Strój match

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strój match

Post autor: mirek123 »

witam
Ktoś kuma dobrze język "czechów" coby mi przetłumaczyć ile taki strój by mnie kosztował ?? Od ceny i kontaktu to uzależniam wyjazd w tamtym kierunku na przymiarkę - dla znającego język i mającego czas kogoś znajdzie się parę PLN za pomoc . Atrakcje murowane ;laughing: .
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 8522,d.bGg
http://www.hitex.cz/data/catalog/13--900-.jpg
http://www.hitex.cz/data/catalog/25--900-.jpg
FEG GPM-01
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: Zawisz »

Napisz do nich w jakimkolwiek z prośbą o kontakt z ichnim przedstawicielem w PL.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: mirek123 »

A jest w Polszy ich sklep firmowy ? Chciałbym przymierzyć strój bo wymiarówkę każda firma ma inną , podobną ale inną
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: marassobi »

http://www.hitex.cz/de/video-zum-anmess ... -hosen.htm
bez jezyka mozna cos tam zrozumiec.
Ostatnio zmieniony 09 października 2016, 21:36 przez marassobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Strój match

Post autor: Rlyeh »

350 + 330 Euro, +/-100 Euro (ceny mam z 2013 r.)
Bierz od Nowickiego, nie wygłupiaj się. Będą w Białymstoku to się zmierzysz, albo zadzwoń i zapytaj gdzie będą w tym roku przed Białym (możliwe że tydzień wcześniej Wrocław). Sam się nie mierz.
Ostatnio zmieniony 09 października 2016, 22:50 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: mirek123 »

Rlyeh pisze:350 + 330 Euro, +/-100 Euro (ceny mam z 2013 r.)
Sporo , myślałem ,że będzie taniej :-? . No ale firma to firma.Tylko , że tu już wejdzie przerost formy nad treścią .
Co do Nowickiego to mogę i do firmy podjechać ze 2 razy i tak wyjdą lepsze pieniążki . Muszem przemyśleć temat :027:
FEG GPM-01
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Strój match

Post autor: Rlyeh »

Nowe ceny to 391 + 366, "the prices are excl. 21% tax", tak więc ten.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: mirek123 »

Przemyślałem i coś tam już mam .Spodnie kupione , buty jadą a i kurtka się może trafi :wink: .
I za wszystko 700-750 zeta.Na początek wystarczy - jak wyniki skoczą do góry to pewnie poszukam i lepszych ciuchów i lepszejszego karabinu.
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: Belze »

Jeśli kolega jest na początku tej "zabawy" to Nowicki może być. Jak wyniki skończą to warto Hitexa lub Kurt Thune.

Nowiccy nie wiem dlaczego ale są strasznie przywiązani do swoich materiałów.
Ta guma grysowa na ramionach i łokciach jest badziewna. Sypie się.

Co do sztywności też pozostaje wiele do życzenia.

Mam starą kurtkę do leżaka , Kustormann Monaco i w porównaniu do mojej starszej z najwyższego modelu u Nowickich to jest przepaść na korzyść Kustormann. Na badaniach sztywności mimo iż leciwa nadal 3.0 - 3.2 ( kartkę czasem muszę "zmęczyć")

W Hitexie przyjeżdżasz w ulubiony dzień i tam Cię mierzą i jak odjeżdżasz to z nową kurteczka ;)

Masz przymiarki i ew poprawki a nie że przyjeżdżam za 2 tyg po kurtkę i jeszcze nie tak coś. Znów do domu i 200 km....

Jak będzie wyższy poziom to inwestuj w coś z górnej półki.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: mirek123 »

Belze pisze:Jak będzie wyższy poziom to inwestuj w coś z górnej półki.
Taki jest plan i założenia - ale to już tarcza zweryfikuje :027:
FEG GPM-01
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Strój match

Post autor: Rlyeh »

Belze pisze: Ta guma grysowa na ramionach i łokciach jest badziewna. Sypie się.
Nie chcę ich bronić, szczególnie że moja obecna kurtka od nich wywołuje zawsze uśmiech na kontroli, aczkolwiek - skończyli z tą gumą, mieli etap zamszu (może to i dobre - dla mnie gówno niepomierne), teraz z kolei mają taką śmieszną gładką gumę którą bardzo łatwo "zarysować" inną gumą - wiem, bo udało mi się to przy nich zrobić ze spodniami i rękawicą. Najlepiej wydaje się wyglądać jednak ta guma grysowana, ale podejrzewam że i tu był materiał ćwiczony przez kilka sezonów i to o czym Ty piszesz to nie jest to samo, co ja widzę u innych na starszych strojach. Co jak co, ale się trzyma całe.
Co do sztywności też pozostaje wiele do życzenia.
"Stare" Nowickie to takie dresy strzeleckie, natomiast im nowsza produkcja tym lepiej. Mój Nowicki podejrzewam że jest "miększy" od Twojego Kustermanna, ale już niewiele mu brakuje. Przynajmniej plus jest taki, że oszczędzam wrocławskie krzesła ;p
W Hitexie przyjeżdżasz w ulubiony dzień i tam Cię mierzą i jak odjeżdżasz to z nową kurteczka ;)
Zasadniczo to jest tak, że ktoś musi zdjąć miarę, jest przynajmniej jedna osoba w Polsce. Dane są odsyłane do fabryki i tam szyją jakiegoś wstępniaka. Następnie jak się człowiek osobiście zjawi, to istotnie, domierzą, dotną, i można zabrać łach tego samego dnia - o ile się rano przyjedzie. Ale żeby od zera na poczekaniu, z tego co wiem to tak dobrze jeszcze nie ma.
Zresztą, niech się Zawisz wypowie ;p
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2016, 17:34 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: Zawisz »

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jtem. Wypowiem się we wtorek, jak od nich wrócę.
Ale faktycznie, z tego co wiem na razie, to albo się trzeba umówić z ich przedstawicielem u nas, na zdjęcie pomiaru, albo trzeba się samemu pomierzyć. Tylko i tak, z tego co kojarzę jak się z nimi jużrok temu kontaktowałem, to i tak odsyłają do przedstawiciela u nas, i ewentualny termin wizyty ustala on.
Ciuchy możemy zakupić w 3 'standardach poamiarowych' czyli wg standardowej rozmiarówki (chyba z jakimiś możliwymi niewielkimi odstępstwami, na rękawach głównie), albo uszyte na podstawie pomiarów i wysłane do nas, albo z wizytąi uszyciem na miejscu. Ofc każda opcja jt droższa od kolejnej ;)

A co do Nowickich to, jak dla mnie, to te stare niebieskie kurtki były najlepsze z tego wszystkiego. Najdłużej wytrzymywały, najstaranniej uszyte były, ta guma była gruba, ale bardzo, bardzo pozytywna, nic sięnie sypało, nic się nie pruło i nawet to jakąś sztywność trzymało. Fakt, że spodnie wtedy były absolutnie kijowe. Teraz robią lepsze spodnie. Kurtki, przynajmniej inne niż te niby profesjonalne czy jak one tam (te najdroższe) pozostawiają wiele do życzenia. Nawet już nie same materiały, ale wykonanie.
A rękawice to, no cóż, każda inna, więc wysyłkowy zakup nie wchodzi w grę, jak już ktoś zmanierowany :P
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Strój match

Post autor: Rlyeh »

No, opowiadaj.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: mirek123 »

Raz - dwa gadaj !!!
I jakieś fotki wrzuć - ten żółto-czarny stroik mają za***isty . Jak już osiągnę to co zamierzyłem to zmienię i ubiór i karabin ale wybiorę se w kolorach które mi pasują
p.s : insekty doszły - dzięki
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2016, 07:25 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strój match

Post autor: Luk@s81 »

Co do przedstawiciela Hitexa to jest np we Wroclawiu. Ceny zaczynaja sie od ok 1100 zl za kurtke a szyta na miare chybo +150 zl lub 250 zl (nie pamietam). Ale jak ma sie jakies standardowe wymiary to nie trzeba inwestowac w kurtke szyta na miare.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”