Tomitex LOK

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Tomitex LOK

Post autor: Tomek_J »

Ciekaw jestem, czy ktoś w Polsce dysponuje jeszcze jakimś zapasem tego legendarnego śrutu?

Dla przykładu moja tarczka z tego śrutu z FWB P-44 (wiem, że nie w dziesiątce, ale nie chce kręcić zawodnicze przyrządami tuż przed zawodami, a samemu czasem trzeba potrenować). 20 strzałów bez podglądania tarczy, przepisowe 10 m :)

PS Dwie ciemniejsze dziewiątki to zaklejone przestrzeliny, na treningu używam klejonych tarcz z zawodów (oszczędności...)
PS2 Na co dzień strzelam z innego śrutu, ale jeszcze mam zachomikowany tomitex i postanowiłem go sprawdzić.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2018, 19:44 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: Dexter »

Emmm... i? Bo to nijak nie świadczy w żaden sposób o śrucie ani o Twoich umiejętnościach, ani o jednym ani o drugim nie da się nic na tej podstawie powiedzieć. Masz jakieś pytanie? W sensie czego oczekujesz?


Ale przypomniał mi się kawał to go napiszę.

Przychodzi facet do lekarza i wyciąga ptaka. Lekarz załapał no i bada, ogląda ale... wygląda na normalnego, zdrowego ptaka. No i pyta pacjenta: za mały?
-nie.
-za duży?
-nie.
-nie staje?
-staje.
-problemy przy oddawaniu moczu?
-nie.
-stan zapalny?
-nic z tych rzeczy.
-to po co pan do mnie z tym przychodzi?
-A bo fajny, pochwalić się chciałem.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: Tomek_J »

Pytanie zostało zadane w pierwszym akapicie. Ludzie tutaj w różnych tematach dodają zdjęcia swoich tarcz/sprzętów i nie widzę takiej spiny.

Jeśli administrator uzna za stosowne, można temat usunąć lub scalić z jakimś zbliżonym mu treścią.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: Dexter »

Aha. To ja CHYBA w piwnicy mam 2 lub 3 paczki, nigdy nie otwierane a znajomy na drugim końcu kraju pewnie gdzieś ma jeszcze zapas swojego, około 10 puszek.

Nie robię z tego problemu, po prostu zastanawia mnie co taka informacja może komukolwiek dać... W sensie jaki jest cel tego aktu poznania "czy ktoś w Polsce jeszcze dysponuje".
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: Tomek_J »

Może chce odkupić na pamiątkę? :idea:
KPN60, KDW60, KDW3x40.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: onet12 »

jezeli chodzi o płaski, gladki tomitex to jest dostepny w wielu miejscach.
Ostatnio zakupiłem paczke tego srutu i po otworzeniu byłem przerażony niska jakością wykonania.

Co drugi srut miał nadlewki z tyłu kielicha w kształcie "pazura" i po włozeniu do lufy trzeba to było doginac, zeby nie wystawało i nie uszkadzało uszczelki. Nadlewki były tylko z jednej strony, co dodatkowo powodowało bujanie śrutem i lot spiralny.

Mozliwe, ze starszy wypust tego śrutu był lepszy, podobno zmienił sie też producent, a moze po prostu trafiłem na wybrakowane pudełko.
Jak dla mnie to wielka wtopa, w życiu juz go nie kupie, jeden z najgorszych śrutów tuz obok gamo.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: Tomek_J »

onet12 pisze:jezeli chodzi o płaski, gladki tomitex to jest dostepny w wielu miejscach.
Ostatnio zakupiłem paczke tego srutu i po otworzeniu byłem przerażony niska jakością wykonania.

Co drugi srut miał nadlewki z tyłu kielicha w kształcie "pazura" i po włozeniu do lufy trzeba to było doginac, zeby nie wystawało i nie uszkadzało uszczelki. Nadlewki były tylko z jednej strony, co dodatkowo powodowało bujanie śrutem i lot spiralny.

Mozliwe, ze starszy wypust tego śrutu był lepszy, podobno zmienił sie też producent, a moze po prostu trafiłem na wybrakowane pudełko.
Jak dla mnie to wielka wtopa, w życiu juz go nie kupie, jeden z najgorszych śrutów tuz obok gamo.

Zmienił się producent. Nowe "wyroby" to już nie to samo, co stara produkcja. Stąd właśnie ten temat :)
KPN60, KDW60, KDW3x40.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tomitex LOK

Post autor: irek_39 »

Kupiłem śrut Tomitex i jest to jakaś porażka. Bardzo duża ilość śrutów ma nadlewki - nie nadaje się do strzelania tarczowego - kiedyś był to zupełnie inny wyrób :(
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”