Walther CP 3

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: Zbigniew Rybka »

Jeżeli mając pewny uchwyt po złożeniu nie widzisz zgranych przyrządów i musisz manipulować nadgarstkiem, to znaczy, że chwyt nie jest właściwy. Stąd to doklejanie lub frezowanie tych miejsc rękojeści, które wpływają na prawidłowe ułożenie dłoni. Dopiero wtedy można myśleć o powtarzalności i celności.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

Nie odczuwam "turbodziury" w strzale CP 3 , natomiast kopnięcie zbijaka w ciężki zawór strzałowy podparty mocną sprężyną już tak.
A ja nie, jedynie przy dużej prędkości wylotowej śrutu podrzut i oczywiście niewielki odrzut pistoletu. Przy strzale bez śrutu (ale nie w trybie treningowym) brak jest jakikolwiek negatywnych odczuć.
Co do rękojeści, Rink w dalszym ciągu ma w swojej ofercie Walthera CP-2/3 ale inwestowanie 1000 zł bez szansy na zwrot jest bez sensu. Widziałem nie raz zawodników strzelających z fabrycznych chwytów którzy plasowali się w czołówce zawodów - ba wygrywali je i takich którzy mieli powyklejane chwyty, że ledwo się tam ręka mieściła tak były dopasowane - a wynik mizerny.
Co do rękojeści Waltchera CP2/3 - szczyt ergonomii to to nie jest. Ale daje radę się z tego strzelać.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

Musiałem zrobić nową półkę bo oryginalna była pęknięta i to co widać to sklecona na szybko "podróbka"
Mi oryginalna półka z Walthera nie odpowiadała, była zbyt gruba (szeroka ręka) i za krótka. Ta która jest póki co w stanie surowym muszę przyznać, że póki co spełnia oczekiwania. A z czasem pociągnę ją pokostem.
Obrazek
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: Zbigniew Rybka »

Pamiętaj, żeby półka z tyłu nie opierała się o nadgarstek, na zawodach może to być zakwestionowane (najlepiej spytać jakiegoś sędziego z doświadczeniem w kontroli pneumatyków). Warto też sprawdzić, czy tak wystająca półka, nawet jeżeli jest regulaminowa, mieści się w pudelku pomiarowym. Oczywiście mówimy o zawodach, gdzie prowadzona jest oficjalna kontrola broni.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: mildot »

Na zdjęciu poniżej ciekawy przykład z ostatnich zawodów ISSF w Guadalajara... ;)
To nie jedyna zawodniczka. Co najmniej cztery z nich miały tak zrobiony grip że od tej strony wyraźnie sięgał poza nadgarstek...

Teraz pytanie w jaki sposób jest to sprawdzane? Być może tylko z drugiej strony - sprawdziłem, że patrząc od drugiej strony zobaczymy grip nie sięgajacy poza nadgarstek.
BTW: Sandrze to nie pomogło... dość szybko odpadła... ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 marca 2018, 10:58 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: aksel »

U mnie wygląda to tak. Nowa półka ma rozmiary bardziej zbliżone do oryginału, jest tylko cieńsza bo tylko takim drewienkiem dysponowałem.Obrazek
Swoją drogą do momentu zakupu pistoletu matchowego odbierałem półkę jako zbędne udziwnienie. Teraz zaczynam powoli rozumieć i doceniać dopasowanie rękojeści....
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

Warto też sprawdzić, czy tak wystająca półka, nawet jeżeli jest regulaminowa, mieści się w pudelku pomiarowym.
Maksymalna grubość to 50 mm w pudełku, u mnie jest 46 mm. Półka jest dłuższa od fabrycznej o ok 15 mm, ale mam szeroką dłoń i nadgarstek niczego nie dotyka. Ktoś o drobnej dłoni miałby już problem.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: aksel »

Jaki śrut najlepiej lata z Twojego pistoletu. Jestem na etapie doboru .
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

H&N Excite, najtańszy ale do pistoletu w sam raz. RWS Basic też dawał dobre skupienia. Prędkość śrutu dość ograniczona z racji braku kompensatora na wylocie lufy.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: aksel »

Muszę spróbować. Na razie przerobiłem Logo Sport (słabo) Logo Club (wyraźnie lepiej) JSB Light Match 4.51 i 4.49 (jeszcze lepiej) A zdecydowanie najlepszy okazał się Finale Match Light 4.49. Lata świetnie ale cena.... :shock:
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

JSB Pistols, Finale Match czy R10 są świetne i warto z nich strzelać. Zawodnik czuje się wtedy znacznie lepiej jeśli chodzi o psychikę w zawodach, anwet na poziomie "amator". Bo wie, że dołożył wszelkich starań by osiągnąć jak najlepszy wynik. Z czasem człowiek dochodzi do innych wniosków, stąd szukam teraz "czerwonego RWS by go sobie potestować na strzelnicy :wink:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

W dzisiejszych zawodach z Walther CP-2:
Zacząłem w drugiej serii od tej nieszczęsnej siódemki, potem reszta strzałów.
A w następnej tarczy było dopiero śmiesznie, pod rząd 4 siódemki w świetnym skupieniu na "siódmej" :(
Żona powiedziała, że widocznie mam słabą psychę :wink: bo Walther na pewno jest OK :-D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 marca 2018, 20:05 przez variag, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: Tomek_J »

variag pisze:JSB Pistols, Finale Match czy R10 są świetne i warto z nich strzelać. Zawodnik czuje się wtedy znacznie lepiej jeśli chodzi o psychikę w zawodach, anwet na poziomie "amator". Bo wie, że dołożył wszelkich starań by osiągnąć jak najlepszy wynik. Z czasem człowiek dochodzi do innych wniosków, stąd szukam teraz "czerwonego RWS by go sobie potestować na strzelnicy :wink:
Wystrzelałem z pistoletu tysiące śrucin z "dolnej półki", czyli excite, czy czerwonego RWS (chodzi chyba o Geco?). Strzelałem też z H&N czy JSB) i naprawdę na palcach jednej ręki mógłbym policzyć odskoki spowodowane śrutem... (tylko, że ja zwracam uwagę na to, co biorę do ręki). Ponadto mam w chwili obecnej pod opieką kilkoro zawodników strzelających III klasę i też testuje na nich różne śruty (czasem sami nawet nie wiedzą, co mają w pudełku na zawodach). Pamiętajcie, że średnica pola dziesiątki to 11,5 mm, biorąc pod uwagę przestrzeliny o wartości 10,0 tak naprawdę skupienie o średnicy 2 cm daje nam 100/100. To naprawdę na tyle dużo, by nie przejmować się śrutem ;)
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther CP 3

Post autor: variag »

Tarcza z poniedziałkowego treningu niczym na zamówienie do tego tematu.
I potwierdzenie, że w warunkach amatorskich śrut może być tani - byle odpowiedni do lufy.
10 strzałów Excitem z Walthera CP-2 :-D
Obrazek
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 7
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP 3

Post autor: pawel992 »

Witam :516:
Czy ktoś z Kolegów jest w stanie po nr fabrycznym, pomóc w ustaleniu daty produkcji CP3?
Właśnie czekam na paczkę i jestem ciekaw z którego jest roku.
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”