Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Ślubek »

adnikauto pisze: z moimi oczami "nomen-omen" nie bardzo sie "widze" strzelajac bez "wspomagajacej" optyki... nawet nie bede probowal... :-/
Nie mirmiłuj. ISSF dopuszcza strzelanie w okularach, zresztą przy strzelaniu wyczynowym wzrok koncentruje się na muszce, nie na tarczy. A muszkę widzisz? ;^)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

Krzych pisze:Piszę to, ponieważ powinieneś jednak spojrzeć w muchę i szczerbinę jakiegoś pistola do meczu.
Ślubek pisze:Nie mirmiłuj. ISSF dopuszcza strzelanie w okularach, zresztą przy strzelaniu wyczynowym wzrok koncentruje się na muszce, nie na tarczy. A muszkę widzisz? ;^)
Ha, ha.. :one:

@Slubek
Tak, muche jeszcze widze :wink: i... troche tarczy tez ale zebym sie przyzwyczail do strzelania bez dodatkowej optyki /oprocz okularow na nosie/ to musze "zredefiniowac" moja definicje strzelania i... zaczynac nauke od samego poczatku... :109: Da sie? Pewnie, ze sie da tylko czy mi sily w rece wystarczy i silnej woli do kontynuacji... z lupka to "wyszedl rach - ciach" i juz a z przyrzadow i to z pistoletu to ja cienki jak "Polsilver" jestem... :roll: pisze jak jest - bez owijania w bawelne...

@Krzych
Sprzet - bez wydawania kasy to na TA chwile dysponuje a raczej nie dysponuje zadnym pistoletem "maczowym" z przyrzadami otwartymi... ale, ale... przypomnialo mi sie, ze mam pistolet "treningowy" ciezki jak cholera, dlugi jak pasmo nieszczesc, caliber .22, 8.1J na Exact Jumbo RS Diabolo 0,870g lub 13.43gr patrz:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=145990

a jest to Panie i Panowie:
"Smith & Wesson 78G Target Pistol" .22cal pistolet z 1971 roku- pistolet jest szczelny, trzyma cisnienie jak "zamurowany", spust- trudno mi okreslic dawno nie strzelalem- pamietam tylko, ze "krotki" byl tzn. jego droga... do Kolegi Slubka "elektrycznego" Morinniego hm,... chyba nie idzie nijak porownac ;laughing: :) no i ma tylko przyrzady "otwarte" wiec nie ma lipy...

Obrazek Obrazek

Odleglosc do tarcz/y wynosi - 14 yardow= 12.8 m z balkonu... w zimie moge strzelac przez uchylone drzwi balkonowe przy czym odleglosc zmieni sie do 16 yardow... a naped Co2 pistoletu nie bedzie "cierpial"... :wink:

Wiec, jesli sie nie zniechece i dam rade miescic sie w "czarnym" na standartowej tarczy z "otwartych" to moze z biegiem czasu zmienie sprzet na lepszy- jak bede sial po lisciach na okolicznych drzewach to dam sobie spokoj!

Dzieki za podtrzymanie na duchu... :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: mildot »

Ślubek Cię zrozumie... przehandlowałem mu kiedyś... 79G... czyli to samo co Twój, ale w kalibrze .177. :)
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2017, 19:35 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

@Mildot
:) ;laughing:

Koledzy i Kolezanki to jeszcze jedno ale juz ostatnie pytanie, prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc... :wink:

Zreasumujmy:
Pojawil sie 56-letni facet z wada wzroku z 46-letnim pistoletem nie-maczowym i mowi, ze bedzie strzelal dyscypline "Match" majac 13 metrow do dyspozycji :one:

Wiem, lezycie na podlodze i zwijacie sie ze smiechu.... :) ale jak juz sie wysmiejecie i usiadziecie z powrotem do komputera odpowiedzcie prosze na jedno pytanie, mianowicie:

- Do czego powinnem strzelac - jakich wielkosci tarcz biorac pod uwage odleglosc jaka dysponuje ok. 13 m zeby miec wyniki porownywalne jako punkt odniesienia z Waszymi...???

Wiecie o co chodzi, nie zeby cieszyc sie jak glupi do sera, ze trafilo sie w czarne podczas gdy powinno trafic sie w 10 groszy... wiec jakby byla taka mozliwosc by podrzucic w tym temacie jakies tarcze czy obrysy sywetek bylbym bardzo i ogromnie wdzieczny... mam mozliwosci drukowania niemalze wszystkiego oprocz 3D... :wink:

Przepraszam za dylematy "starszych panow"... ale jak to sie mowi... "strzelac kazdy moze"... czy jakos tak ;laughing: :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Officer_199 »

Konkurencja, to PPN, a więc 10m wg przepisów ISSF do tarczy 170x170, wtedy będzie wszystko powtarzalnie i tak, jak być powinno.

Tutaj są wszystkie parametry, łącznie z tym, jak powinno wyglądać stanowisko:

http://www.lfits.pl/issf2017/ISSF2017_pistolet.pdf
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

@Officer_199

Dzieki serdeczne... zaglebiam sie w lekture... !
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Ślubek »

mildot pisze:79G... czyli to samo co Twój, ale w kalibrze .177. :)
Noo, kawał gnata. :^)

A co do wyśmiewania - nigdy nie wiadomo, co taki 56-letni facet z wadą wzroku i 46-letnim pistoletem potrafi. Bruce Lee powiedział kiedyś, że bardziej boi się przeciwnika, który tysiąc *) razy ćwiczył jeden cios niż takiego, który po razie ćwiczył tysiąc ciosów. A przez 46 lat można sporo poćwiczyć. I potem na zawodach zdziwko u zawodników z topowym sprzętem :^) Oczywiście, pistolet nie powinien przeszkadzać, ale to człowiek strzela.
I dlatego cieszę się, że mildot tak często zmienia sprzęt - dzięki temu mam z nim choć trochę szans :piwo:

*) cytat z pamięci, toteż mogła być inna liczba, ale sens ten sam.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2017, 00:53 przez Ślubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Spinner »

Mógłbym pokazać swoje tarcze - 65 letniego człowieka, strzelone podczas zawodów... ale skromność mi nie pozwala :)
Powiem tylko, "da się" . Zarówno z bardzo starego FWB 65 , jak też z nowszych zaledwie dwudziestoletnich Waltherów GSP ( to już palna). Jeśli strzelanie do tarczy polubisz @adnikuauto - to samodoskonalenie będzie Cię wciągać i wciągać. Jak bagno - a forma przyjdzie " jak złodziej nocą" - niespodziewanie i zostanie. Jeszcze w zeszłym roku do tarczy używałem szkiełek + 0.5 D a w tym roku już zmieniłem jedynki na półtorówki. I co? No gorzej jest - to oczywiste ale miłość do tarczy dalej pozostała. Tylko chcieć.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

Pewnie mnie napadniecie, ze sam nie wiem co chce ale... postrzelalem troche na zewnatrz do metalowego popera na ok. 13 metrow z pistoletu z napedem Co2 w temperaturze otoczenia +8*C /zaczalem strzelanie/ +4*C /skonczylem strzelanie/ i mam bardzo kiepskie odczucia.... :suprise:

Naboj Co2 podmarzal, smary w pistolecie zgestnialy, tak jak pisze metalowy "gong" o srednicy ok. 20 cm raz po raz obrywal ale takie strzelanie to tylko dla samego strzelania... :roll: o precyzji nie ma mowy...

Zdjecie pogladowe... jak bylo cieplej...
Obrazek

Nie wiem co zrobic... :583: ... znowu sklaniam sie do sprezyny albo .22 boczny zaplon ale musi byc z tlumikiem a to 200 USD extra plus papierologia... czekam az zniosa bana...

Ma ktos jakis sensowny pomysl na strzelanie w zimie nawet w ujemnych temperaturach zapewniajac jakas powtarzalnosc? :?:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: mildot »

No, mają, mają... kup se Pan wreszcie porządne PCP. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

Czyli mam przestac "dziadowac"...? ;laughing: :)

Noo, fakt mam "kupe" pistoli ale jak przychodzi co do czego to jest tylko... "kupa" :one:

Przegladam strone: http://www.airgunsofarizona.com/air-pis ... price_desc

... i nic co dobre nie jest na przecenie... tylko takie "siuski"... :101:

Mildot - co bys polecil z gornej polki jak bys sam kupowal dla siebie...???
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: mildot »

Ja to kupuje takie do strzelania do tarczy. Ty szukasz raczej czegoś do rekreacyjnej destrukcji.
Jeśli ma być po prostu celnie to każdy matchowy PCP jest ok. PCP żeby nie było już marudzenia na temperaturę. ;)

Do rekreacyjnego dziurawienia dla zabawy fajnie sprawdza się pięciostrzałowiec typu P58 lub LP50. Ale tutaj to tak około 5kPLN trzeba wydać na używany... u Ciebie nie wiem, ceny mogą być bardziej atrakcyjne...

Ale jest chyba coś idealnie dla Ciebie - w przyzwoitej cenie, kupa zabawy i nawet fabrycznie w 5,5mm. Nie wiem pod jakim brandem będzie ale model zwykle ma oznaczenie PP700S-A.
Sam już kilka razy miałem kupić, ale i tak nie miałbym czasu z niego strzelać... ;)



Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 13:30 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam... bo lubię. ;)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 921
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zacznij od crosmana 1377 (PCA), można pompowaniem zmieniać dystans (dalej = więcej ruchów pompką). Ostatnio strzelałem takim prosto z pudełka na 10 m do tarczy Ppn i bez przygotowania, z przyrządami otwartymi i fabrycznie twardym spustem uzyskałem 85 pktów. Jest bardzo tani, niewrażliwy na temperaturę, silny. Jak Ci się nie spodoba - odprzedasz z małą stratą.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

@Zbigniew Rybka

Zbyszku, dzieki za rade ale to nie jest sprzet, ktory bym rozwazal do "powaznego" strzelania... :-D

Swojego 1377 na zdjeciach ponizej sprzedalem tutaj: http://www.gunbroker.com/ a byl naprawde dobrze zrobiony oraz wyposazony we "szkielko"... :wink: dostalem rating "A+" od kupca... caly "w skowronkach"... :one:

Obrazek Obrazek

@Mildot
Steyer LP50 - jest super fajny ale u nas nie moge go znalezc.... poza tym jest jakies "dziwne" zamieszanie w UK jakoby ten pistol stal sie "nielegalny" z dnia na dzien... :651: co tez moze miec wplyw na podaz w USA...?
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... llegal-uk/
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
kaczor306
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 16 października 2013, 14:52
Tematy: 3
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: kaczor306 »

Za 2700 sprzedam ci moje P34 po właśnie kupiłem P44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”