Walther LP400

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Walther LP400

Post autor: Zbigu »

Moi Drodzy, właśnie kupiłem nowiutkiego Walthera LP400 ALU ;).

Tu są fotki w dobrej rozdzielczości jakby ktoś chciał się zapoznać z tym modelem. https://flic.kr/s/aHskHdRhw5
Zdjęcia można sobie ściągnąć na kompan wtedy są na maksymalnej rozdzielczości.

Po wyregulowaniu rękojeści i dociążeniu lufy, waży teraz 1000g , pistolet leży w ręku super, bardzo miła praca spustu i co najważniejsze bardzo fajnie się strzela. Po wystrzeleniu kilkudziesięciu śrutów mogę powiedzieć, że równie fajnie się strzela jak z CPM-1, a nawet lepiej ;).

Pistolet bardzo dobry i celny, przestrzelany fabrycznie ma dosłownie jedną dziurę w kartce ;). U mnie z ręki też nie jest źle serie po ponad 90pkt bez problemu.

Na pewno trzeba go wyczuć i mieć dobrą statykę ale warto. Ważne, że posiada bardzo bogatą regulację zarówno przyrządów jak i spustu. Muszka w standardzie do wyboru jedna z 3 szerokości, szczerbinka ma wszystkie regulacje włącznie z głębokością i szerokością. Rękojeść też ma kilka punktów swobody włączając kąt nachylenia.

Bardzo miły cykl strzału..... itd. itd..

Jakby ktoś chciał więcej info to chętnie napiszę.

pozdrawiam,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: Zbigu »

A tu moja najlepsza seria z LP400 wystrzelana dzisiaj rano, 20 strzałów, sam jestem pod wrażeniem celności.

Obrazek

Ciągle mam problem z fokusem na muszce oraz stabilną postawą, jeszcze dużo czasu upłynie zanim będę zadowolony z wyników,
żeby nie było tak miło to powiem, że 8-ki też się zdarzają co prawda bardzo rzadko ale jednak.

pozdrawiam,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: mildot »

Dobra, dobra. Pistolet sam nie strzela. :one:
Tu strzelca trzeba pochwalić - bo po pewnym czasie strzelania PPn wszyscy dowiadujemy się, że i FWB65 potrafi takie (lepsze) wyniki zrobić.
Jak widzę takie wyniki to wiem jak jeszcze dużo muszę ćwiczyć. :shame:
Strzelam... bo lubię. ;)
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: boromistrz »

Dla porównania daje moją tarcze, również najlepszą, Steyr LP10, tarcza zmniejszona dla odległości 7m, strzelanie z odległości 8,3m. Strzelam od 5m-cy, trenuje co 2-3 dni, 60 do 80 złożeń, innych ćwiczeń nie robię ale patrząc na tarcze kolegi Zbigu chyba będę musiał wprowadzić jakieś innowacje do treningu :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: bunkier »

Witam.
Ta ostatnia tarczka to centralnie taka moja srednia z fwb100! :) Nasi tu byli!!!! Tyle ze ja nic nie cwicze. Jakos nie mam jak ani kiedy, zreszta mam 35 lat i tak nic tu nie osiagne juz wiec mi sie nie chce nawet. Raz na tydzien strzele 3-4 serie na 10m i na tym sie konczy. :(
Gratulacje sprzetu i pozdrowienia,
Piotrek.
PS.
No dobra, tarczek tez gratuluje. :)
Ostatnio zmieniony 22 września 2016, 20:37 przez bunkier, łącznie zmieniany 1 raz.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: boromistrz »

...ja też mam 35lat i wręcz przeciwnie mam zamiar dużo osiągnąć... :)
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: bunkier »

Ja mialem na mysli tylko PPn z tym brakiem potrzeby osiagniecia sukcesu, wlasnie przerabiam druga 300tke pod hft i ide w tym kierunku. KPn i hft2, tam bede szalal a pistolet tak rekreacyjnie wiec nie bede machal 200 razy dziennie hantelkiem coby z reki imadlo uczynic. :)
Ale gratuluje zapalu i nie zazdroszcze. :)
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: mildot »

Panowie, wątek jest o LP400...

Zbyszku napisz jak działanie spustu. Jakie odczucia?
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: bunkier »

Racja, Panie Jarek. Zajrzalem tu bo sam mialem na to cos ochote. Spust w tym jest mam nadzieje mechaniczny?
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: mildot »

Jest mechaniczny. Gdyby był elektroniczny to bym już LP400 kupił.
Spust jest zbudowany prosto choć w dość ciekawy sposób. I zastanawiam się jak w efekcie odczucia.
Strzelam... bo lubię. ;)
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: Zawisz »

A to jak takie zapotrzebowanie na informacje to może i ja coś dorzucę. Co prawda opinia rasowego karabiniarza, ale co do spustu, to chyba miarodajna :D
Po 1 -opis regulacji spustu w instrukcji - absolutnie nie da się go wyregulować na tej podstawie :D instrukcja napisana w taki sposób, że póki nie zdjąłem rękojeści i sam nie popatrzyłem jak to pracuje, to udało mi siędojść do momentu, w którym wszystkie sprężynki odpowiedzialne za opór były wykręcone (jedna nawet wypadła), a spust i tak trzymał grubo ponad 500g.
po 2 - niby duperel, ale jednak. Miałem ostatnio w rękach fwb p44. podziałka na szynie po której suwa się spust to fajny wynalazek, którego w nowym, bądź co bądź, lp400 nie uświadczymy.
po3 - sam język spustu - niby możemy go sobie dowolnie obracać, ale już dowolnie regulować jego położenia góra-dół nie damy rady - czemu akurat tak to wymyślili to bladego pojęcia nie mam.

Spust oczywiście całkowicie mechaniczny i dający niemal dowolne możliwości ustawienia (w końcu wyczynowa tarczówka, nie? :D ). Acz, jak dla mnie, mało intuicyjne te możliwości regulacji. Kupiłem go mającego 500g w jednym punkcie, bez żadnej drogi. Obecnie ma jakieś 450g na pierwszym oporze, na długiej drodze, i 50g na drugim.

Po 4, ale już nie o spuście - rękojeść. Moim zdaniem ciekawe sposób montażu dający możliwość dostosować pod siebie rękojeść bez jej przerabiania zbytniego. Możemy ją kręcić, pochylać i robić z nią różne cuda (przykręcana do pistoletu na mimośrodowej śrubie, proste, ciekawe i w miarę wygodne do ustawienia).
po 5, co do samego gripu - początkowo sądziłem, że jest strasznie 'chuda', taka wybrana. To było po porównaniu ze Steyrem. Po porównaniu z rękojeścią Moriniego to wcale nie wydaje się aż tak wybrana :D Rękojeść mam bodaj M. Długie palce, chude dłonie. półka maksymalnie wysoko i jest idealnie. Człowiek z dłonią, jak to mówią, od łopaty, przekręca półkę na sam dół i też mu to dobrze leży. Zaczynam się zastanawiać dla kogo niby są L'ki robione :D

Chyba tyle :)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: Zbigu »

Drogi mildot, jak dla mnie to spust jest super fajny. Po wyjęciu z pudełka nie dotykam go w ogóle, nie regulowałem nic i strzela się ekstra celnie. Swoją drogą chciałbym sprawdzić ile ma oporu w gramach teraz.

Jest świetnie wyczuwalny drugi opór i jest bardzo wyrazisty z ustawioną ścianą zaraz po strzale. Porównując do Twojego Moriniego z którego pozwoliłeś mi postrzelać, nie widzę w moich odczuciach istotnych różnic.
Oba spusty są ok choć LP400 jest mechanicznym tworem moim zdaniem nie ustępuje w niczym spustowi Moriniego na temat którego rozpływają się wszyscy strzelcy zawodowi.

Oczywiście najlepsi strzelcy rzadziej strzelają z Walthera LP400 niż z Moriniego czy Steyra ale, prawdopodobnie jest to zupełnie inna historia wyboru danego pistoletu niż względy czysto techniczne.
Uważam, ze jeśli LP400 świetnie leży w dłoni, a leży już po wyjęciu z pudełka tak samo dobrze jak np. P8X to nie ma co przepłacać idąc w stronę chmur i oparów absurdu. Z LP 400 można spokojnie strzelać same dychy i więcej ;).

Zgadzam się, ze to nie pistolet strzela a strzelec. Tylko poprzez wrodzony talent i ciężki trening można osiągnąć rezultaty na poziomie mistrzowskim. Jeśli komuś nie trzęsą się ręce i ma wrodzoną dobrą statykę, może zostać mistrzem nawet w wieku 50+.
Na pewno trzeba dużo ćwiczyć i nie oczekiwać szybko efektów. Trening jest kluczowy i dopracowanie wszystkich etapów oddania celnego strzału jest kluczem do sukcesu. Pistolet to ostatni element i jeśli tylko technicznie jest poprawny to dychy gwarantowane.
Zobaczcie jak ten LP400 został przestrzelany z imadła, jedna dziura na szerokość śrutu. To bardzo precyzyjny pistolet i dopiero ktoś kto nie strzela poniżej 9.5 lub wyżej może docenić jego walory techniczne i wycisnąć z niego wszystkie soki ;).
Uważam, że to jeden z lepszych wyborów na początek stosunek cena /jakość. Długo się zastanawiałem pomiędzy tymi pistoletami: Walther LP400, Steyr LP10, Morini 162EI i po moich doświadczeniach ze starym CPM-1 na CO2 zaufałem Waltherowi.
Pewnie gdyby mildot wystawił swoją ofertę tydzień wcześniej, miałbym dzisiaj Moriniego choć po porównaniu obydwu pistoletów i oddaniu kilku serii z obydwu, Walther LP400 jest dla mnie lepszy. Miałem lepsze wyniki. Morini był trudniejszy do opanowania właśnie z uwagi na elektroniczny spust. Trzeba się do niego przyzwyczaić, ja jednak preferuję mechaniczne rozwiązania.
Dzisiaj strzelam po 200 razy dziennie i widzę powoli coraz lepsze wyniki a co najważniejsze ćwiczenie z LP400 od razu ma super przełożenie na wyniki w moim hobby Czarnym Prochu. Na ostatnich zawodach GP Mazowsza strzeliłem 97pkt z pistoletu LePage .44 z 25m z jednej ręki stojąc. Zanim zacząłem intensywnie ćwiczyć pneumatyczny pistolet, z trudem udawało mnie się na zawodach osiągać 90-92pkt. Teraz widzę, że praca na spuście znakomicie się poprawiła i doszła powtarzalność strzałów co owocuje na treningach średnio 94-96pkt na tarczę.
Z czystym sumieniem polecam każdemu LP400, ja strzelam ze śrutu Schak 4.50mm i czasami RWS R10 4.50MM i to w zupełności wystarczy.

pozdrawiam,
Zbyszek

PS. A tak między nami mówiąc to stary CPM-1 na CO2 jest wystarczającym sprzętem do bardzo celnego strzelania na 10m przecież kiedyś wygrywali nim Olimpiady.


tarczka strzelona parę minut temu kilkanaście strzałów z LP400 :
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 września 2016, 18:00 przez Zbigu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: Zbigu »

Moi drodzy, muszę się pochwalić bo bardzo rzadko mam taką serię. Dzisiaj podczas treningu na ZKS strzeliłem takie dwa strzały, że byłem pod wielkim wrażeniem:
Obrazek
Pierwszy raz w życiu miałem taką extra serię /na zawodach strzelamy po dwa strzały do tarczy/ czego Wam i sobie życzę na zawodach.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Don_Sulco
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2016, 20:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: Don_Sulco »

Czołem forumowicze ;)
Pytanie prozaiczne - gdzie w PL kupić LP400?
Czy lepiej przejechać się do DE lub zakupić tam wysyłkowo ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LP400

Post autor: Zbigu »

W Polsce bardzo trudno kupić nowy pistolet LP400 a jeżeli już to w cenie dużo wyższej niż u sąsiadów, raczej najlepszym wyborem jest podjechać do Niemiec lub zamówić wysyłkowo.

Ceny w Niemczech to c.a. 1250 EUR. Jeśli wysyłkowo to trzeba doliczyć około 20EUR.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”