Pistolet do 1000 zł

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Vin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 16 sierpnia 2018, 23:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet do 1000 zł

Post autor: Vin »

Cześć!

Szukam dla syna i siebie pistolet do treningów "matchowych". Piszę w cudzysłowie, ponieważ nie mamy zamiaru strzelać na światowym poziomie ani nawet na powiatowym. Chodzi o dobre wyrobienie sobie nawyków, pracy na spuście itd. Docelowo ma być pistolet .22lr + centralny zapłon w tarczy i IPSC, ale pneumatyk zawsze będzie obecny w domu. Warunki są takie, że nie chcemy wydawać więcej niż 1000 zł, oczywiście na używkę, ale (!) jednocześnie pistolet ma być wygodny dla mojego 14-latka jak i dla mnie, a dłonie mamy jednak nieco innych rozmiarów. Nie może być nawet mowy o idealnym indywidualnym dopasowaniu. Jako, że to ma być używka, to chciałbym jakiś prosty/stary model sportowy, ale żeby nie wpakować się w jakąś egzotykę, czyli ew. naprawa nie powinna kosztować majątku. Jakie ew. modele brać pod uwagę i na co zwrócić uwagę przy ew. zakupie?
Strzelec na dorobku ;)
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: aksel »

FWB 65 - czyli bezodrzutowa sprężyna. Spełni wasze oczekiwania.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
Krriiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 28 października 2018, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Krriiss »

Pistolet HW70 sprężyna albo HW40 PCA, a jeżeli masz butlę to PCP SPA PP700.
Awatar użytkownika
Vin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 16 sierpnia 2018, 23:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Vin »

Dzięki! To jeszcze druga część pytania: na co zwrócić uwagę przy zakupie? Co się psuje?
Strzelec na dorobku ;)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mildot »

FWB65 będzie za ciężki dla 14 latka i zupełnie dziwnie wyważony jak do treningu pod .22....
HW70... no trochę jak wyżej...

HW40 jak najbardziej.

Z egzotyki to był taki AirMatch.... odczucia że strzelania były takie same jak z PSki... Ale szanse na kupienie prawie żadne...

Jakbyś znalazł Tau to nieźle się sprawdza w tej roli o której piszesz.

No i nie zapominajmy o klasyce gatunku czyli LOV21....

PP700 też z czystym sumieniem polecam. A nawet mam na zbyciu - jakby co na PW zapraszam. Tylko PP700 nie ma otwartych przyrządów celowniczych. Można ćwiczyć z kolimatorem.
Strzelam... bo lubię. ;)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Zbigniew Rybka »

Może trochę dziwnie, ale polecam crosmana 1377, pompka, rękojeść dla każdego, po dobraniu odpowiedniej sprężynki spustu można strzelać na poziomie 352 (mój najlepszy meczowy wynik w pierwszym roku startów), potem zmieniłem na "ciut droższy" całkowicie meczowy z napędem CO2 Walther CPM1, którym strzelam do dzisiaj i nie zamierzam zmieniać. Crosman nówka kosztuje ok.350 pln na znanym portalu, CPM1 około 1500-2000 (oczywiście używany, bo już nie produkowany).
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Krriiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 28 października 2018, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Krriiss »

Także godny polecenia jest pistolet tarczowy Walther CP2 na CO2 za 1000zł można kupić. Poza tym przy wyborze nowego pp700 za 650zł pozostaje kasa na śrut.
Zaibatsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 listopada 2019, 15:06
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Zaibatsu »

Podepne się pod temacik. Mam podobny budżet i chciałem postrzelać w tarcz. Chciałbym kupić coś z podobnym przeznaczeniem czyli jako wprawkę do palnej z tym żeby się dało bez wstydu w amatorskich pneumatykach startować. Jak dobrze pójdzie to może ogarne kilka tysi na pistola rasowego typu feinwerkbau, na razie sprawdziłem ceny w takim serwisie wiatrowym - fwb 65 1.6k, fwb pca 2.4k. Dużo. Patrze na Gamo PR-45 i Gamo Compact dobrze wyglądają, podobają się, ale pytanie czy z tego można trenować tarczę?

Na egun.de nie chcę kupować, nie mam doświadczenia ani cierpliwości, wolę nowy kupić albo z jakiegoś pewnego źródła jak serwis wiatrowy. Tak myśle, że przez pierwszy rok taki gamo by wystarczył do tarczy, tylko czy jest jakaś duża różnica w gamo-pr45 i gamo compact, żeby to było warte 300PLN róźnicy?

i jeszcze pytanko, jak w cekausie, co go ludzie polecaja, opyla sie tam brać po tych ich poprawkach zerowych, bo tam prawie dwie stowy drożej, gamo pr45 na przecenie widzialem za 400PLN a w cekausie 660, za to w superwiatrowkach gamo compact 790 najtaniej, co poradzicie?
Daniel880
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 05 listopada 2019, 17:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Daniel880 »

Od razu zaznaczam, że nie jestem ekspertem i strzelam dopiero od kilku miesięcy ale jakieś trzy miesiące temu stałem przed podobnym problemem, kupiłem wtedy Beemana P17. Teraz uważam, że jest to super pistolet na początek za 200zł.
Dwa tygodnie temu próbowałem znowu kupić coś nowego, już bardziej w kierunku strzelania z jednej ręki do tarczy. Za porządny, używany sprzęt PCP trzeba wydać powyżej 3000zł. Za bardzo dobry, używany pistolet CO2 trzeba wydać 1500zł + około 200zł butla CO2. Co by się nie robiło, nie ma szans kupić porządnego pistoletu matchowego poniżej 1500zł.

Ostatecznie, dwa tygodnie temu, kupiłem pistolet Kandar CP1-M za 370zł. Na początku nie za bardzo mi się podobał i strzelało się strasznie, ale po kilku dniach pracy nad nim jestem w 100% zadowolony. Dzisiaj udało mi się strzelić 93/100 :502:

Podsumowując moje rozeznanie:
Beeman P17 - za 200zł super pistolet, za tą cenę według mnie warto kupić
PP700 - trzeba pamiętać, że potrzebna jest jeszcze butla lub pompką, czyli dodatkowe 300 - 500zł. Dodatkowo jest dosyć mocny, w moim przypadku (strzelanie w pomieszczeniu) mógłby być zbyt mocny i głośny. Nie ma przyrządów otwartych.
Kandar CP1-M - po lekkich poprawkach i dorobieniu chwytu super pistolet za 370zł
Walther CP1, CP2 - cena około 1500zł, myślę, że gdybym miał te 1500 - 2000zł i byłbym przekonany, że będę strzelał to do 2000zł najlepszy wybór i najtańszy 'porządny' pistolet matchowy
Iż 46M - ponoć warto się zastanowić, PCA, w cenie 2200zł nowy, ponoć fany pistolet matchowy.
FWB 65, 80 - w cenie 1500zł to według mnie trochę drogo.
Gammo Compact, Zoraki HP01 - wydaje mi się, że cena jest dosyć wysoka a sam pistolet taki nijaki. Za 'dobry' na puszki, za 'słaby' do tarczy.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Dexter »

Ja od siebie polecę wydanie jednak 1500 na dość stara ale solidna i pełnoprawną matchowke zamiast zabawy i użerania się z puszkibijcami. Od 1500 a czasem mniej można dorwać faktycznie match i nie żałować ani grosza. Ta rada dotyczy strzelania tarczowego. Nie sprawdza się w zastosowaniach grillowo-puszkowych raczej.

Konkretnie mam cp3 od niedawna. Strzelam tarczowo ale wyłącznie rekreacyjnie więc nawet nie piszę ile punktów robię :). Ale przeskok jakościowy od puszkobijcy do matcha jest... No jest nie do opisania. To jak chodzić na piechotę a jeździć limuzyna z szoferem. Na zakupy można na piechotę ale nad morze z Krakowa to już bez sensu.
Daniel880
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 05 listopada 2019, 17:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Daniel880 »

Pomimo, że nigdy nie miałem pistoletu matchowego, potwierdzam to co pisze Dexter. Albo wydajesz 1500zł za porządny sprzęt na lata albo kupujesz coś co i tak będzie trzeba w przyszłości sprzedać albo tuningować a i tak nic porządnego z tego nie wyjdzie:(
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Kraku »

A ja się nie zgadzam. Może w dłuższej perspektywie nie wyjdzie ale pozwoli tanio zacząć.
Trzy lata strzelałem z Gamo pr-45. Na zawodach (PPN) niejednokrotnie byłem lepszy od steyerów i innych wyczynów. Kilka udało się wygrać. W silhouette też były rewelacyjne wyniki.
Aktualnie mam LP10 a jednak gamoń nadal jest w łasce. Ze względu na cięższy spust, służy do treningu strzelania z palnej z dwóch rąk i to na 25m(!). Wyniki zbliżone do PSP a o ile taniej :)

Uważam że jeśli ktoś nie ma kasy - a sporo jest takich osób - to śmiało może iść w coś tańszego.

Gdybym się w czasie cofnął to jeszcze raz kupił bym pr-45 (albo tanią używkę compacta) lub ew. LOV21 - Mildot wspominał już - świetny sprzęt. Kilka klubów prowadzi z niego trening dla młodzieży i to z sukcesami.
Zaibatsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 20 listopada 2019, 15:06
Tematy: 3
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Zaibatsu »

Czyli Gamo PR-45 za 400-500 jeszcze ujdzie jesli nie mam zamiaru wydawac na razie 1500? Jak mi sie bedzie dobrze strzelac to myslalem żeby kupić takiego za 1500 ale to na razie nie jeszcze, ten pr-45 do treningu ma byc. a masz cos tam poprawiane w tym swoim "gamoniu" czy to jest stockowy, normalny?
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Kraku »

Troszkę pogrzebałęm, czas na zrobienie tego wszystkiego to ze 3-4 godziny:

- polerka portu ładowania - dremel z 'gumową' tarczką.
- dociśnięcie lufy do uszczelki ujścia zaworu - klucz imbusowy.
- zmniejszenie komory sprężania po sprężeniu, czyli delikatne zwiększenie ciśnienia - klej na gorąco, kombinerki śrubokręt, jakiś wybijak/wiertło, ostry nóż.
- polerka elementów spustu, a konkretnie krawędzi pracujących ze sobą - dremel z 'gumową' tarczką.
- zmniejszenie wagi spustu, poprzez rozciągnięcie delikatne jednego zwoju sprężyny - płaski śrubokręt.
- zmniejszenie wychyłów bocznych języka spustowego poprzez dodanie bocznych podkładek z butelki pet - nożyczki, butelka po mineralnej.
- wytrasowanie szyny do montażu optyki - śrubokręt.
- założenie na chwyt dętki rowerowej. Po półtora roku założyłem nakładkę dedykowaną do tego z aliexpress.
- smarowanie wszystkiego.
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: sirwolf78 »

Napisz, proszę, coś więcej o zmniejszeniu komory po spreżeniu.
P.S. Ja też uważam, że z gamo można sobie fajnie postrzelać do tarczy za nieduże pieniądze. Jednak gdybym mógł, to do matchu brałbym wersję compact. Do rekreacji natomiast wystarczy pr-45.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2020, 15:11 przez sirwolf78, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”