Trenażer TRACE 10

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

pisul7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 22 lutego 2015, 19:48
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Trenażer TRACE 10

Post autor: pisul7 »

Natknąłem się dzisiaj w internecie na stronkę https://www.traceshooting.com
oferująca trenażer strzelecki.
Czy któryś z kolegów spotkał się z tym urządzeniem i może coś więcej o nim powiedzieć ?
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Zawisz »

Bardzo kuszące urządzenie. Interesująca 'nowość' na rynku. Chłopaki bardzo otwarci na sugestie co do dalszego rozwoju.
Trochę się nim pobawiłem w listopadzie ubiegłego roku.
Na pierwszy rzut oka działanie podobne do scatta mx-2 (tak bardzo łopatologicznie tłumacząc, w technologie się nie zagłębiałem jeszcze). Mamy czujnik mocowany na lufę. Chociaż nie wiem czy czujnik to właściwe określenie. To chyba po prostu kamerka jt. Na ścianie wieszamy kartkę z czarną kropką i zaczynamy zabawę. Jt lżejszy (tak mi się przynajmniej wydaje) od scatta, co pewnie docenią pistoleciarze. Jt tańszy, co pewnie docenią wszyscy. Program przy analizie oferował, w pewnym przybliżeniu to samo co scatt. Pewne funkcje nowe, pewnych nie było (tu już nie pamiętam, ale wiem że czegoś mi wtedy brakowało). Za to bardzo ładny i dający do myślenia wykres wartości strzału od czasu, to było ciekawe.
Ma też wgrane jakieś programy treningowe (wytrzymywanie w rejonie celowania przez określony czas).
Jak wyżej, na pytanie o brakujące funkcje chłopaki mówili, że zbierają opinie od użytkowników i starają się program aktualizować.
No i mamy, zdaje się, polskiego dystrybutora :) Przynajmniej zdaje mi się, że Myślenice się z nimi dogadali. Na pewno w Myślenicach można urządzenie przetestować (a ja się tam od tego listopada jakoś wybrać nie mogę, żeby go ze scattem porównać...)

Moim zdaniem bardzo ciekawa alternatywa :)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Luk@s81 »

Zawisz pisze: No i mamy, zdaje się, polskiego dystrybutora :) Przynajmniej zdaje mi się, że Myślenice się z nimi dogadali. Na pewno w Myślenicach można urządzenie przetestować (a ja się tam od tego listopada jakoś wybrać nie mogę, żeby go ze scattem porównać...)

A miasz jakieś namiary na tego dystrybutora w Myślenicach? Jak już porównasz go ze Scattem to mógłbyś podzielić się spostrzeżeniami?
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Zawisz »

Klub LKS Zarabie Myslenice ;-) skontaktuj się z nimi jak jesteś zainteresowany. Na pewno wiedzą o tym sprzęcie więcej niż ja bo mama go na stanie od kilku miesięcy :-)
Jak już porównam, to dobre określenie, obawiam się, że nie wcześniej jak za poltorej miesiąca...
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 00:42 przez Zawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: hexer »

Parę słówek ode mnie (mam to w domu do testów i przemyślenia, czy włożę to w moją ofertę):

plus: ładne software
minus: tylko na windows
minus: kamerka pracuje w trybie 30 fps! i taka też jest rozdzielczość :-/
minus: nie zainstalujesz bez internetu - trzeba e-mailować aby otrzymać klucz software.
minus: mocowanie czujnika do kartusza - katastrofa! Olga nie dała rady tego całkowicie unieruchomić, co po odłożeniu, trąceniu w czujnik może (i raczej będzie) skutkować "strzałami obok".

Nasz wniosek: nie polecamy, nie będziemy oferować.

Za tę cenę masz SCATT Basic - owszem z okrojonym softem, ale z czujnikiem MX-02 i ponad 20-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Zawisz »

Za tę cenę masz SCATT Basic - owszem z okrojonym softem, ale z czujnikiem MX-02...
Możesz coś więcej o tym sofcie?
Bo tak to nie do końca (jak dla mnie przynajmniej) z opisu na stronie wynika co zostało w programie. Mamy ślad na tarczy, wartość strzału i coś jeszcze czy to wszystko?
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: hexer »

Jak to „basic“, software jest okrojone.
Nie ma statystyk, analizy itp.
Po prostu zapisuje linię, owszem w 3 kolorach, ale ich czasów nie da się ustawić indywidualnie.
Nie można zapisać całego treningu jako jednostki (np. 40 czy 60 strzałów), tylko serie po 10 strzałów.
Oczywiście jest funkcja „play” czyli oglądanie ruchu po strzale.
Te serie po 10 strzałów można oczywiście zapisywać i je później oglądać.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Zawisz »

Filmik porównujący Scatta i Trace'a.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Rlyeh »

I związany z tym flame:
http://targettalk.org/viewtopic.php?f=6 ... 9&start=20

i alternatywny test
Ostatnio zmieniony 07 września 2017, 22:31 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: Yannu »

Na filmiku SCATT'a widać, że systemy są podłączone do dwóch różnych typów laptopów.
Nie tak się przeprowadza testy porównawcze.
Któryś z systemów jest z pewnością lepszy, ale wnioski akurat z tego pokazu można wyrzucić do kosza.
BartekKRK-BDG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwietnia 2018, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Trenażer TRACE 10

Post autor: BartekKRK-BDG »

Reaktywuję wątek. OMIJAĆ Z DALEKA! Mam to urządzenie. Niestety. Chłopaki faktycznie dużo mówią na temat tego sprzętu, starają się słuchać opinii innych, ale niestety nie idą za tym żadne konkretne działania firmy. Najpierw pół roku borykałem się z wadliwym urządzeniem, które jak okazało się później, zacinało się co kilkanaście strzałów (zostało to potwierdzone testem zarówno na moim komputerze jak i na komputerze jednego z przedstawicieli firmy). Później, po wymianie maili, videochatach oraz osobistych rozmowach na zawodach Polish Open w Białymstoku (czyli gdzieś po 10 miesiącach od kupna i po około 8 od pierwszego zgłoszenia problemów) dostałem nowe urządzenie, które... W OGÓLE NIE DZIAŁA. P.s. Komputer spełnia wymagania sprzętowe. Teraz staram się o zwrot pieniędzy - firma w ogóle nie odpowiada na maile. Także tego...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”