Najtanszy pistolet do tarczy?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Francais
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 02 lutego 2016, 11:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Francais »

Witam,

Jak w temacie, szukam najtanszego pistoletu wiatrowkowego do tarczy, 10m. Odpowiednik Margolina do BZ, czyli najtansze, idealne do poczatku i z dobrym opanowaniem moze konkurowac w zawodach bez wstydu.
Jezeli temat juz istenieje, prosze o wskazanie i usuniecie tego postu.

Dzieki,
Pozdro


p.s: bylem juz na strzelnicach, widzialem z czego koledzy strzelaja: sprzety za 3-4-5 tysiace. To nie wchodzi w gre. Dzieki za wyrozumialosc :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Ślubek »

Jak ma być bez wstydu, to IŻ 46M.
adlar
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 23:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: adlar »

A ja bym polecił Walthera CPM-1 - nadal używany na strzelnicach podczas zawodów (z b.dobrymi wynikami) i jego cena oscyluje w ok. 1500 złotych.
zg2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 21 października 2017, 10:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: zg2017 »

Też ostatnio szukałem czegoś takiego. Najtańszy nowy pcp jaki znalazłem to Hammerli AP20. Ale jak ma być jeszcze taniej i nowe to rzeczywiście IŻ-46M jest jedynym wyborem. Pewnie są tańsze pcp używane na serwisach aukcyjnych, ale to zawsze używane i prawie zawsze kartusze są już poza okresem legalizacji.
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: sirwolf78 »

A ja polecę zupełnie budżetowo - Gamo PR45 - moje tarczki bronią się same. Swojego nie sprzedam, ale mam wersję Cekaus Ultra i polecam każdemu w tej cenie.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: torti »

zg2017 pisze:Najtańszy nowy pcp jaki znalazłem to Hammerli AP20
Jeśli nowy Hammerli AP20, to zdecydowanie polecam zakupy na egun.de
Kupowałem tam AP20 Pro - nowy, 2 lata gwarancji, kartusz ważny 10 lat. Oczywiście wybierałem rozmiar rękojeści, przesyłka kurierem. Ceny 630 euro za AP20, 830 za "pro"
W Polsce ceny odpowiednio 3600 i 4400 zakrawają na żarty.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2018, 07:52 przez torti, łącznie zmieniany 1 raz.
zg2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 21 października 2017, 10:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: zg2017 »

Faktycznie ceny zachęcające. Tylko jak z ewentualnym wykonaniem gwarancji?
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: torti »

A nie korzystałem. Pewnie wysyłka do niemiec do sklepu w którym był zakup. Ja kupiłem u "offinger", 2600 pozytywnych komentarzy na egun. znaczy solidna firma...
Ma sklep https://www.ssp-pfaeffle.de/
Zrobiłem przelew, przesyłka DHL 20 euro. Mogę polecić.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2018, 22:21 przez torti, łącznie zmieniany 2 razy.
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Skupiony »

Czy to znaczy, że np. FWB 65 już nie wystarczy? Trzeba inwestować w nowszy sprzęt, żeby miało to sens?
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Zawisz »

Oczywiście że wystarczy!
To działa trochę w innym kierunku. Jak nauczysz się strzelać z FWB65 to jak przejdziesz na coś innego to będzie Ci tylko lepiej. Ale jak ze współczesnego pcp złapiesz FWB65 to już nie będzie tak różowo :D Dlaczego? Bo raz, że rękojeści to zupełnie inny świat (tak, wiadomo, można sobie samemu wyrzeźbić, ale mówię o fabrycznych), a dwa, że jednak po to się opracowuje coraz to nowsze konstrukcje, żeby było łatwiej. Obecne pistolety są robione tak, że pewne błędy wybaczają. 65'ka taka miłą nie jest :D Z jednej strony te nowe są fajne właśnie dlatego. Ale z drugiej, jak nikt nad Tobą nie stoi i nie bije po łapach za błędy, to nauczysz się złych rzeczy, o których nawet nie będziesz wiedział, bo na ogół sprzęt to wybaczy (ale nie zawsze, stąd co jakiś czas strzelisz kosmos i nie będziesz mieć pojęcia czemu).
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: GreedyDuck »

Tak z ciekawości - coś się zmieniło w ofertach? FWB 65 kosztuje 2000 - 2500 z tego co widzę. Są jakieś celne matchówki imitujące prawdziwą broń? Te kosmiczne mi się strasznie nie podobają, a na pistolecie na razie i tak trenował nie będę. Jednakże z ciekawości chciałem się zainteresować czymś w stylu pół-rekreacyjnym, ale żeby było celne i poniżej 1000zł. Da się?

https://www.komandos24.pl/bron/wiatrowk ... cal-4-5-mm
Ten jest coś wart?

Long story short: trenuję teraz na karabinku, miałem nadzieję jako następną zabawkę kupić sobie czarnoprochowca, albo sportowy palny po zrobieniu licencji (kiedyśtam). Ale w międzyczasie boli mała celność moich gaziaków, które wyciągam od czasu do czasu, a które kupiłem jak byłem głupi.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2019, 20:45 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: aksel »

GreedyDuck pisze:Tak z ciekawości Są jakieś celne matchówki imitujące prawdziwą broń? Te kosmiczne mi się strasznie nie podobają, a na pistolecie na razie i tak trenował nie będę. Jednakże z ciekawości chciałem się zainteresować czymś w stylu pół-rekreacyjnym, ale żeby było celne i poniżej 1000zł. Da się?
Matchówki to odrębna uliczka w strzelectwie , a założeniem jest przede wszystkim celność.
Dlatego dłuższe lufy, anatomiczne rękojeści i rosnąca ilość regulacji zapewniająca maksymalne indywidualne dopasowanie.
Ekstremalne dążenie do ergonomii powoduje że te sprzęty wyglądają często bardzo dziwacznie , przynajmniej dla niesportowców.
Obawiam się że matchówka ( czyli celny,powtarzalny pistolet tarczowy) za kwotę poniżej 1000 zł będzie ciężko znaleźć.
Takie coś co spełnia podane założenia tarczowo rekreacyjne i w dodatku nieco przypomina "prawdziwy" pistolet to np. HW-75
ale chyba cena jednak wyższa niż graniczna.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: GreedyDuck »

Widziałem HW 75, jest fajny, ale za drogi. Ja myślałem o jakiejś starej używce, w stylu tych:
Diana 6
Diana
Diana 10

Ten ostatni mi się podoba, myślałem że jeśli się okaże dość znośny to bym zapolował i może kiedyś trafił za ~600/700. Tylko pytanie czy jest jakiś model staroci, który jest dość celny, oczywiście poza FWB 65, który osiąga kosmiczne ceny, zważywszy na nowsze Walthery, które wydają się być sensowniejsze.

Jeszcze ten Łucznik mi się strasznie podoba, ale chyba gdzieś tu ktoś pisał, że to syf.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2019, 21:48 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 3 razy.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Ślubek »

GreedyDuck pisze:Jeszcze ten Łucznik mi się strasznie podoba, ale chyba gdzieś tu ktoś pisał, że to syf.
"Złej baletnicy..."
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: GreedyDuck »

Czyli mówisz, że za 450zł byłoby warto, a i można z tego zacząć strzelać do tarczy? (zanim się kupi coś porządnego rzecz jasna)
Trochę mam stracha, że nie przebije celnością mojego Crossmana Vigilante.

Jeszcze taką slavię znalazłem: https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-pis ... 35f83f0c07
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”