Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Dzisiaj 15 grudnia 2020 w PyramydAir pojawil sie "stary/nowy" pistolet typu "Match" dla poczatkujacych... :one:


Air Venturi AV-46M Match Air Pistol
https://www.pyramydair.com/s/m/Air_Vent ... istol/5257

Fabrycznie nowy, rok gwarancji, z zaskakujaco niskimi numerami serii :651:
/wytlumaczenia sa dwa albo pierwsza partie wykupil na pniu PyramydAir albo... po prostu zostaly uzyte zdjecia producenta/...

A skoro o producencie mowa, to jest nim: rosyjski wytworca luf - Alfa Precision i tutaj kolejna niespodzianka, niewiele osob widzialo/slyszalo o w/w firmie a po wrzuceniu w Google dostajemy lokalizacje firmy we Francji :shock:

Jeszcze ciekawsze info po wejsciu na strone producenta:
http://alfa-precision.net/airgun

Produkuje lufy do strzelania slugami: Katyusha ;laughing: ;laughing: ;laughing:

------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrze, wystarczy tego "wprowadzenia"... /bo mnie Admini rostrzelaja/

Opis pistoletu ze strony PyramydAir:

Air Venturi AV-46M Match Air Pistol

Single-stroke pneumatic
Single shot
.177 caliber
2-stage adjustable trigger
Light 18 lbs. pumping effort
Dry-fire capability
480 FPS
Red and black laminate grip
Post front sight
Windage and elevation adjustable rear sight
Adjustable/removable palm shelf
Barrel length: 11"
Overall length: 16.5"
Weight: 2.6 lbs.

...."The Air Venturi AV-46M Match Air Pistol breathes life back into a legendary airgun from the past that features Russian technology just like its predecessor. Produced by well known Russian barrel manufacturer, Alfa Precision, shooters can rest assured that both overall quality and accuracy is still at the heart of this match air pistol. With velocities up to 480 FPS and a light pumping effort of about 18 lbs., this is an excellent entry level match pistol for those new to 10-meter competition or looking for a good target airgun.

This air pistol has many of the features competitive shooters look for, including a fully-adjustable 2-stage trigger that adjusts for the length of the first and second stage pull, as well as pull weight and blade position. In addition, the airgun allows for dry-firing, so that users can practice shooting skills such as breathing, grip, trigger control and follow-through without using up pellets or pumping the lever.

The AV-46M includes high-quality target sights, with a rear sight that fully adjusts for windage and elevation, and a fixed front post sight. Additionally, the attractive red and black laminate grip offers an adjustable palm shelf that can also be completely removed if desired. Along with the trigger, these various adjustments are responsible for the extreme accuracy capabilities of this air pistol
"...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pistolet wyglada - "przystojnie" z tym kolorowym czerwono/czarnym laminatem... nie wytrzymalem i zamowilem sobie jedna sztuke ale tak pomyslalem, gdyby faktycznie trafil mi sie egzemplarz z numerem serii ponizej 000010 to przeciez za rok to bedzie "rarytas" kolekcjonerski - no nie wiem, albo postrzelam albo potraktuje jako investment :)

Jak dostane to zamieszcze krotki opis.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Dexter »

Ech, gdzie ja mogę kupić taki laminat w rozsądnej cenie...
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: wiki09 »

Czy da radę kupić sam laminat , to nie wiem , ale wiem , że kto może zrobić / skleić takie kolory , później na pewno zrobi rękojeść , osadę na wymiar . Zerknij na PW.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Dexter pisze: 16 grudnia 2020, 05:26 Ech, gdzie ja mogę kupić taki laminat w rozsądnej cenie...
Thomas Rink, link ponizej:
https://www.formgriffe.de/en/shpSR.php? ... 400&p2=255
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Dexter »

Laminat. Nie rękojeść.

Wiki, dzięki za namiar. Ogólnie to szukam namiaru na kolorowy laminat "nie związany z branżą strzelecką". Innymi słowy szukam laminatu kolorowego jako materiału stolarskiego a nie "materiału na kolby" bo to od razu przebitka cenowa 2,3 albo 5x.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

@Dexter

OK, zapedzilem sie... :one:

-----------------------------------------------------------------------

Od chwili gdy AV-46M pojawil sie znienacka w sklepach w USA niczym meteoryt na blekitnym niebie zadaje sobie pytania, skad, jak, dlaczego, przeciez embargo na handel z Rosja, itp.


Duzo sie wyjasnilo gdy wczoraj "wpadlem" na blog autorstwa- Tom'a Gaylord'a znanego jako B.B. Pelletier.
Jest to osoba bardzo znana w swiatku strzelcow wiatrowych po tej stronie Oceanu... wiecej o nim w linku ponizej:
http://thegodfatherofairguns.com/


Do rzeczy:

Pistolet:
Tak, to jest IZH 46M match pistol tylko to juz nie jest IZH, otoz firma Air Venturi podpisala kontrakt na produkcje oraz dostawe pistoletu do USA z "non-military Russian barrelmaker" Alfa Precision co pozwolilo obejsc embargo i dostarczyc pistolet na rynek amerykanski.
/pistolet jest dostepny w szeregu sklepow w USA/

Alfa Precision:
To jest taki rosyjski - "equivalent of Lothar Walther" - caly pistolet mechanicznie oraz lufa jest produkowany przez Alfe.

Air Venturi:
Air Venturi zapewnia na rynku amerykanskim pelen serwis, czesci, wsparcie posprzedazowe - ladnie mowiac.
Tak jak pisalem w pierwszym poscie - pistolet ma gwarancje na rok czasu...

Mala dygresja - po krotkim epizodzie z Twinmasterem uswiadomilem sobie jak wczesniej pisal kolega @Mildot, ze nalezy kupowac najswiezszej daty pistolet w naszym budzecie. Amen.

Kupowanie "starych" pistoletow pomimo ich niewatpliwie dobrej jakosci wykonania zawsze nastrecza problemy serwisowe, dostepnosci czesci, itp. Szczegolnie bedac w po tej stronie Kaluzy albo mamy opcje kupna nowego "wyczynowego" pistoletu za dwa tys. USD i pelen serwis po/gwarancyjny albo kupujemy 30-latka i bujamy sie z czesciami i serwisem.

Ci, ktorzy mieszkaja w Europie w wiekszosci nie maja takich rozterek.


Pistolet:
Dla mnie osobiscie jest wymarzonym sprzetem, zarowno cenowo 600 USD vs. 2000 USD, brak kartuszy zwalnia mnie z obowiazku pompowania, dbania o uszczelki pomiedzy kartuszem a pistoletem, itd.
Pistolet do reki, pudleko tarcz oraz pudelko srutu i jestem "all set" :)

Grip:
Tak jak Koledzy wielokrotnie wspominali na Forum np. kolega @Slubek, grip w IZH jest koszmarny, wstepnie obrobiony a po tej stronie Oceanu mowi sie, ze jest wykonany ze starych palet ;laughing: :)

Dlatego milo zobaczyc probe zmiany tego stanu rzeczy... Grip w AV 46M jest wykonany przez Finow :shock: :shock: :shock:

..."Well, didja happen to notice anything special about the grip on this pistol? That’s right — this one isn’t made from pallet wood! In fact, this grip is made in Finland and it looks very much like it belongs at the party"...

Trigger:
Tutaj musze sie w calosci podeprzec opnia Tom'a Gaylord'a:

..."And finally we come to the trigger. The IZH 46/46M trigger was good, but it was far from perfect. A 10-meter shooter could always detect some creep in stage two. So far the trigger on the AV-46M pistol I am examining is perfect. No creep! And I can detect creep that a lot of folks can’t.

When the pistol arrived at my house, stage two was breaking at 310 grams. While that is a nice light trigger, it won’t get you into a match. Your trigger must break at 500 grams or more. I adjusted the trigger to break at 524 grams. That’s all I’m going to tell you today, and I only said that to remind myself of what I have done"...


Jesli jest tak jak pisze to nic tylko sie cieszyc... zobaczymy jak pistolet trafi w moje rece :103:

Sights:
Tutaj mogliby sie wypowiedziec posiadacze IZH - czy widza na zdjeciach takie same przyrzady celownicze i czy w obecnym modelu sa zmienione...?
Do plusow mozna zaliczyc, ze dostajemy wraz z pistoletem "three replaceable blades of different widths" czyli dla "pykacza ogrodkowego" jest szansa na prawidlowe skonfigurowanie pistoletu "pod siebie"...

Instrukcja:
..."The owner’s manual was written by an American, so it’s easy to read"... bez dalszego komentarza.

Podsumowanie:
..."This doesn’t happen every day. Here is an iconic air pistol we all thought was lost to time and world politics. It’s back again, and, from what I have seen so far, it’s better than ever!"...

Coz moge dodac od siebie - czekam na pistolet z niecierpliwoscia i jesli chociaz polowa z tego co zostalo napisane powyzej to prawda to i tak bede w "siodmym niebie"... :one:

Pozdrawiam

Ponizej link do pelnego tekstu by B.B. Pelletier
https://www.pyramydair.com/blog/2020/12 ... ol-part-1/
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: zbynio »

Mój jest z 1993roku. Przyrządy celownicze wygadają tak samo.
Bardzo mi się podoba w tym czerwonym laminacie.
IZH 46
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Dexter »

Trzy słowa podsumowania: iż w laminacie. Tylko tyle i aż tyle, bo ten iż zawsze mi się podobał a w laminacie jest przepiękny ale to po prostu iż w laminacie i nic ponadto :).
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Pistolet przyszedl! Kawal ruskiego gnata... nie wiem czy ten laminat do niego pasuje czy jednak lepiej by wygladal z kawalkiem urznietej dechy z palety... :) nic by nie udawal... :-D zadnego "Morinieniego" czy innego "Oswalda"... :)


Pierwsze spostrzezenia:

1. Ciezki, dlugasna linia celowania, ciazy na lufe
2. Grip w rozmiarze "L" bede musial podpilowac tu i owdzie...
3. Spust - o ja pierdziele, ruscy ustawili ten egzemplarz na 250 gram ..... !!!!
- ladna pierwsza droga, opor, przelamanie i natychmiastowy strzal...
- nie umiem, nie lubie, nie nawidze tak strzelac- musze ustawic pomiedzy 500 - 700 gram, wtedy da sie z niego po/strzelac :090:
4. Numer seryjny cholera wysoki bo 000074, /niekolekcjonerski/... dlatego bede pilowal, cial az wiory beda lecialy...
5. Jest tak zbudowany, ze przezyje mnie, moje dzieci, moje wnuki...
6. Instrukcja- "nimo" jak chcesz to sobie wydrukuj barania glowo... :027:
7. Naciag leciutki dobry dla dzieciakow
8. Strzal nieglosny, typu: pyk i juz - od razu mi sie skojarzyl z Daisy Match Grade Avanti 747 - mialem, sprzedalem bo mi sie plastik komory zamkowej i popychacza nie spodobal a celny byl nieziemsko...
9. Przyszedl w kartonie a nawet w dwoch, no toz mogliby jakas walizke do niego dolozyc, jak cie moge... :027:


Zdjecia:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



To chyba tyle na razie... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

BTW- koledzy wie ktos z Was gdzie moge fizycznie znalezc rail do "Izyka"... ???

Chodzi mi o to:

Sun Optics Izh 46 Barrel Mount SM7900
https://www.opticsplanet.com/sun-optics ... mount.html

Obrazek


Przeszukalem wszystkie znane mi miejsca i nic... czas oczekiwania od 4 tygodni do 6 miesiecy- wszedzie backorder... :027:



EDIT:

Chyba zeby zalozyc to :

Sportsmatch Problox Crosman Dovetail Adapter Rail
https://www.airgunsofarizona.com/scope- ... pter-rail/

Plus dodatkowo to:

Eagle Vision 100mm 1-Pc Picatinny to 11mm --Weaver Adapter
https://www.airgunsofarizona.com/scope- ... r-adaptor/


Osobiscie troche za duzo ruchomych czesci jak dla mnie... ale jak nie znajde Sun Optics to ewentualnie pomysle nad tym rozwiazaniem... musi byc Picatinny, Dovetail rail mi nie pasuje...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Kompost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 95
Rejestracja: 12 września 2014, 01:32
Tematy: 1
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Kompost »

Piękny sprzęt! Cieszę się, że dzięki pasjonatom trafił za ocean. Zawsze dziwiło mnie, jak znikomym zainteresowaniem cieszą się po drugiej stronie kałuży olimpijskie konkurencje strzeleckie i związany z nimi sprzęt.
pierrokrk
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 06 września 2015, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: pierrokrk »

Czy ktoś wie ile kosztuje wysyłka do Polski ? W przeglądarce na telefonie nie widzę tych kosztów :(
FWB 80 / FWB P40/ Rozglądam się ...
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: variag »

Jest tak zbudowany, ze przezyje mnie, moje dzieci, moje wnuki...
Różnie z tym bywa, w klubach kilka sezonów intensywnej eksploatacji powodowało, że Iż-46 odchodził do "rezerwy".
Najlepiej gdy jedna ręka z niego strzela.
Instrukcja- "nimo" jak chcesz to sobie wydrukuj (...)
Wydrukować możesz choćby stąd (bo nic innego nie potrafię zaproponować):
https://img.air-gun.ru/vzryv-shema/pnev ... scheme.pdf
Strona nr.3: "urządzenie i zasada działania" :)
A na samym dole jest schemat regulacji mechanizmu spustowego. Miłej zabawy
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Koledzy, dziekuje Wam wszystkim za opinie oraz linki, skrupulatnie czytam wszystko co linkujecie...

Zadania jakie stawiam przed pistoletem sa w sumie nieskomplikowane, tzn. ogrodkowe dziurawienie papieru na dystansie 10 metrow oraz strzelanie figurek na dystansach zgodnych z regulaminem Silhouette.

Licze, ze bede popijal piwo w cieniu a figurki same beda spadaly z belki... :piwo:
;laughing: :)

Zaprawde powiadam Wam - marnotrawstwem byloby uzywac do takich zabaw high end pistoletow za 2K USD.

Dlatego tez "mecze-bule" o dostepnosc tej szyny bo figurek nie ogarne z przyrzadow otwartych przy moim wzroku... musi byc zamontowany reddot pomimo zwiekszenia wagi i tak nielekkiego juz pistoletu...

Wiec jakby ktos, cos.... dajcie mi znac..?
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

pierrokrk pisze: 20 grudnia 2020, 13:25 Czy ktoś wie ile kosztuje wysyłka do Polski ? W przeglądarce na telefonie nie widzę tych kosztów :(
Chcesz sie dowiedziec o dokladna kwote wyslij maila do PyramydAir.

Ja probowalem znalezc odpowiedz na to pytanie ale bezskutecznie... jedynie co moge zrobic to zalaczyc dwa linki na temat wysylki do Polski, w jaki sposob PyramydAir wysyla paczki do Polski, korzystajac z jakich przewoznikow, etc.

Szczegolnie jeden sposob jest ciekawy- z wysylka paczki na amerykanski adres i forward mail do Polski /przyznam, ze nie wiedzialem, ze taka usluga jest oferowana na rynku/...

Wspomniane linki:

https://help.pyramydair.com/hc/en-us/ar ... ationally-
https://otexto.net/pyramyd-air-international-shipping/


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poki co w dalszym ciagu probuje zlokalizowac szyne Picatinny do Izyka - jak na razie bez rezultatu :-/

Obrazek

:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”