Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

ksstrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 października 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: ksstrzelec »

Chwila chwila na cene serwisu nie narzekałem. Podałem tylko fakt że używany Steyr wyszedł mnie łącznie ponad 5k ( cena nowego) a miało być tak pieknie tzn 3,5k :). I jak pisalem moim zdaniem lepiej jest kupic nowy....Ale to jest tylko moja opinie a zainteresowany sam musi zdecydowac na co przeznaczy swoje cieżko zarobione pieniądze.
Pozdrawiam.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tommy54 »

Cena najtańszej wersji Steyr EVO 10 (z 1 kartuszem :( ) , to w Mavenie na PLN 6.050 zł (lub więcej, gdy policzą spredy z Euro) .
Ostatnio zmieniony 23 października 2017, 23:15 przez Tommy54, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tomek_J »

ksstrzelec pisze:Chwila chwila na cene serwisu nie narzekałem. Podałem tylko fakt że używany Steyr wyszedł mnie łącznie ponad 5k ( cena nowego) a miało być tak pieknie tzn 3,5k :). I jak pisalem moim zdaniem lepiej jest kupic nowy....Ale to jest tylko moja opinie a zainteresowany sam musi zdecydowac na co przeznaczy swoje cieżko zarobione pieniądze.
Pozdrawiam.
Poproszę o link do oferty z nowym Steyrem LP10 za 5 tys zł. ;) NIE wiem chłopie skąd Ty bierzesz te ceny, ale kupując sprzęt używany trzeba liczyć się z koniecznością serwisowania go... Poza tym 3500 + 1300 = 4800. Do "ponad 5 tys." jeszcze daleko...
KPN60, KDW60, KDW3x40.
milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: milczacy »

A ja powiem, coby przeglądać portale aukcyjne, nasze K/S i filować okazję.
Sam kupiłem mój pistolet tu, na forum (FAS AP609 brandowany przez Gehmann) i zaręczam, że spokojnie się da zmieścić w budżecie. Owszem, włożyłem w niego kupę pracy - bo sam zrobiłem sobie serwis, dorobiłem grip i poczyniłem pewne ulepszenia, ale w kwocie o której piszemy - to mam teraz cały sprzęt PCP łącznie z butlą ;) A co do samego pistola - po dobraniu śrutu, jedna dziurka.

A jeszcze polecam zastanowić się nad Co2. W warunkach meczowych czy przy trenowaniu pod dachem - pędnik nie robi różnicy (umówmy się... kto strzela PPN w plenerze, jak jest te mniej niż 10-15 stopni?)
Używanego CPM1 czy atlante kupisz około 1600-1800, FWB na Co2 w podobnych pieniądzach.
Zostaje w budżecie na nowy kartusz (do CPM1 są dostępne) i masz matchówkę jak się patrzy :)
Wiem, powiecie że to już nie te czasy....że PCP nowoczesne itd... A guzik prawda! Pistolet ma robić jedną dziurkę i być niezawodny. Reszta jest w kwestii strzelca.
I te wszystkie stare, niezawodne i nie do zajechania sprzęty spełniają powyższe warunki.

A na koniec - może to Cię zaciekawi? - https://www.gumtree.pl/a-sprzet-turysty ... 0480828909
Spider mojego Szwagra. Z tego co wiem - oba kartusze sprawne, ale po legalizacji bo mu wyszła w tym roku. Ale Aeron ma je w sprzedaży w okolicach 80 Eur.
Sam pistolet sprawny, robi jedną dziurę. Grip 3D.
Pozdrawiam
FWB P44
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych na "polu" matchowym Kolegow...

... jesli w tym konkretnym przypadku $$ nie bylyby problemem czy warto rozwazyc pistolet z linku ponizej???

http://www.airgunsofarizona.com/pump-up ... 77-pistol/

Dzieki za opinie :piwo:


EDIT:

Edytuje poki moge... :wink:

Na GunBroker.com sa wystawione dwa inne pistolety- ktore jak przypuszczam sa Wam bardziej znane...
Ja niestety do tej pory nie mialem z "matchowkami" za duzo do czynienia... i nie jestem w stanie sie wypowiedziec czy warto kupowac, czy ceny sa w miare OK, czy same przedstawione model pistoletow sa warte zainteresowania, itd.?

Powiedzcie, ktory z 3 podanych przeze mnie pistoletow klasy "Match" bralibyscie pod uwage?

http://www.gunbroker.com/item/713957460
http://www.gunbroker.com/item/713949199
http://www.airgunsofarizona.com/pump-up ... 77-pistol/ - fabrycznie nowy!

Bede wdzieczny za Wasze opinie, pozdrawiam... :one:
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2017, 15:30 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: mildot »

Z tego co zaproponowałeś wziąłbym LP200. Dlaczego to dużo by pisać, ale generalnie jest najbardziej uniwersalny z nich wszystkich.
Jeśli strzelanie ma być typowo tarczowe to pozostałe dwa też będą ok. Jeśli sylwetki i inne to mogą być ciut za mało energetyczne. Znając Ciebie raczej nie szukasz pistoletu do tarczy tylko matchówki na której zaraz będzie red dot... :roll: :piwo:
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

mildot pisze: Znając Ciebie raczej nie szukasz pistoletu do tarczy tylko matchówki na której zaraz będzie red dot... :roll: :piwo:

Na Boga.... skad wiedziales...??? :651: :one: /czy moje szalenstwo jest az tak widoczne? :roll: :wink: /

Zanim "pomyslalem" o tych pistoletach co powyzej - to juz znalazlem to co mi potrzeba... mianowicie:


..."A Weaver type rail for the FAS Model 604 air pistol. It attaches by the front sight dovetail and set screws at the rear. Approx. weight 3 oz"....
Obrazek
http://www.bme-mounts.com/productlist.html

Za cale $83.00 plus jakiegos fajnego Red Dota tez trzeba dodac do rachunku... :wink:

Noo... :one: i tak sobie mysle czy warto w to sie pchac... :wink:

EDIT:

Wazne: Zeby informacja nie "uciekla":

BTE makes a Waver style rail for the FAS 6004. It requires a 65 degree dovetail to fit into the front sight notch. Their part number is 604R. Be certain to state you are working with the 6004 ad they also build a rail for the older FAS 604. I got this info from: John Chernick, Manager BME Custom Sports Products, LLC PO Box 1079 Intervale, NH 03845 Telephone: 603.356.6580
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2017, 22:38 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: mildot »

Nie warto bo zarówno FAS jak i FW80 mają bardzo mała energię. Za szybko Ci się znudzi. Na placu boju zostaje wówczas tylko LP200. :one:
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

Rozumiem... a czy ewentualnie moglbym strzelac Match z... Crosmana 2300 z scopem Nikona... moge zdjac "obojczyk" wbrew pozorom ma lufe LW, kaliber .177 i energie na poziomie 600 FPS i jest pierunsko celny - pewnie bylbym pierwszym co strzela Match z Crosmana... :one:

Obrazek

Juz go nawet ladnie nazwalem... "Crosman 2300 Match" :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Kraku »

mildot pisze:[...] Jeśli sylwetki i inne to mogą być ciut za mało energetyczne[...]
Jaka energia do sylwetek jest minimalna? Spinner gdzieś wspominał że jednym joulem przewracał wszystko...
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Spinner »

Potwierdzam. Ciulik wystarczy. Ale jeśli ich więcej ( Ciulików ) wiaterek mniej znosi :) A to różnie bywa w terenie.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tommy54 »

Kraku pisze:
mildot pisze:[...] Jeśli sylwetki i inne to mogą być ciut za mało energetyczne[...]
Jaka energia do sylwetek jest minimalna? Spinner gdzieś wspominał że jednym joulem przewracał wszystko...
Robiłem próby z poduchy i energia 7J czyli 160 m/s na Exact 4,50mm , 0,547g wystarcza, aby tor śrutu na dystansie 9m (od kurczaków do muflonów) był prawie liniowy (ok 3mm) i nie trzeba zwracać uwagi na poprawki, tzn. celuj w nóżki , celuj w grzbiecik.
Walimy w środki figurek i zawsze spada - warunek : brak "dygawek" w rękach ;laughing:
A jeśli komuś przeszkadza leciutki odrzut przy tej energii, to rekompensowałem go dociążeniem pistola żerdzią z ciężarkami. Mój waży w takiej konfiguracji 1258 g i ma V- 161-162 m/s . Na śrucie JSB Express byłoby to grubo powyżej 170 m/s .

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2017, 08:43 przez Tommy54, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Ślubek »

adnikauto pisze:a czy ewentualnie moglbym strzelac Match z... Crosmana 2300 z scopem Nikona...
Strzelać możesz, ale w zawodach ISSF nie weźmiesz udziału, bo przepisy mówią tylko o otwartych przyrządach celowniczych:

8.4.1.3 Przyrządy celownicze
a) dopuszczalne są tylko otwarte przyrządy celownicze. Przyrządy z światłowodem, wzmocnieniem światła lub odbijającymi kolorowymi powierzchniami nie są dozwolone. Zabronione są przyrządy optyczne, lustrzane, teleskopowe, laserowe, plamkowe, itp.;
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: adnikauto »

Dziekuje za konkretna odpowiedz Kolego Slubek! No to "po herbacie"...

Moge sobie "pykac" za chalupa na mojej przydomowej strzelnicy i to wszystko... z moimi oczami "nomen-omen" nie bardzo sie "widze" strzelajac bez "wspomagajacej" optyki... nawet nie bede probowal... :-/

... dlatego jak slusznie i celnie zauwazyl Kolega Mildot - jakikolwiek pistolet bym uzywal to zaraz go "ozenie" jak nie ze scopem to przynajmniej z RedDot-em....

Dzieki za wyjasnienia, nie zasmiecam wiecej watku... :one:
Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Krzych »

Nie, nie, nie! Nie rezygnuj. Piszę to ponieważ, po dwunastu latach nie strzelania z pistola, zakupiłem FWB 102 do sylwetek. C20 leży przez cały ten czas w szafie. Do czytania, używam okularów 1,5. Jak pistol przyszedł, przeraziłem się jak mam krótką rękę!!! Pomyślałem w pierwszej chwili nad kolimatorem. I może taki będzie skutek, nie przeczę. Jednak uparłem się, i zamiast do zwierzaków, strzeliłem trochę do tarczy pistoletowej. I powiem tak. Po krótkim treningu, krótkim naprawdę nie wychodzę z czarnego. Wiem, wiem, że to nic nie znaczy w tej dyscyplinie! Piszę tylko, iż jednak pomimo początkowego zwątpienia w swoje oczy, jednak po pewnym treningu coś tam w tych przyrządach zaczynam widzieć... Piszę to, ponieważ powinieneś jednak spojrzeć w muchę i szczerbinę jakiegoś pistola do meczu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”