Dwa pytanka o co2 i o tarcze Sius

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

stek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 19 stycznia 2010, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dwa pytanka o co2 i o tarcze Sius

Post autor: stek »

Cześć
Mam pistolet FWB C10. Jest on napędzany co2. Do tej pory aby nabić kartusz schładzałem go przez wypuszczenie gazu trzymając zawór do góry. Ale ostatnio trener powiedział mi, że powinienem spuszczać trzymając zawór do dołu aby wyleciał śnieg. Więc zgłupiałem. Jak wy to robicie?

Druga sprawa to ostatnio strzelałem na siusie i punkt trafienia mocno poszedł mi do góry w stosunku do tarczy papierowej. To na pewno przez oświetlenie które na siusie jest o wiele mocniejsze. Wręcz świeci się białe pole. Jako że nie chce mi się przestawiać celownika za każdym razem chciał bym zrobić sobie na mojej tarczy oświetlenie takie jak w siusie. Czy ktoś wie jakie tam jest oświetlenie? W necie nic nie znalazłem. Jakie żarówki i ile wat tam siedzi? Chyba są ustawione dookoła otworu za blachą. Może ktoś ma możliwość zrobienia zdjęcia środka tej tarczy?
...
krayt
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2010, 00:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pytanka o co2 i o tarcze Sius

Post autor: krayt »

Do siusa zawsze musisz kręcić, a jeżeli masz bardzo mocno w górę to sprawdź, czy tarcza jest dobrze założona.
Śmiało kręć za każdym razem, na zawodach i tak będziesz musiał.

Oświetlenie sam sobie możesz zobaczyć - podnosisz pokrywę lekko do góry i do siebie i już.
krayt
stek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 19 stycznia 2010, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pytanka o co2 i o tarcze Sius

Post autor: stek »

Nikt nie ma doświadczenia z pistoletami lub karabinkami na co2?
...
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 921
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pytanka o co2 i o tarcze Sius

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zawsze schładzam kartusze w zamrażalniku lodówki, wystarczy 10 minut, oszczędzam CO2, a lodówka i tak cały czas chłodzi. W sytuacjach awaryjnych - na strzelnicy w przypadku zbyt długiego strzelania, bez zapasowego kartusza, wypuszczam gaz tak, jak ty. Wydaje mi się, że kierunek wypuszczania nie ma znaczenia, ale może wykonasz eksperyment, wypuścisz na oba sposoby i podzielisz się spostrzeżeniami? W ten sposób zweryfikujesz metodę Trenera i dołożysz się ku potomności do wiedzy ogólnej.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
mpszek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Dwa pytanka o co2 i o tarcze Sius

Post autor: mpszek »

tarcza elektroniczna S10 z systemem akustycznym nie ma własnego oświetlenia , najczęściej jest to halogen 90W dostarczany na wysiegniku
tarcza HS10 hybrydowa jak i LS10 laserowa oświetlona jest ledami a natężenie światła jest dostosowane do przepisów ISSF
środek czarnego pola w tarczy elektronicznej niekoniecznie pokrywa się z wartością 10,9 :) więc musisz kręcić po to jest regulacja przyrządów celowniczych :) więcej info na temat tarcz elektronicznych na stronie SIUS.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”