Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
nickt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 01 listopada 2006, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Budowy...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: nickt »

Hej Koledzy.
Chciałbym kupić pistolet matchowy albo PCP albo PCA
Moje typy to Walther LP200 lub jak się uda w budżecie to LP300, lub PCA od Walthera lub FWB.
Ostatnio poczytałem też o Anschützu m10 i też wydaje się dobrym pomysłem w budżecie.
Koledzy podpowiecie coś albo polecicie.
Lg400
HW40
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tomek_J »

Walther LP200 dobry wybór, poszukaj też FWB P-34. W tym budżecie raczej ciężko Ci będzie znaleźć lp300
KPN60, KDW60, KDW3x40.
stek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 19 stycznia 2010, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: stek »

W tym budżecie to chyba najlepiej Anschutz M10. Nawet będzie z aktualnym kartuszem. Na olx są teraz dwa na sprzedasz.
...
ksstrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 października 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: ksstrzelec »

Dołóż troche, pozbieraj i kup nowy. Przynajmniej bedziesz wiedzial co masz. Waltera nowego za 4000zł kupisz!!!
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tomek_J »

ksstrzelec pisze:Dołóż troche, pozbieraj i kup nowy. Przynajmniej bedziesz wiedzial co masz. Waltera nowego za 4000zł kupisz!!!
Poproszę o link do oferty z nowym Waltherem LP400 za 4 tyś zł?
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Zawisz »

Koło 4,5k jt LP400 Club ale... tej akurat wersji nie polecam :)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
ksstrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 października 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: ksstrzelec »

Hamerli AP20 Pro. jest nówka za 4000zł z 1 kartuszem. Sądząc po budżecie szukający na razie nie zamierza wybierać się na olimpiadę więc ten pistolet jak najbardziej się sprawdzi.
ksstrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 października 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: ksstrzelec »

Ja osobiście mam Steyr LP10 z mechanicznym spustem. Strzela rewelacyjne, niestety kupiłem jako używany za 3,5k i musiałem po 3 miesiącach wysłać na serwis ( koszt 1300zł) + zakup rękojeści dopasowanej do mnie 450zł. Więc jak by nie było mogłem kupić nowy :(
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Krzych »

Ja za 1900 PLN nabyłem FWB LP102 z zestawem sprężyn i uszczelek. Rozebrałem, wymyłem, wymieniłem, nasmarowałem, złożyłem. I myślę, że posłuży następne 20-cia lat, oraz, że pewnie mu nie dorównam. Strzelec pistolowi znaczy...
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tomek_J »

ksstrzelec pisze:Hamerli AP20 Pro. jest nówka za 4000zł z 1 kartuszem. Sądząc po budżecie szukający na razie nie zamierza wybierać się na olimpiadę więc ten pistolet jak najbardziej się sprawdzi.

Kupowanie tego "czegoś" za 4 tysiące złotych to jak kupowanie w salonie nowej Mazdy 6 z szybami na korbkę. Niby można, ale po co? NAWET niedoświadczeni zawodnicy zauważają kolosalną różnicę między tym hammerlim, a chociażby zarzniętym przez kilka pokoleń strzelców FWB P-34. Mówię to na podstawie swoich doświadczeń w szkoleniu. Hammerlaka traktuje jako przystanek pomiędzy TAU-7 a jakimś wyczynowym sprzętem, ale dzieciaki nawet z TAU-a robią lepsze skupienie.
Jeśli ktoś lubuje się w męczeniu siebie samego (to się chyba naukowo nazywa masochizm) strzelaniem z AP20, to mu serdecznie współczuje. Ten pistolet jest wart może połowe swojej ceny na polskim rynku. Za 4 tysiące złotych można kupić zadbaną matchówke najwyższej klasy. Albo starszy model i dwa wiadra śrutu. Owszem można go kupić, bo nie jest zły. Ale zwyczajnie jest zdecydowanie za drogi w stosunku do możliwości, jakie oferuje. Biorąc pod uwagę polskie warunki jest to cecha dyskwalifikująca go.
ksstrzelec pisze:Ja osobiście mam Steyr LP10 z mechanicznym spustem. Strzela rewelacyjne, niestety kupiłem jako używany za 3,5k i musiałem po 3 miesiącach wysłać na serwis ( koszt 1300zł) + zakup rękojeści dopasowanej do mnie 450zł. Więc jak by nie było mogłem kupić nowy :(
Urok kupowania rzeczy używanych. Przemiel przez Hammerliego 50 000 sztuk śrutu, to urwie ci się klapka od ładowania. Co Ci nie pasowało w rękojeści, że musiałeś ją wymienić?

Proponujesz komuś "dozbierać" i kupić nowego walthera lp400 club/hammerli ar200. Tylko, że przy budżecie 2 500 PLN proponujesz dozbierać PONAD połowę, tego co pytający ma naskładane... Rozsądne to?
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tommy54 »

Miałem kilka pistoletów matchowych, w tym Steyr LP50 ,ale używałem do Silhouette.
W tym budżecie to tylko Anshutz M10 , ale od KOWALSKIEGO (takiego trafiłem) , a nie pistolet KLUBOWY (u użyciu non stop na okrągło).
Ale ogromna większość pistoletów sprzedawanych na portalach, to niestety "klubowe" z Niemiec.
A z czym się to je ,to poprzednik pisał ile wydał na naprawę (serwis) .
Ostatnio zmieniony 23 października 2017, 22:27 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tomek_J »

Tommy54 pisze:Miałem kilka pistoletów matchowych, w tym Steyr LP50 ,ale używałem do Silhouette.
W tym budżecie to tylko Anshutz M10 , ale od KOWALSKIEGO (takiego trafiłem) , a nie pistolet KLUBOWY (u użyciu non stop na okrągło).
Ale ogromna większość pistoletów sprzedawanych na portalach, to niestety "klubowe" z Niemiec.
A z czym się to je ,to poprzednik pisał ile wydał na naprawę (serwis) .

3500 za pistolet + 1300 za serwis = 4800. To wciąż dobra cena za używanego steyra. Wystarczy przejrzeć od czasu do czasu dział K/S lub inne fora z tego typu sprzętem ;). A pistolet po serwisie dostał drugie życie i wytrzyma kolejne naście lat do następnej awarii.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tommy54 »

Tak, zgadza się, ale kolega ma budżet 2,5k a nie 3,8k..
Ostatnio zmieniony 23 października 2017, 22:40 przez Tommy54, łącznie zmieniany 3 razy.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tomek_J »

W swoim pierwszym poście zaproponowałem FWB P-34. Bez problemu można kupić za 2500 zł. Podobnie jak Walthera LP200. Mój ostatni post dotyczył narzekania użytkownika kssstrzelec na cenę serwisu używanego Steyra ;)
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki pistolet matchowy do 2,5k zł

Post autor: Tommy54 »

Tomek_J pisze:W swoim pierwszym poście zaproponowałem FWB P-34. Bez problemu można kupić za 2500 zł....
Tak, można ale na 99% - KLUBOWY (z portali od handlarzy) ;laughing: . Jak masz namiar na P-34 za 2.500 zł ale od KOWALSKIEGO - to natychmiast kupuję :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”