Elektroniczna tarcza

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Elektroniczna tarcza

Post autor: boromistrz »

Chcę kupić elektroniczną tarcze, zależy mi, żeby po strzele mieć wynik z punktem trafienia na monitorze laptopa, na koniec serii automatyczne sumowanie. Proszę o propozycje i cenę jeżeli jest znana. Rozważałem Scatta ale ma za dużo bajerów, których nie wykorzystam. :piwo:
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1550
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 69
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: Rlyeh »

Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: Belze »

Tarcza elektroniczna to SIUS badz Meyton .

Są jeszcze mniej popularni zagraniczni producenci ale kwoty będą podobne.

Najpierw jedno. Kolega chce tarcze czy system treningowy.
Tarcza podaje wynik rzeczywisty na tarczy a scatt tylko przybliżony na podstawie obliczeń odległości i ruchów broni w trakcie strzału. Scatt w zależności czy trenujemy na sucho czy przy użyciu amunicji/śrutu pokaże to samo.

W tarczy elektronicznej chyba nie muszę tłumaczyć.

Kolega najpierw określi jaką konkurencję trenuje.

Sius to wydatek ok 12 tys zł. Droga inwestycja.

Scatt ( trenazer ) 4 tys zł za wersję starsza i 7 tys zł za nowszą bez użycia specjalnej ramki z tarczą.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
7.62x51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 29 września 2006, 15:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Breslau
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: 7.62x51 »

Zapytaj tutaj sa dystrybutorem producenta.

"Empszek" Mariusz Pysz-Krasowski
ul. Gajowa 46 /48 lok. 18
50-519 Wrocław
692 142 476
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: boromistrz »

Dzięki za odzew chłopaki!
Rlyeh pisze:Zapytaj u nich:
http://www.laserowytrening.com/
Wysłałem zapytanie, zobaczymy co odpowiedzą, do samej konstrukcji nie jestem za bardzo przekonany.
Belze pisze:Tarcza elektroniczna to SIUS badz Meyton .

Są jeszcze mniej popularni zagraniczni producenci ale kwoty będą podobne.

Najpierw jedno. Kolega chce tarcze czy system treningowy.
Tarcza podaje wynik rzeczywisty na tarczy a scatt tylko przybliżony na podstawie obliczeń odległości i ruchów broni w trakcie strzału. Scatt w zależności czy trenujemy na sucho czy przy użyciu amunicji/śrutu pokaże to samo.

W tarczy elektronicznej chyba nie muszę tłumaczyć.

Kolega najpierw określi jaką konkurencję trenuje.

Sius to wydatek ok 12 tys zł. Droga inwestycja.

Scatt ( trenazer ) 4 tys zł za wersję starsza i 7 tys zł za nowszą bez użycia specjalnej ramki z tarczą.
Bardziej chcę tarczę (najlepiej z WiFi chociaż to jest chyba niemożliwe).
Trenuje KPn i PPn.
Wysłałem zapytanie do tego sklepu, może wysyłają do Polski https://www.sius-shop.ch/scheibensystem ... score.html.
Zastanawiam się jeszcze nad tym http://www.gehmann.com/english/products ... tegorie=18, można wyrwać poniżej 500EUR, w połączaniu z kamerą WiFi i tą aplikacją http://www.targetshootingapp.com/ byłoby prawie idealne, prawie bo nie zlicza automatycznie punktów ale można by wystrzelać cały turniej bez podchodzenia i zmiany tarcz.

Oglądałem trochę filmów, na których Scatt pracował równolegle z tarczą elektroniczną i wyniki były praktycznie takie same, problemem dla mnie w przypadku Scatt'a byłaby każdorazowa kalibracja przy zmianie pistoletu na karabin.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: mildot »

Widzę, że dopiero zaczynasz przygodę ze strzelectwem. I leniuch od razu wychodzi. ;)
To nieszczególnie dobrze wróży przyszłym wynikom... więc zastanów się czy chcesz wydawać takie pieniądze na coś, co bardziej będzie Ci przeszkadzać w treningu niż pomagać?

Jeśli problemem jest zerowanie przyrządów to wnioskuję, że statyki i techniki u Ciebie mało. ;)
Dlatego to musisz ćwiczyć. Ergo powinieneś oglądać tarczę często i ze zrozumieniem.

SCATT może Ci bardzo pomóc, ale to trenażer. Nie pokazuje dokładnie punktów tym, którzy mają słabą statykę. ;) Za to świetnie widać na nim wszystkie błędy strzelca. I z tego powodu szczerze polecam.

Do sprawdzenia ile potrafisz w zupełności wystarczy zwykły kulochwyt - cztery zmiany tarczy na około 1h strzelania to chyba nie wyzwanie? Jeśli tak to proponuje tarczociąg do "niechodzenia" i lunetę obserwacyjną do "podglądania" - zmieścisz się w 1000zł za używane dobrej jakości.

A TargetScan zwykle nieźle działa i polecam. Chociaż liczenie w głowie sprawdza się równie dobrze. :-D
Strzelam... bo lubię. ;)
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: Zawisz »

Zobacz jeszcze: Mitteo
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: boromistrz »

mildot pisze:Widzę, że dopiero zaczynasz przygodę ze strzelectwem. I leniuch od razu wychodzi. ;)
To nieszczególnie dobrze wróży przyszłym wynikom... więc zastanów się czy chcesz wydawać takie pieniądze na coś, co bardziej będzie Ci przeszkadzać w treningu niż pomagać?

Jeśli problemem jest zerowanie przyrządów to wnioskuję, że statyki i techniki u Ciebie mało. ;)
Dlatego to musisz ćwiczyć. Ergo powinieneś oglądać tarczę często i ze zrozumieniem.

SCATT może Ci bardzo pomóc, ale to trenażer. Nie pokazuje dokładnie punktów tym, którzy mają słabą statykę. ;) Za to świetnie widać na nim wszystkie błędy strzelca. I z tego powodu szczerze polecam.

Do sprawdzenia ile potrafisz w zupełności wystarczy zwykły kulochwyt - cztery zmiany tarczy na około 1h strzelania to chyba nie wyzwanie? Jeśli tak to proponuje tarczociąg do "niechodzenia" i lunetę obserwacyjną do "podglądania" - zmieścisz się w 1000zł za używane dobrej jakości.

A TargetScan zwykle nieźle działa i polecam. Chociaż liczenie w głowie sprawdza się równie dobrze. :-D
Tarczociąg odpada bo strzelam w domu (salon-przedpokój-łazienka), przyrządy mam już wyzerowane. Strzelam 12 serii po 5 strzałów więc dla mnie jest do 12 wycieczek w ciągu całej serii.
Przewaga Scatta jest taka, że można strzelać "na sucho", tylko ta kalibracja przy zmianie broni...
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: TommyT »

Kalibracja nie jest problemem.
Nie będę odkrywczy jeśli Ci napiszę - najważniejsze jest skupienie.
Jeśli już będziesz je miał, na Scacie możesz przesunąć sobie myszką trafienia do środka tarczy (tak jakbyś pokręcił przyrządami).
nitro i powietrze
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: Zawisz »

1. Tarczociąg można zwijać i rozwijać
2. Kalibracja scatta to oddanie jednego przyzwoitego strzału. Aż takie to straszne, trudne i niewykonalne?
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: boromistrz »

Zawisz pisze:Zobacz jeszcze: Mitteo
Ten system byłby idealny gdyby obsługiwał jeszcze pistolet...Wszystko przemawia za Scattem ale czekam jeszcze na odpowiedzi z paru ofert.
mpszek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: mpszek »

na dzień dzisiejszy podstawowa tarcza HS10V1 firmy SIUS pracująca w systemie SIUSLANE to wydatek 9800 zł strzelasz Ppn, Kpn i po zastosowaniu przysłon stalowych Kdw lub Ksp na 50m
info na stronie SIUS.pl
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: boromistrz »

mpszek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Elektroniczna tarcza

Post autor: mpszek »

tak owszem HA10V0 wyjdzie taniej tyle że jest to całkiem inny produkt
ta tarcza wskazuje kierunek przestrzeliny oraz wartość strzału i nic poza tym
HS10V1 w systemie SIUSLANE podłączona do komputera rozwija szereg nowych możliwości http://sius.com/downloads/docu/HS10_SIU ... nst_en.pdf i jeszcze http://sius.com/downloads/docu/Inst_Wartung_HS10_e.pdf
warto przemyśleć inwestycje a różnica w cenie nie jest taka duża
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”