 374.06

Przy wysylce do Stanow odpada VAT - /nie wiem czy miejscowi celnicy mnie z clem nie "ozenia"/ ???
Jako element "hobbystyczny" uwazam, ze cena jest uczciwie skalkulowana, dla przykladu osady do wiatrowek LP w AoA sa w cenie ok. $700.00 Usd https://www.airgunsofarizona.com/lp-gunstocks/ co jest cena nieco zawyzona w/g mnie.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Niektorzy oferowali juz dawno temu pistolety wyposazone w kolby o duzo bardziej praktycznym zastosowaniu:

Nagant M1895
Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Fizyk »

adnikauto pisze: 10 kwietnia 2021, 02:53 BTW - to jest fantastyczne rozwiazanie, zaskakujace swoja prostota..
Czy na zatrzasku kulkowym nie bylo luzow i tlumik siedzial solidnie...?
Dzięki :) Luzów trochę jest, bo można było lepiej dobrać średnicę kulki i dziurki, ale to jest jakiś ułamek milimetra obrotu lewo-prawo. Przód-tył pozycję ustalają stalowe kołki, które po obrocie wchodzą w wycięcia na końcu tej rurki z dziurkami i tu jest praktycznie bez luzu. A osiowych luzów też właściwie nie ma, bo długość rurki, na której ten tłumik siedzi jest dość długa - w środku tłumika jest element, który obejmuje ją na całej długości.
| 1x | Shoulder stock - laminated wood | 0% | Single price: EUR 276.18 | Total price: EUR 276.18 |||
A to nie tak źle. Ceny regulowanych chwytów pistoletów zaczynają się u nich od 250 Euro, więc myślałem, że za kolbę trzeba będzie zapłacić 2-3 razy tyle.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Paczka przeszla przez sortownie FRANKFURT/FLUGHAFEN, GERMANY cale szczescie, ze leci a nie plynie... :roll:
Uff, nie moge sie doczekac... :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Yurko »

@adnikauto - Dzięki za pamięć. :piwo: Oczywiście cieszę się, że mogłem w jakiś pośredni sposób przyczynić się do zrobienia czegoś fajnego...

A tu inny obrazek na temat skracania karabinków i wydłużania pistoletów:

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

No, coraz blizej... :wink: paczka z kolba od T. Rinka jest juz w USA. Obecnie swoje "egzorcyzmy" odprawiaja nad nia - amerykanscy celnicy...
Ciekawe z czym ONI wyskocza... ???
:027:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Kombinuje z optyka do pistoletu...

Tzn. chcialbym "obskoczyc" jedna lupka strzelanie z pistoletu oraz z karabinka...
Zadanie dosyc karkolomne - jako, ze do karabinka potrzeba mi okolo 5 - 6 in. eye relief /przy obecnym montazu/ a do pistoletu okolo 18 - 20 in.

Kupilem to co widac ponizej na zdjeciach ale optyka okazala sie wadliwa- ustawiona na powiekszenie 7x i zablokowana w tym polozeniu na amen!
Jutro odsylam z powrotem... wiec na razie problem sam sie rozwiazal.
Dedykowany montaz do optyki do IZH, ktory kupilem ze 2- 3 miesiace temu ciagle jest "na statku"... /tylko nie wiadomo na jakim i gdzie on jest/ :roll:

Ehh... :)
Bede kombinowal dalej... :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Yurko »

"...chcialbym "obskoczyc" jedna lupka strzelanie z pistoletu oraz z karabinka..." ;laughing:

Przepraszam, że się śmieję, ale miałem ten sam pomysł i zrezygnowałem... A tego Burris-a szkoda, bo śliczny jest. Nawet zastanawiałem się kiedyś, czy podobnego sobie nie kupić, tylko w innym kolorze. Niestety w naszych sklepach rzadko bywają... :-/

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Tadaam.... ;laughing: :) :one: :!: :!: :!:

Obrazek
Obrazek

Wyinduwalizowalem karabinek z tlumu rozentuzjazmowanych podobnych karabinkow... !!!
:) :) :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


W efekcie stalem sie posiadaczem Combo- pistoletu/karabinka z "maczowym" doskonalym dwustopniowym spustem, strzelajacego bezglosnie, zaspokajajacym moje rozbuchane Ego... ;laughing: :piwo:


Obrazek
Obrazek
Obrazek


O bardzo kompaktowych rozmiarach, dlugosc calkowita- 32 in. = 81.28 Centimeters


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drzyjcie zapalki na 25 yardow... :103:
BTW- wyszlo na to, ze dzwignia naciagu robi za palmrest... :shock: jest dokladnie tam gdzie byc powinien palmrest!

Uff, spelnilem swoje marzenie - /na dzisiaj/ ;laughing: :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Koledzy nikt nie ma opini dobrej czy zlej :124:
Widac straszna maniane odwalilem ;laughing: :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Fizyk »

Nie, no, odlotowo wygląda!
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Yurko »

adnikauto pisze: 20 kwietnia 2021, 15:50 Koledzy nikt nie ma opini dobrej czy zlej :124:
Widac straszna maniane odwalilem ;laughing: :)
Czego oczekiwać, gdy wszystkich zatkało. :one:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”