Śrut do pistoletu FWB P44

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: Luk@s81 »

Po nabyciu pistoletu FWB P44 zacząłem zastanawiać się jaki śrut do niego kupić. Wcześniej strzelałem z FWB 80 i używłem HN Sport.

W związku z tym mam kilka pytań:

1. Może ktoś polecić jakiś przyzwoity śrut ? Nie ma to być jakiś super matchowy za 100 zł, ale coś bardziej przyziemnego. Aktualnie strzelam z HN Sport(waga 0,53g) oraz z resztek JSB Match Diabolo (0,50g ).
2. Kolejna sprawa dotyczy prędkości śrutu. Czy jest jakaś optymana prędkość na która nastawić pistolet? Po pomiarach wyszło mi, że HN Sport lata mi z prędkością jakieś 148-151 m/s, natomiast JSB 156-158 m/s.
3. Z JSB wydaja mi się, że przestrzeliny mają lepsze skupienia niż z HN Sport. Czy jest to zasługa lżejszego śrutu czy większych predkości?

Pozdrawiam

Łukasz
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: Luk@s81 »

Wklejam również odpowiedź Xtz z innego temetu w którym poruszyłem temat śrutu.


HN Sport nie ma podziału na grupy kalibrowe. To może być 4,47, 4,48... albo 4,53. To tani śrut do treningu (ale od dobrego producenta, więc nie będzie miał jakiś wpadek).
JSB Match Diabolo ma podział na 5 grup - od 4,48 do 4,52 i jest lepszy.
U Ciebie, na bank, lepszy będzie śrut "podkalibrowy", ale musisz coś dobrać. Patrz po cenie i dostępności.
Chociaż... na codzień... oceń kiedy śrut nie pozwoli Ci robić lepszego wyniku i przejdź wtedy na lepszy.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: kewalsPL »

Target sport diabolo JSB -na treningi aż za dobry a kosztuje 156kcz , lub Diabolo schak po 185kcz. Na początki wystarczy a później będziesz miał dość czasu by sprawdzić coś lepszego :-D .
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: mildot »

Na razie nie ma sensu kupować drogiego śrutu. HNN sport jest bardzo dobry chyba, że strzelasz powyżej 95/100 w serii... ;)

HNN Sport ma tę zaletę, ze dobrze lata z niemal każdej lufy. Sprawdziłem kilka pistoletów z imadła z tym śrutem. W żadnym nie siał. P44 było również wśród testowanych egzemplarzy... To generalnie bardzo dobry śrut tarczowy i nie ma co się rzucać na śrut za 40zł/paczka jak nie jesteś na bardzo wysokim poziomie i nie jedziesz na zawody (klasy MP ;) ).

Jedyne co warto to sprawdzić czy lżejszy śrut nie lata lepiej. Kiedyś kupiłem (bo była okazja) R-10 pistoletowy (0,45g) i taka niższa waga dobrze sprawdziła się w P8x. Strzał jest jeszcze bardziej niezauważalny... ;) Ale wyniki na tarczy nie zmieniły się... ani na jotę... podniosły się za to jak zacząłem więcej i bardziej regularnie trenować. ;)

więc na codzień dalej zużywam posiadany zapas HNN Sport. Jak zużyję to następny kupie RWS Club 0,45g i powinno być super. R-10 zostawię na "specjalne okazje". :)

Nając P44 upewnij się, że jest w pełni sprawny i wyregulowany. Szczególnie antyodrzut i regulator. Do tego ma być czysty i odpowiednio nasmarowany. Wtedy jedynym ograniczeniem będzie Twoja technika. Śrut nawet tani, da radę.

P44 działa bardzo dobrze niezależnie od ustawionej prędkości, ale warunek jest taki, że antyodrzut jest wyregulowany pod tą prędkość i używany śrut. To jest odpowiedż na pytanie nr 2 i 3...
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: Ślubek »

Sprawdziłem, jak H&N Sport "lata" w moim pistolecie, zamocowanym w imadle. Efekt pięciu strzałów - dziurka fi 5 mm (trochę powyżej kalibru). To znacznie mniej niż rozrzut spowodowany moją statyką (a raczej jej brakiem :^) ).

Dlatego wychodzę z założenia, że dopóki nie będę strzelać wyników >390 (co raczej się nie zdarzy), nie ma sensu dobierać śrutu. Sprawdź i Ty - będziesz wiedział, czy możesz zwalić słabe wyniki na śrut.

A to, jaką prędkość wylotową ustawić, zależy od tego, przy jakiej prędkości lepiej Ci się strzela. Ja zszedłem do ok. 125 m/s - mniej zauważalny podrzut, więcej strzałów z kartusza. Do strzelania amatorskiego wystarczy.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: Zbigniew Rybka »

Już wielokrotnie pisałem: wybierz prędkość, przy której na danym śrucie masz najlepsze skupienie z imadła. Powyżej HN Sport (Match, Finale Match) różnice są minimalne, słabo wypada Econ. Prędkość u mnie na Sport i powyżej - ok. 130m/s.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: Tomek_J »

Ja strzelam na przemian z hn excite i czerwonego geco. Spokojnie da radę strzelić tym śrutem 550, a trenuję góra raz w tygodniu. Nic nie trzeba kombinować, co prawda geco jest odrobinkę bardziej powtarzalny, ale rozsądna cena jest tylko u szustera (14 zł), gdzie indziej trudno go dostać w podobnej cenie
KPN60, KDW60, KDW3x40.
kaczor306
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 16 października 2013, 14:52
Tematy: 3
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: kaczor306 »

Także strzelam z czerwonego geco z P44 ustawiona prędkość na 150-151 m/s i jestem bardzo zadowolony a przy moim apetycie (2000 sztuki miesięcznie) dużo zostaje w kieszeni a sprawa finansowa (14 zł za paczkę) nie szarpie nerwów i pozostaje tylko radość strzelania
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Śrut do pistoletu FWB P44

Post autor: Luk@s81 »

Zrobiłem dziś test śrutu jaki posiadam - HN Sport, JSB Diablo March oraz RWS Basic. Pistolet w imadle - 10 strzałów z każdego. Niestety stolik był za niski i nogi posadzilem na opakowaniu kartonowym (być może dlatego dolna jedna przeatrzelina w HN Sport). Poniżej tarcze :

RWS Diabolo Basic
Obrazek

H&N Sport
Obrazek

JSB Diabolo Match
Obrazek

Będe miał jeszcze kilka innych śrutów to przy okazji sprawdzę jaka jest prędkośc tych śrutów. Ale raczej nie ma co kręcić i mieniać predkości :)
Ostatnio zmieniony 12 marca 2018, 20:19 przez Luk@s81, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”