Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

Założyłem ten temat, ponieważ uważam za krzywdzące to, że pistolety FWB mają swój wątek a Steyr nie. :-D
Informacje o pistoletach Steyr są niestety rozproszone po różnych wątkach.
Mam nadzieję, że z czasem pojawią się tu informacje cenne dla posiadaczy (lub ewentualnych nabywców) tych, w mojej ocenie, ciekawych pistoletów.

Obecnie mam pytanie do użytkowników z większym ode mnie stażem, jaki śrut tarczowy preferujecie. Moje dzisiejsze spostrzeżenie jest takie, że port ładowania jest nieco ciasny i śrut wymaga lekkiego dopchnięcia. Wygodniej mi było więc strzelać z miękkiego JSB Schak 4.49 niż z twardszego H&N Match 4.50.

Zastanawiam się jak w pistoletach Steyr wygląda sprawa czyszczenia lufy. W karabinkach wiadomo jak jest, czyścić trzeba, a w pistoletach? Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami. Jeśli czyścicie to jak?
Pozdrawiam
Krzysiek
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Tomek_J »

Najskuteczniejszym sposobem czyszczenia lufy w pneumatyku jest regularne strzelanie 8-) . Zapytaj się jakiegokolwiek zawodnika z czołówki, kiedy ostatnio czyścił lufę, to zrobi wielkie oczy :cry:
KPN60, KDW60, KDW3x40.
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: janek777 »

A jak już chcesz wyczyścić to kup sobie czyściki VFG przynajmniej fajnie się z nich strzela
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

Zauważyłem, że widoczny na poniższym zdjęciu czarny element zachowuje się inaczej niż w LG110. W karabinku po przeładowaniu jest poziomo, by po strzale przyjąć pozycję ukośną. W pistolecie jest w przybliżeniu tak jak na poniższym zdjęciu (fragment ze strony sprzedawcy Steyr w Polsce) niezależnie przed strzałem czy po. Stabilizer działa wzorowo wg filmu Steyra. Jak jest u was?
Pozdrawiam
Krzysiek
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

Zauważyłem, że często w odpowiedzi na pytanie kogoś kto chciałby zacząć przygodę ze strzelaniem do tarczy, jaki pistolet PCP kupić, pada odpowiedź w stylu "tylko nie Steyr LP10 (EVO) bo jest trudny do opanowania".
Ja jestem typowym amatorem, strzelam sobie w garażu raczej tylko zimą kiedy zawody HFT mnie już tak bardzo nie pociągają, rzadko sylwetki. Kupiłem niedawno Steyra EVO. Co najmniej półtora roku nie trzymałem pistoletu, a może i dłużej, sam już nie pamiętam. Musiałem chwilę pomyśleć żeby przypomnieć sobie jak to się robi żeby trafiać w tą tarczę i... No właśnie jest nieźle, poniżej link do w miarę przeciętnej tarczy.


Poprzednio miałem Walthera LP300, jeśli dobrze pamiętam strzelałem z niego 2 lata. Sprzęt był w porządku, sprzedałem go nie będąc pewny czy w ogóle kiedykolwiek będę jeszcze strzelał z pistoletu (zdrowie). Pomyślałem, że jakby co to sobie jeszcze coś kupię. Najpierw chciałem FWB P8X, ale ostatecznie wybór padł na Steyra EVO - wygląd super, części jakby co są dostępne, filmiki serwisowe są, ceny przystępne (kartusz kosztuje znacznie mniej niż FWB czy Morini). Poza tym jako użytkownik karabinka Steyr mam możliwość korzystania z posiadanej już wiedzy. Rękojeść wybrałem Rinka. Trochę źle bo nie mam teraz własnego zdania na temat gripu Steyra, ale na pewno dobrze bo Rink robi świetne rękojeści - polecam.
Poniżej link do fotki z moim Steyrem EVO


Piszę to wszystko po to by dodać nieco odwagi tym, którym te pistolety się podobają. W mojej ocenie nie ma się czego obawiać, strzelanie ze Steyra EVO to czysta przyjemność. Mam mechaniczny spust. Mogę go porównać tylko do użytkowanego wcześniej LP300, w moim subiektywnym odczuciu spust EVO jest przyjemniejszy, jakby łagodniejszy. Na razie nic nie kręcę, mam ustawienia fabryczne. Na zmiany i doświadczenia przyjdzie jeszcze czas.

PS. Do tarczy oddałem jak zwykle 40 strzałów (4x10)
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2019, 13:58 przez Krzysiek69, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Krzysiek
Tedi.357
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2019, 12:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Tedi.357 »

Krzysiek69 pisze:
Obecnie mam pytanie do użytkowników z większym ode mnie stażem, jaki śrut tarczowy preferujecie. Moje dzisiejsze spostrzeżenie jest takie, że port ładowania jest nieco ciasny i śrut wymaga lekkiego dopchnięcia. Wygodniej mi było więc strzelać z miękkiego JSB Schak 4.49 niż z twardszego H&N Match 4.50.
Ja zwolennikiem jestem śrutu który trzyma skupienie. 8-) To jak on wchodzi do lufy jest dla mnie mniej ważne. :wink:
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

Tak na marginesie. Po kilku latach strzelania z Steyr EVO 10 mogę uzupełnić, że śrut JSB mocno brudzi lufę, dlatego stosuję obecnie H&N Sport, który lufy nie brudzi wcale.
Dzisiaj ciekawi mnie co innego. Czy posiadacze tego pistoletu (lub LP10) mogliby podzielić się doświadczeniami jak długo wytrzymuje wam oring na reduktorze (regulatorze)? Z nowym pistoletem dają 3 szt. tego oringu i niestety wczoraj założyłem ostatni (strzelam od końca 2018). Może jakieś zamienniki?
20230828_114000.jpg
Oring 4x1,5mm oryginał od Steyr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Krzysiek
zbi.air
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 07 stycznia 2023, 21:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: zbi.air »

To taki sam oring jak w lp 50
Strzelam juz z niego 3 rok i jak do tej pory nie musialem wymieniac
Oring ma standardowy wymiar i jest powszechnie dostepny
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Triger »

Witam. Ja posiadam Lp2 od 2 lat i oringu jeszcze nie ruszałem. A dość intensywnie strzelam. Najlepsze wyniki na Rws R10 i H&N Sport 4.49.
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

zbi.air pisze: 04 października 2023, 12:37 Oring ma standardowy wymiar i jest powszechnie dostepny
Co masz na myśli pisząc, że jest powszechnie dostępny? Bo chyba nie chodzi ci o to, że można kupić oryginały Steyra w sklepach handlujących wiatrówkami Steyra?

Zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo, że trafiły mi się jakieś wadliwe oringi i kolejne będą już OK.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: MarcinKr »

A może masz jakiś zadziorek na kartuszu, który uszkadza oringi? Bo ja też miałem lp10 i nic się nie działo.
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Triger »

Koledze chyba chodziło oto że jego wymiar jest powszechnie stosowany a przez to dobrze dostępny. Jeżeli twoje były z gumy to dlatego mogą tak szybko się kończyć. Ja mam z poliuretanu ten oringu i jeszcze jeden w zapasie.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Dexter »

Oringi kosztują grosze. Skoro wymiar jest znany to możesz je kupić za grosze, dożywotni zapas w cenie paczki fajek i nawet co tydzień zmieniać. A możesz też oczywiście kupić "oryginalne" steyra za czterdziestokrotnie wyższą cenę. Wychodzą z tej samej fabryki uszczelek ale będziesz miał "oryginalne" :D bo przepakowane i z napisem steyr na woreczku.
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

Myślę, że nie wiesz o czym piszesz.
PS. Odszczekam to jeśli napiszesz jakieś konkrety, informacje a nie typowe widzi mi się.
Prawda jest taka, że to najprawdopodobniej poliuretan i niestety 1,5mm. Technologicznie do zrobienia są min. 2mm. Koszt poliuretanowych oringów jest liczony średnio 10 zł za szt. Więc cena u Steyra wcale nie jest wysoka, no i mają te cieńsze niż 2mm.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Dexter »

Myślę, że o oringach wiem całkiem sporo :) ale twój wybór oczywiście!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”