Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: Zbigniew Rybka »

Jarku, pogadaj z Robertem Nobisem - jeździ, z tego co wiem, po zawodach w Polsce. Masz (mamy!) go na ZKSie :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
gstachura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 22 października 2014, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: gstachura »

zarówno do kuli jak i pneumatyka licencja jest potrzebna ,
możesz sobie zrobić tylko licencje na pneumatyka i wtedy nie musisz robić patentu strzeleckiego.

Na niższej rangi zawodach nie sprawdzają licencji , ale mogą ( wg przepisów PZSS - powinni ) .

Co do kontroli technicznej broni : kiedyś była obowiązkowa ( tak , penumatyk też ma pewne przepisy - wymiary , waga spustu ... )
teraz jest dobrowolna , a na każdych zawodach , po każdej konkurencji losuje się 2 zawodników do rekontroli ,
niezgodność z przepisami technicznymi = DSQ . Na niższej rangi zawodach często nie ma kontroli technicznej ani rekontroli .

A wszystko jest opisane ze szczegółami w przepisach technicznych - do przeczytania na stronie pzss'u
wroman
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 marca 2015, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: wroman »

możesz sobie zrobić tylko licencje na pneumatyka i wtedy nie musisz robić patentu strzeleckiego.
możesz to potwierdzić? wcześniejsze wypowiedzi w tym temacie wykluczają uzyskanie licencji na pneumatyka bez uzyskania patentu strzeleckiego
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: variag »

Wniosek jest na stronie PZSS, konieczne jest członkostwo w klubie lub sekcji działającej w oparciu o licencję PZSS. Do wniosku potrzebne są badania. Licencja jest na pistolet i (lub) karabin pneumatyczny.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
grack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 25 lutego 2013, 09:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: grack »

Panowie, nawet nie wiecie jak bardzo ucieszyły mnie ostatnie posty :) Faktycznie, sprawdziłem na stronie PZSS i wszystko się zgadza - można wyrobić licencję wyłącznie na pneumatyk, nie trzeba wtedy posiadać patentu. Dla mnie to świetna sprawa, gdyż koszt to jedynie 100 zł (50 licencja, 50 lekarz), odpada opłata za patent, kurs itp. Na razie chciałbym sobie pojeździć tylko po zawodach w konkurencji PPN, więc taka licencja w zupełności mi wystarczy. Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: variag »

Licencja 70 zł, 50 do PZSS i 20 na wojewódzki związek.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
grack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 25 lutego 2013, 09:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: grack »

variag pisze:Licencja 70 zł, 50 do PZSS i 20 na wojewódzki związek.
Wciąż jest to kwota niewygórowana, w porównaniu do kosztu i zachodu przy uzyskaniu patentu ;)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: variag »

Jeśli składka członkowska też jest niska to jest powód do jeszcze większej radości.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
grack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 25 lutego 2013, 09:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: grack »

variag pisze:Jeśli składka członkowska też jest niska to jest powód do jeszcze większej radości.
300 zł rocznie.. No ale tu już nie da się zaoszczędzić, bez przynależności do klubu w zasadzie "nic nie można" jesli chodzi o sport strzelecki heh
RadekP
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: RadekP »

Jeżeli mogę wtrącić. Wpadam sobie amatorsko na zawody organizowane w Częstochowie i pomimo głośnego stwierdzenia, że nie mam licencji zostałem dopuszczony do startu. Konkretnie mogłem strzelać ale moja karta startowa nie była brana pod uwagę przy klasyfikacji generalnej. Oficjalnie to wyglądało tak jakbym w ogóle nie strzelał. Na moje amatorskie potrzeby to wystarczające. Zapamiętuje tylko jaki wynik wystrzelałem i porównuje później z oficjalną tabelą. :-D Ale nie ukrywam: myślę o licencji jeżeli tylko podciągnę się w wynikach.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: Rlyeh »

A widzisz. Wpadasz sobie amatorsko. Też bym sobie powpadał amatorsko, ale jechanie xset kilometrów tylko po to, żeby nie być branym pod uwagę - nie każdy może sobie na to pozwolić.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: Ślubek »

Rlyeh pisze:Też bym sobie powpadał amatorsko, ale jechanie xset kilometrów tylko po to, żeby nie być branym pod uwagę - nie każdy może sobie na to pozwolić.
A co daje "bycie branym pod uwagę"? Naprawdę, ciekawy jestem.

BTW, parę razy byłem na zawodach otwartych na ZKS - pomimo braku "papierów" byłem uwzględniany w klasyfikacji na listach udostępnianych na www. A nawet nie jestem członkiem żadnego klubu.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: Rlyeh »

Odpowiedź 1) To jest głupota uprawiania sportu. Już dawno przestałem sobie tłumaczyć, że to relaks albo przyjemność. Po prostu przeładowuję.
Odpowiedź 2) Jeżeli bawię się w jakiś sport i chcę porównać swój wynik, to muszę to zrobić na zawodach w formie zawodów. Inaczej, strzelając świadomie pk, strzelam z innym obciążeniem. Później następuje samooszukiwanie się "a, byłbym nty, tyle strzeliłem co Iksiński".
RadekP
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: RadekP »

Rlyeh pisze:Później następuje samooszukiwanie się "a, byłbym nty, tyle strzeliłem co Iksiński".
Rozumiem Twój punkt widzenia. :> Mnie wyścig z samym sobą (wyniki notowane w zeszycie), wystarcza w tej chwili. :wink: Trudno mi mierzyć się z młodzieżą trenującą regularnie, kiedy ja mam często dwutygodniowe przerwy. Strzelectwo traktuje jako hobby i odstresowanie się. Na zawodach nie mam ciśnienia: muszę tylko strzelić lepiej niż ostatnim razem oraz popełnić jak najmniej błędów.

Swoim poprzednim postem chciałem zachęcić osoby, bawiące się amatorsko jak ja, do kontaktu z lokalnym klubem i spróbowania swych sił. Licencja do startu, jak wynika z moich i kolegów doświadczeń, nie jest potrzebna.

Pozdr.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Uprawnienia do startu w zawodach PPN i KPN

Post autor: Rlyeh »

Trudno mi mierzyć się z młodzieżą trenującą regularnie, kiedy ja mam często dwutygodniowe przerwy.
Grupa powszechna kiedyś, a teraz "open" w kalendarzu PZSS to zawody dla normalnych ludzi.
I generalnie zgadzam się, nie jest koniecznie konieczne wyrabianie kwitologii - chociaż dużo zależy od regionu. Lubelskie na przykład nie oferuje strzelań matchowych prawie w ogóle (pięć w roku).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”