Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: kewalsPL »

hexer pisze:załóżmy, że odskok śrutu jest na 9 w prawo. Błąd strzelca jest na 9 w lewo.
I mamy piękną centralną 10 ;laughing:
:piwo:
...Jeśli masz mieć dobry wynik na tarczy to dobierz odpowiedni śrut do lufy i nie bądź łakomym by oszczędzić kilka złotych na puszce. Kupując tandetny śrut nigdy się nie dowiesz jak strzelasz, wiesz jedynie jak trafiły śruty w tarczę. Lepiej przełożyć ilość na jakość :516:
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: hexer »

kewalsPL pisze:(...) Lepiej przełożyć ilość na jakość :516:
Od pewnego "stopnia wtajemniczenia", czy też na jakichś ważniejszych zawodach, zgadzam się 8-)
Choć po strzelaniu daje to pewien "dyskomfort" psychiczny :wink:
Otóż nie ma na co zwalić złego wyniku ;laughing:
Na pierwszej stronie, na zdjęciu testów śrutów, trzeci śrut od góry po lewej:
nie ma bata - jeśli trafiłem 9,9 to na pewno nie jest to wina śrutu, że nie musnęło 10,0

A to takie fajne:
śrut niedobry, pistolet coś nie tego, but uwierał, okularki się rozjechały,
głośno na hali było a mi akurat skończyły się baterie w słuchawkach, itp. itd.
:-D bo ja to w ogóle jestem miszcz, ino ta złośliwość rzeczy martwych :one:
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: Zawisz »

Mirku, oczywiście, że się możesz nie zgodzić, inaczej byłoby nudno. Weź tylko pod uwagę, że tu rozmawiamy o pistolecie. I tak jak Ty nie zauważysz w kpn różnicy na tarczy między HN Sport, a HN Final Match, tak samo w ppn na poziomie ~90pkt ja nie zauważam na tarczy różnicy między Gamo Pro Match (kupionym kiedyś po zawrotne 7,20zł/500szt, który jakości jt takiej, że w każdej paczce znajdzie siękoło 5śrutów ze szpicem i ze 3 śruty kalibru 5,5mm, a na stanowisku trzeba mieć szmatę, bo stop jest tego taki, że się ma całe łapy ufajdane po ładowaniu tego)a zielonym JSB. Karabin jt, niestety, o wiele bardziej wymagający w tej kwestii i tam raczej niczym poniżej HN Sport się nie postrzela.
Miałem kiedyś jedną paczkę Tomitexa (tego nowego). Było to po jakiejś przerwie w treningach, więc zakładałem, że po prostu zapomniałem jak się strzela. Zrobiłem z tego jakieś 40 strzałów. Później jeszcze 20 z JSB. Jednak nie zapomniałem jak się strzela :D Ale w pistolecie trafiał jak wszystko inne.

A propos różnych miszczów tak mi się przypomniało, opowieść z czasów, jak jeszcze kpn strzelano na całe. Zawodnik po skończniu schodzi i zaczyna marudzić, że mu nic nie łapało, że byłby w finale, ale sobie 6x9,9 strzelił i że miał pecha. Jakoś tak się dziwnie złożyło, że nie dodał, że miał też 11x10,0 i że miał o wiele więcej farta niż pecha, bo jakby mu to nie złapało, to w ogóle by gdzieś strasznie daleko był :D No ale taka to już ta ludzka mentalność ;)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 462
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 9
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: wiki09 »

Witam Panów , zgadzam się ze wszystkim ,ale przy takiej tarczy przynajmniej wiem , że te trzy strzały to tylko i wyłącznie moje błędy i głowa mnie nie boli , że śrut skacze . Lepszy strzelec władowałby te trzy tam gdzie reszta .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: mirek123 »

Zawisz pisze:Karabin jt, niestety, o wiele bardziej wymagający w tej kwestii i tam raczej niczym poniżej HN Sport się nie postrzela
No i co mam zrobić , że pistoletu najnormalniej w świecie nie lubię ?? Zakochałem się we karabinie p.Piotrze :033:
"Se" chyba kupie do kompletu FWB65 i "se" spróbuje popykać :>
FEG GPM-01
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1550
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 69
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: Rlyeh »

kopczyniak pisze:
hexer pisze:
wiki09 pisze:(...) Załóżmy , że śrut z imadła ma odskoki na 9 w tarczy , dodając do tego błąd strzelca na tarczy wyjdzie nam 7/8 (...)
No to aby nie było za łatwo -
załóżmy, że odskok śrutu jest na 9 w prawo. Błąd strzelca jest na 9 w lewo.
I mamy piękną centralną 10 ;laughing:
idąc dalej - strzelec po wyniku na tarczy myśli że strzelił idealnie mimo iż popełnił błąd - pojawia się więc ryzyko utrwalania błędu.
Jeśli strzelec po wyniku w tarczy myśli, że jest fajny, to... niech dalej myśli. Albo dwa razy więcej strzela. Wreszcie, na koniec dnia albo wagonu amunicji, dojdzie jednak do wniosków. Niektórym to po prostu zajmuje tydzień, a niektórym 500 strzałów.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: Zawisz »

Komu jak komu, Mirku, ale mi tej miłości tłumaczyć nie musisz ;)
Ale ten temat tyczy się pistoletu i do tego też udzielałem odpowiedzi.
W karabinie problem jt bardziej złożony. Bo większość tych małych klubików jakie znam pyka sobie i z karabinu Econem czy innym Logo Sportem. I są tam nawet ludzie, którzy przyjeżdżając później na zawody nawet w miarę trafiają (>90/100). Więc wynika, że z tego też się można nauczyć i nie ma co demonizować. Ale nie wiem jak to działa, nigdy tego nie przerabiałem. Z drugiej strony wiem też, że sąmiejsca gdzie wyżej wspominane śruty są uznawane za 'te lepsze' i bardziej pożądane, ale nie jtem na tyle odwżny żeby zapytać jakie to są te gorsze ;) Mój karabin nic gorszego od HN Sporta nie miał (pomijając jakieś R10 co z kadry dostali, i po 5 strzałach z imadła były 4 niedotykające się dziury), a od prawie 2 lat nie łykał nic innego jak JSB :P Cały chłam jaki miałem przewaliłem przez pistolety a one, jak na złość, ze wszystkiego strzelały lepiej od zawodnika :D
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: kewalsPL »

Zawisz pisze: Mój karabin nic gorszego od HN Sporta nie miał (pomijając jakieś R10 co z kadry dostali, i po 5 strzałach z imadła były 4 niedotykające się dziury), a od prawie 2 lat nie łykał nic innego jak JSB
Każdy musi sprawdzić sobie jaki śrut pasuje jego lufie, też bym chciał mieć zapas jednego rodzaju śrutu ale tak się nie da. BSA chce tylko H&N FTT i jak nie trafię w punkt z 30m to moja wina, ładując exacta (w różnych kalibrach) mogę się zmieścić w 25mm(jak dobrze idzie :-/ ) więc ten mam do innych karabinków. Do pistoletów też mam zapas różnych śrutów : JSB Match Diabolo, H&N Match Pistol itp, niech lufy sobie wybierają co im zasmakuje ;laughing: . Ja nie mam na co zwalić winy i choć na zawody nigdzie nie jadę to wolę wiedzieć jak marnie strzelam :shame: .
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: mirek123 »

Pany :!: sprawa jest jasna : czy to pistolet czy to karabin wiadoma rzecz , że śruta "cza" dobrać jak się (ma parcie na wynik) chce zobaczyć swoje błędy .
Tylko jak mam płacić 30zeta za JSB Match który robi dziurkę o 1mm mniejszą niż H/N Sport za 16zeta to ... no właśnie :roll: . hehehe i he
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2017, 18:19 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: hexer »

mirek123 pisze:Pany :!: sprawa jest jasna : czy to pistolet czy to karabin wiadoma rzecz , że śruta "cza" dobrać jak się (ma parcie na wynik) chce zobaczyć swoje błędy .
Tylko jak mam płacić 30zeta za JSB Match który robi dziurkę o 1mm mniejszą niż H/N Sport za 16zeta to ... no właśnie :roll: . hehehe i he
Słusznie :-D
Dopiero jak są potrzebne wyniki, trzeba zająć się tym 1 milimetrem.
Bo wtedy (przy wynikach) to dużo!
http://isas17.wsb1861.de/1-10-11/
Żeby było jasne: od pewnego czasu w karabinie pneumatycznym liczy się z dokładnością do 0,1 punktu.
Wtedy skupienie lepsze o 1 mm może decydować o być albo nie być w finale.
W podanym linku zabrakło 0,2 punktu (9 miejsce) aby wejść do finału. Pół milimetra!

Dziesiątkę na tarczy Kpn trafi się przy rozrzucie 2,5 mm.
Tzn. jeśli nie trafię centralnie (10,9) tylko 2,5 mm "obok", to jeszcze jest 10,0.
Czyli 1 mm "obok" to strata 0,3-0,4 punktu. Dla nas nic, dla "tych tam" powód do łez.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2017, 19:28 przez hexer, łącznie zmieniany 1 raz.
Timi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 października 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: Timi »

Uzywam glownie exacta jsb 4.5 na gwiazdke dostalem srut gammo pro hunter competition tez 4.5 ( nie 4.52) tylko 4.5 wiekszosc srucin musialem wpychac a niektire niechcialy wejsc wogule. Wczesniej strzelalem exactem nie dalej niz 7 podpor 40 metrow gammo nie uderzylo tarczy i teraz mam 2 pytania
1. Czemu sue tak dzialo troche niby wialo ale 0.1 grama nie powinna chyba robic takiej roznicy.
2. Czy strzelanie z takiego srutu nue uszkodzilo mi wiatrowki?
Ruger air scout + 3-9 × 40 AO hawke vantage
Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: kopczyniak »

1. Wyczysc lufe
2. Sprawdź stan uszelek zaworu strzalowego , portu ładowania itp.
3. 0,1 grama to spora różnica, bo jeśli śrucina waży ok 0,5 g to 0,1 jest to 20% ?
Ostatnio zmieniony 01 stycznia 2018, 17:10 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Remix24
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 marca 2017, 17:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na kiepski śrut marki UMAREX

Post autor: Remix24 »

Też miałem problemy z śrutem gamo match. Niektóre śruty wpadały do portu ładowania, a innych nie dało się wepchnąć. Na tarczy też był straszny siewnik. Pomimo wystrzelenia całej paczki śrutu gamo, nie zauważyłem w wiatrówce (gamo pr-45) żadnych problemów. Obecnie używam h&n econ i nie mam żadnych problemów, a i skupienie jest bardzo ładne. Wniosek prosty i wszystkim pewnie znany, że trzeba dobrać jeden śrut i go używać :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”