Zawodowe pomysły

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zawodowe pomysły

Post autor: aksel »

Nie bardzo wiedziałem gdzie to napisać , bo nie do końca pasuje to do wątku o wyczynowych zawodach, a wątek Walther CP 3 choć i tak staje się miejscem wymiany poglądów na różne tematy to nie powinien nabierać zbytnich rozgałęzień. Dlatego nowy temat. O zawodach i to takich których jeszcze nie ma. Ale potrzebuję Waszych opinii i sądzę że temat ma szansę się rozwinąć chociaż;
po pierwsze nie wiem ilu mamy matchowców na forum -broń , po drugie nie wiem jaki mają status -zawodnik, amator, teoretyk.... a po trzecie nie wiem czy mają ochotę na rywalizację ,a jeśli już
to czy na poważnie czy bardziej na luzie. To będą zatem pierwsze kwestie do ustalenia a może nawet ankieta?
Otóż pomysł dotyczy utworzenia nowej ( a może nie nowej ) kategorii strzeleckiej i dołączenia do grona spotykających się na zawodach FT i HFT. Bo ja np. nie zapiszę się na zawody wyczynowe :( ani nawet jakieś wewnętrzne w klubie strzeleckim bo...wstyd przed Rychem :052:
Według mojej wiedzy sprzed 2 lat ( jakoś tyle nie było mnie na forum i na zawodach ) wiatrówkowcy terenowi ćwiczą; FT i HFT , nocnik i sylwetki. I na takie dyscypliny zapisujemy się zgłaszając akces w poszczególnych zawodach.
A może by tak FM czyli Field Match :052: bo czemu nie ....
Przy okazji sylwetek , obok albo na zero range. Przygotowanie celów niskonakładowe i proste, ot kilka wyższych ramek na których można przyczepiać tarcze i rozkładane stoliki na stanowiskach strzeleckich.
Formuła zawodów aby jakieś cechy match to miało - dowolny wiatrówkowy sprzęt strzelecki ale ....tylko mechaniczne przyrządy celownicze !
Zasady a raczej jakieś ramy zasad; eliminacje 5 strzałów do tarczy każdy kto się zapisze i seria finałowa 10 ( pięciu ? ) najlepszych kolejne 5 strzałów. Szybko i łatwo, tzn. łatwo organizacyjnie, bo
match na wolnym powietrzu może wcale nie być łatwy 8-) Rzecz jasna odległość typowo matchowa 10 metrów
Kategorie podstawowe oczywiście odrębnie karabin i pistolet, ale tylko mechaniczne przyrządy optyczne . Być może konieczne byłyby podkategorie:
-oldschool sprężyna, zimny napęd (Co2) i sprężarki czyli PCP. W razie draki i zapewne na początek formuła open bo może od razu wielu chętnych nie będzie ...a może właśnie się mylę....i ....będzie zabawa! :one:
Wiadomo że nie chodzi tu o poważną alternatywę dla halowych wyczynowych zawodów, a o zabawę i myślę raczej o podejściu na luzie ,bo póki co nie ma mistrzostw świata w tej dziedzinie :-D
Na przykład w kategorii sprężyna match nagrodą mógłby być nóż sprężynowy :-D a w kategorii CO 2 gaśnica samochodowa :-D a w kategorii PCP złoty (no mosiężny) gwizdek ( bo napędzany powietrzem :-D )
Myślę że większość zawodników FT, HFT ma zalegający w domu stary pistolet , karabin nie używany a funkcjonalny lub też jak ja ćwiczy sobie w domowym zaciszu jakimś zabytkiem ( albo i nie zabytkiem). No to ruszajmy do dyskusji.....
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zawodowe pomysły

Post autor: Ślubek »

aksel pisze:A może by tak FM czyli Field Match :052: bo czemu nie ....
Bo to wstyd przed Rychem... :^)

A na serio: wstyd to kraść. Dać się pokonać lepszym to żaden wstyd. Podejdź do zawodów wyznaczając sobie jakąś liczbę punktów, które chcesz zdobyć. Jeśli Ci się uda, to właśnie fakt, że zrobiłeś to na zawodach, jest Twoim sukcesem. Jeśli nie - spróbujesz na następnych. W końcu się uda. A wtedy zwiększysz limit. :one:

Patrząc na wyniki innych zawodników sam sobie nakładasz psychiczne ograniczenia. Startując w "gorszych" (według siebie) zawodach sam, przed sobą stwierdzasz, że jesteś gorszy.
Nie, nie jesteś gorszy, więc po co to robić?
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawodowe pomysły

Post autor: aksel »

Ale powyższy pomysł to nie ma być rozwiązanie tylko dla mnie . Ma być także szansą na oswojenie , spopularyzowanie strzelania precyzyjnego w większej grupie .
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawodowe pomysły

Post autor: Januszpelle »

Ślubek pisze: Podejdź do zawodów wyznaczając sobie jakąś liczbę punktów, które chcesz zdobyć.

Dokładnie tak sam robiłem i świetnie działało.

Jednak znając życie, trudno jest wcisnąć coś dodatkowego przed lub po zawodach.
Ale... może?
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”