FWB 300 czy Anschutz 2001?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: zbisz41 »

Musze sprostować temat cen ;laughing: sam ostatnio chciałem nabyć LGM-2 i były 2 ostatnio na forum ponad 1900 PLN w tej cenie kupiłem anschutz 2001.
Nie ma ofert Waltherów, są FWB600/601 w cenach około 1600 PLN i ostatnio anschutze około 1650 PLN .
Nawet chciałem kupić LGM-2 u niemca :) ceny powyżej 400 euro i też ciężko coś kupić .
Dobry Match PCA jest droższy deczko od sprężynki ,ale różnica to raptem 200-300 PLN a komfort i efekty strzelanie wydaja mi sie nie do porównania .
PCP match kosztuje ponad 3000 PLN plis osprzęt ....a do match 7,5 Jula starcza spokojnie .
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: mildot »

Pewnie masz świeże informacje. Ceny faktycznie pogłupiały ostatnio. Raz, że chyba podaż za zachodnią granicą zmalała. Dwa bo Euro droższe. Trzy, że jakoś tak bardziej kryzysowe nastroje są i jak ktoś ma coś dobrego to łatwo się nie rozstaje.
Zauważyłem, że jedynie ceny sprężyn trzymają się nadal, a może nawet nieco spadły. Reszta poszła w górę. O Al...o nawet nie wspominam bo tam handlarze juz zupełnie na głowy z cenami poupadali... nie wiem czy znajdują frajerów na to co oferują w takich cenach... ale pewnie tak skoro oferty ciągle się pojawiają.... np. 2500zł za Antka 2001 to gruba przesada.
Strzelam... bo lubię. ;)
Krzysztof J.
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 21:20
Tematy: 16
Grupa: Użytkownik komercyjny

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Krzysztof J. »

Zostaw sprężynę w spokoju. Jednak PCA to większy komfort strzelania. Wiem coś o tym Miałem FWB 300. Miałem Dianę 75 (kilka egzemplarzy - lepsze od FWB). Miałem FWB 600, Miałem Anschutza 2001. Miałem Anschutza 2002. Mam Walthera LGM-2.
Co polecam ?
Ze sprężyn Dianę 75. Lepsza od FWB. Po strzelaniu z Diany FWB kopie jak cholera.
Z PCA:
Anschutz 2001 to najfajniejsza konstrukcja. Matchowy a do tego zasuwa portu ładowania nie przeszkadza przy ewentualnym założeniu lupki. Anschutz 2002 ma też najlepszy diopter i muszkę (regulacje). Jedyna wada Anschutzów - drogie i słabo dostępne części. Konstrukcja też dla mnie najbardziej skomplikowana z w/w PCA.
Co polecam z PCA (które wymieniłem) ? Walthera LGM-2
Dlaczego ?
- najtańsze - ogólnie dostępne części (to nawet 1/4 kosztów wymiany części w FWB i Anschutzu)
- niebywała prostota konstrukcji - sam sobie wymieniłem wszystkie części zamienne :651:
- w wersji laminowanej mamy w "komplecie" wszystko, czego trzeba do regulacji baki i stopki (Anschutz wymaga podkładek prostych i skośnych, których zazwyczaj sprzedający nie ma)
Wady:
- najgłośniejszy z wymienionych PCA
- nie podoba mi się diopter - brak "podziałki" na jego obudowie (są tylko cyferki na kółkach, ale nie wiadomo ile obrotów kółkiem już zrobiłem)
- zasuwa portu ładowania nie pozwala zamontować "normalnie" lunety (trzeba kombinować)
Ceny ostatnio faktycznie poszybowały w górę. Ale Walthera LGM-2 w drewienku można kupić spokojnie za 1500 zł.
Gdyby ktoś chciał mojego LGM-2 w laminacie i aluminiową stopką, to sprzedam za 2000 zł Wymienione wszystkie uszczelki i sprężyny. Chodzi aż za dobrze - 179 m/s +- 0,5
DAYSTATE GP + LEUPOLD VX3 6.5-20X40 EFR
Cannondale Topstone 2 Carbon (bez tłumika i lunety)
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Procjon »

Odswieze trochę temat. Czy na lokalnych zawodach kpn nadal spotyka się zawodników uzywajacych karabinki pca czy to juz historia? Dotad strzelalem w klubie na fwb 300 i 600, na tychze zdawalem patent a teraz jestem przed dylematem wyboru dyscyplin na licencji i rozwazam karabin. Jako ze nie za bardzo mogę sobie obecnie pozwolic na pcp, zaczalem zastanawiac sie czy nie kupic fwb 602 lub 603, względnie Walthera lgm 2. Nigdy nie bylem jeszcze na zawodach, strzelam ze strzelby i na tym chce sie glownie skupic, a zawody kpn potraktowac jako fajna zabawe "przy okazji", absolutnie bez nacisku na robienie wyników.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Zawisz »

Na ostatnim Pucharze Wiosny (zawody krajowe PZSS) 10msc zajął facet strzelający z PCA. To nie karabin strzela tę dychę za dychą...
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 19:51 przez Zawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: wiki09 »

Kup Walthera , a jak wyniki przyjdą i zechcesz kupić pcp to nasi spece z tego lgma Ci poskładają piękne pcp.
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Procjon »

Wlasnie nigdy nie strzelalem z Walthera, jedynie z fwb i bylem nim zachwycony, zwlaszcza 600. Ten pierwszy ma te dodatkowa zalete ze chodzi w dobrych cenach na egunie. Musze poszukac kogos z lgm bo duzo czytalem bardzo pozytywnych opinii o tym sprzecie. A kwestia stroju? Bez stroju Nowickiego mnie nie wpuszcza czy mozna miec zwykle ciuchy sportowe? Chodzi mi o zwykle lokalne zawody grupy powszechnej.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: wiki09 »

Strój nie jest obowiązkowy . Spokojnie możesz strzelać bez. Miałem okazję strzelać z fwb 600 i Walthera . Dla mnie wygodniejszy lgm . Jakoś tak bardziej składnie mi się w niego strzela. Ale to mówię dla mnie . Tak jak Pisałeś poszukaj kogoś w lgm się przymierz.
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Procjon »

Super, tak zrobie. Dzięki wielkie za pomoc.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Zawisz »

na lokalne zawody wpuszczą Cię zawsze i ze wszystkim. Chyba, że gdzieś Cię nie lubią, to wtedy musisz byćw dresie (niedozwolone niebieskie jeansy i ciuchy moro) :P Tylko nie bierz karabinku 16J bo nie będą zadowoleni jak im kulochwyty porozwalasz :P
Skoro i tak mówisz, że nie chcesz jakoś szczególnie tego karabinu strzelać/trenować, to nie przejmuj się tym aż tak :) Jeśli jednak, nawet nie trenując, chcesz żeby strzelało Ci się trochę łątwiej, to polecam kupić chociaż kurtkę strzelecką. Raz, że naprawdę dużo daje, dwa że odciąża trochę kręgosłup. Bo karabiny tarczowe to jednag ciężkie bydlaki są.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Shooter7 »

Rlyeh pisze:Anschutz. To jak wybieranie między Syrenką a Audi 80.
No wlasnie wybrales Syrenke ! :)

Anchütz moze i fajniej wylada aFeinwerkbau to mimo kiepskiego wygladu klasa sama w sobie.

:wink:
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: wiki09 »

A ja to tak sobie myślę , że kolega tak tylko pisze . A jak już coś kupi to i ten trening i wyniki będą po głowie chodziły. W końcu jak już zawody będzie strzelał to nawet jak nie chce to i tak się postara o najlepszy wynik. I pewnie miło będzie utrzeć komuś nosa.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Rlyeh »

Shooter7 pisze:
Rlyeh pisze:Anschutz. To jak wybieranie między Syrenką a Audi 80.
No wlasnie wybrales Syrenke ! :)

Anchütz moze i fajniej wylada aFeinwerkbau to mimo kiepskiego wygladu klasa sama w sobie.

:wink:
Jeśli uważasz że FWB 300 jest w czymkolwiek lepsze od Anschutza 2001, to w porządku, masz prawo do tego.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 22:25 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: TZ »

Podpowiem tylko, że w DE, kraju pielęgnującym klasy słabe, które generalnie w pierwowzorach służyły do strzelań tarczowych a po pojawieniu się FT zostały w tym kraju przygarnięte do strzelania FT - w plenerku na świeżym powietrzu do znanych nam metalowych zwierzaków .... no to wiedzcie, że oba te karabinki puszcza się w różnych klasach. FWB 300'kę startuje się w FT5 a Antka 2001 razem ze słabymi PCP w klasie FT3.
Innymi słowy niby oba bezodrzutowe, ale zupełnie inaczej. Osobiście nie stawiałbym obu tych sprzętów do bezpośrednich porównań.
Można FWB 300 porównać z Antkiem 380 i to nawet opisać, ale z 2001 .... chyba trochę na siłę. To, że oba niby bezodrzutowe nie znaczy, że z tego samego pomysłu na system bezodrzutowości a to ma znaczenie.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 czy Anschutz 2001?

Post autor: Officer_199 »

Przede wszystkim to dwa zupełnie odmienne karabinki i dziwię się, że ktoś jednoznacznie wskazuje na jeden, lub drugi.
Pomijam kwestię budowy, to przede wszystkim jedna kwestia jest dominujaca- Anschutz nie wybacza błędów.
O ile z FWB czasami człowiek strzelał i czuł, że to zły strzał, to na tarczy tego aż tak nie było widać, natomiast błąd przy strzelaniu z Anschutza na tarczy było widać od razu.
I nie jest to moje "widzimisię", tylko fakt potwierdzony przez szereg osób.

Jeżeli Kolega zaczyna przygodę, moim zdaniem dobre FWB 300S w wersji z regulowaną baką policzkową (Universal) będzie jak najbardziej ok i troszeczkę tańsze od Antka.
Mniej siły trzeba też użyć do ładowania, co może być zaletą na początku.

Żeby nie być jednostronnym- Anschutz to bardzo fajny sprzęt, jeżeli ktoś ma już w miarę opanowaną statykę, to jest to kapitalny sprzęt. Za to droższy w serwisie od FWB.

Jeden i drugi karabinek będzie ok, z tym, że każdy musi indywidualnie ocenić co jest plusem, a co jest minusem w obu konstrukcjach.
Jeżeli Kolega stwierdzi, że ten sport "to jest to", to i tak z czasem pojawi się PCP (wcześniej, lub później).
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2017, 20:13 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”