Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: kłapek »

Powoli dojrzewam do zmiany chwytu.
Wiedziałem o istnieniu firmy Rink, całkiem niedawno natrafiłem na firmę Nill. Jest coś może jeszcze?
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: Spinner »

kłapek pisze:Powoli dojrzewam do zmiany chwytu.
Wiedziałem o istnieniu firmy Rink, całkiem niedawno natrafiłem na firmę Nill. Jest coś może jeszcze?
Owszem jest. Nie jest to zawsze piękne ale skuteczne. Potrzebne do tego są : pilnik i masa szpachlowa. Gotowa lub na przykład klej wikol zmieszany z trocinami. Tak poprawia sobie rękojeść sporo strzelców. Bo tylko Ty będziesz wiedział czego oczekujesz od rękojeści.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: jakiii »

Spinner pisze: Bo tylko Ty będziesz wiedział czego oczekujesz od rękojeści.
To dość eufemistyczne stwierdzenie, ... zapewne po jakimś czasie dojdzie do tego etapu. :-D

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: kłapek »

Jest to mój początek przygody pistoletowej i na ten moment nie jestem jakoś specjalnie wymagający. Jednak muszę przyznać się do błędu. Kupiłem nowy pistolet z minimum o jeden rozmiar za małym chwytem. Doradztwo ze strony dilera na podstawie skanu obrysowanej ręki okazało się również nietrafione. Półkę mam maksymalnie opuszczoną i o regulacji jej kąta raczej mogę zapomnieć. Do tego brakuje mi 'mięsa' szczególnie w górnej części gripu. Gdyby chodziło o jakąś małą korekt typu coś podszlifować czy podkleić, to bym się nie zastanawiał. Psucie chwytu z myślą, że wymiana na większy mnie nie minie moim zdaniem nie ma sensu :-/
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: Tommy54 »

kłapek pisze:... Do tego brakuje mi 'mięsa' szczególnie w górnej części gripu. Gdyby chodziło o jakąś małą korekt typu coś podszlifować czy podkleić, to bym się nie zastanawiał. Psucie chwytu z myślą, że wymiana na większy mnie nie minie moim zdaniem nie ma sensu :-/
Najmniej mięsa mają gripy sygnowane "Walther" w LP400 . Gripy sygnowane "Feinwerkbau" i CM Morini mają porównywalną , większą ilość mięsa. Najlepiej np. mi leżał grip laminat CM w FWB P40 . Porównywałem gripy w rozmiarze "M" w które na długość spokojnie wchodziła maja szeroka 99mm łapa (półka nie była do końca na dole).
Co do piłowania i szpachlowania gripów - to mam identyczne zdanie, chyba że mamy w planie ożenić się z pistoletem dożywotnio.
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: kłapek »

Gdybym wiedział, że rozwiąże to moje jakieś tam problemy, to nie miałbym najmniejszych skrupułów żeby coś tam uchlastać, czy podpiłować :-D To są w końcu zabawki, które mi mają służyć i sprawiać przyjemność.

Z tym 'chyba że mamy w planie ożenić się z pistoletem dożywotnio' to napiszę tak, miałem kupić Moriniego i może go kiedyś jeszcze kupię, ale poszedłem na łatwiznę i tym razem kategorycznie, równocześnie bijąc się w pierś zarzekam się, że nie kupię już żadnego Steyra, a na pewno nie u nas w kraju :-D Nie chodzi w tym momencie o pistolet, bo on jest dokładnie taki jak się spodziewałem, ale o tą całą resztę, która jest dla mnie jak bańka mydlana :wink:

Nie ukrywam, że samo strzelanie z pistoletu mnie w jakimś tam sensie zauroczyło za brak tych wszystkich ceregieli. Nie potrzeba naprawdę wiele, żadnych lunet, wielkich tobołów, miejsca, nawet super pogody, o czasie potrzebnym żeby jechać na strzelnicę nie wspominam.
Mała walizeczka, dwa nabite kartusze, do tego tylko 10m i sporo strzelania i tym samym frajdy. Polecam niezdecydowanym! - jak piszą na Allegro :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: emi »

kłapek pisze: Nie ukrywam, że samo strzelanie z pistoletu mnie w jakimś tam sensie zauroczyło za brak tych wszystkich ceregieli. Nie potrzeba naprawdę wiele, żadnych lunet, wielkich tobołów, miejsca, nawet super pogody, o czasie potrzebnym żeby jechać na strzelnicę nie wspominam.
Mała walizeczka, dwa nabite kartusze, do tego tylko 10m i sporo strzelania i tym samym frajdy. Polecam niezdecydowanym! - jak piszą na Allegro :-D
Dokładnie tak, a metrowa listewka "chwycona" dwoma gwoździami do drzewa (na swojej posesji) zastąpi stojak do Silhouette. Ustawić rodzinkę, odmierzyć dystans i radocha jak figurki spadają. Wygodniej jak posiadają przywiązane sznurki, ponieważ ułatwia to zbieranie.
Emi
hubwet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: hubwet »

Witam.
To pierwszy mój post na forum.
Mam pytanie odnośnie rekojeści. Właśnie wysłałem scan dłoni do dystrybutora steyra i wyszło że tzw: szufla czyli XL. Z waszych postów można wnioskować, że niekoniecznie to może sie zgadzać. Obecnie strzelam z klubowej M, strzelam od niedawna więc kiepskie wyniki zrzucam na gripa. Jak radzicie - trenować dalej na M ( troche podkleiłem filcem, bo broń klubowa i nie chciałem wprowadzać nieodwracalnych zmian) czy zainwestowć w XL i wtedy juz tylko strzelec będzie odpowiedzialny za wynik?
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: jakiii »

hubwet pisze:Witam.
To pierwszy mój post na forum.
... strzelam od niedawna więc kiepskie wyniki zrzucam na gripa.
;laughing: , dobre, dobre !
Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: kłapek »

Jestem daleki od doradzania, bo jak pisałem wcześniej sam zaliczyłem wtopę z gripem, ale... moim zdaniem gdybyś miał grabę w rozmiarze XL, to nie powinieneś wbić rękę w M'kę bez demontażu półki :idea:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: mildot »

A nie dodałeś przy odrysowywaniu dłoni po kilka mm z obu stron przez trzymanie ołówka pionowo zamiast pod kątem? ;)
Strzelam... bo lubię. ;)
mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 14:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: mikesken »

Jeżeli mieścisz się w M, a uważasz, że powinieneś mieć XL, to gdzieś chyba popełniłeś błąd. Może spróbuj wyregulować spust, ten element też mocno wpływa na wygodę użytkowania.
hubwet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: hubwet »

Ręka wchodzi ciasno i półka obniżona na maks, nie ma mowy o regulacji. Problem mam ze spustem bo jest do końca przesuniety i mam mało miejsca na palce.
Dołożyłem troche filcu z tyłu gripa i jest lepiej.
problem jest taki,że strzelałem z IŻA i dostałem teraz Steyra Lp 10 a wyniki takie same. Byłem przekonany że będą 10 pkt lepsze :-D więc winny musiał się znaleźć - grip. Nie wiem czy nadal próbować poprawiać wyniki na tym gripie czy zainwestować w XL i nie tracić czasu i energii, czy rzeczywiście pomyśleć o tym dopiero gdy będzie 380/400
Łapę odrysowałem dobrze, zwracałem uwagę aby nie dociskać za mocno i ołówek pod kątem do kartki, obrys nie był większy od dłoni.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2018, 21:26 przez hubwet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: variag »

Nie wiem czy nadal próbować poprawiać wyniki na tym gripie czy zainwestować w XL i nie tracić czasu i energii, czy rzeczywiście pomyśleć o tym dopiero gdy będzie 380/400
W tym roku w pierwszej rundzie Pucharu Polski open (Bydgoszcz) nikt z zawodników w pistolecie nie przekroczył pułapu 380/400 pkt.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
hubwet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2018, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet matchowy PCP - co jest ważne?

Post autor: hubwet »

Wiem, śledzę również wyniki czołówki, ale czytałem wcześniejsze tematy na forum i były opinie " dopiero jak będzie 380/400" kombinować ze sprzętem - wiec spytałem na forum doświadczonych pistoleciarzy. Pistolet jest świetny ( porównanie z iżem) i może rzeczywiście szukam dziury w całym.

Mam zarezerwowaną XL w Mavenie, tylko podobno od kilku miesiecy jest nowy wzór rękojeści i nie wiem czy to nie jest stary model. Muszę w poniedziałek dopytać .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”