Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Marek Mikszan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 14 marca 2019, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: Marek Mikszan »

Pochwalę się że kupiłem sobie niedawno Walthera CG 90. Strzelam tarczowo więc wpływ CO2 na parametry strzału - częstotliwość strzelania, temperatura zewnętrzna - nie jest dla mnie istotna. Wybrałem taki typ "zasilania" że względu na ekonomię czyli tani i łatwo dostępny gaz. Samo strzelanie nie różni wogóle od strzelania z karabinów zasilanych sprężonym powietrzem. 100 gram gazu starcza w warunkach treningowych na 200 strzałów więc na konkurencję kpn60 plus strzały próbne wystarczy w zupełności. Karabin jako że jest to sprzęt wyczynowy ma wystarczające możliwości ustawień razem z dociążeniem kolby. Ja jedynie jako że jestem osobą wysoką (194 cm) musiałem przedłużyć kolbę ( prawie każdy karabin który biorę do ręki jest dla mnie za krótki). W porównaniu do karabinów FWB które brałem pod uwagę Walther przy pierwszym kontakcie "lepiej siedział mi w rękach". W FWB musiałbym więcej przerobić pod siebie. Pomimo że jest to karabin już trochę wiekowy polecam go tym którzy chcą się bawić w strzelanie do tarczy.
Duży huk - Beretta 92FS, Beretta 92X Performance, Norinco 1911 A1
Średni huk - MC 12, Colt 1911 22LR
Mały huk - Walther CG 90, Anschutz 9003
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: joker-os »

Odgrzeje trochę kotleta. Niestety w sekcji kupie nie udało mi się nic na terenie PL dorwać. Była fajna opcja Anschutz 8002 S2 ale sprzedający nagle zerwał rozmowy… co polecacie do tarczy? Jaki zestaw najlepiej złożyć jak ktoś myśli o tym sporcie poważniej? Myśle o karabinie i PCP mi nie groźny bo butle mam i dostęp do powietrza także ;)
_____FT____ :502:
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: Grey »

Wszystko zależy od finansów tak na prawdę ile chcesz wydać i czy w ogóle da się coś teraz kupić bo lipa trochę z sprzętem nic sensownego nie widzę a drogo .
Ja akurat strzelam z HAMMERLI AR50 ALU PRO REST i jestem bardzo zadowolony ,ale z FWB 300S również da się strzelać celnie .
Przymierzałem się kiedyś do LG 400 ale szczerze powiedziawszy różnicy nie widzę miedzy nim a moim AR więc nie zmieniam .
Mam jeszcze Walthera LGM2( ale dziwna sztuka bo system jak w LG210 a nie jak w LGM 2 i lufa z oryginalnym mikro tłumikiem w płaszczu lufy ) bardzo fajna zabawka PCA zmieniłem pompkę na regulator 7,5J i mam PCP bez żadnych kombinacji z rozwiercaniem śrub i osady jak w normalnych LGM 2 ,więc LG210 mogę polecić ale ciężko dostać .
Ogólnie do 5k pln to raczej trudno coś kupić bo niema a między 5 a 10k to już coś nowego kupisz w podstawowej wersji.
Gdybym mijał zaczynać teraz przygodę z KPN przy takich brakach w sprzęcie to szukał bym FWB 300 S ładnie utrzymanego bo na pierwsze dwa lata wystarczy.
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: Dexter »

Ceny oszalały i teraz trzysetka kosztuje niewiele mniej jak choćby sześćset dwójka czy coś koło tego. W 2021 roku brać trzysetke to jak brać Margolina: przepłacona legenda. Są duuuzo lepsze sztuki do kupienia w podobnych pieniądzach. Ale i tak i spring i pca to ostatecznie bez sensu skoro kolega celuje w pcp (i słusznie, nie żyjemy już w średniowieczu).
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: Grey »

Jest tylko jedno ale czy kolega che wydać 8-9k zł na pcp bo poniżej tej sumy to ciężko coś trafić
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: joker-os »

Nazwijmy to, że się dostosuje.
Znalazłem parę fajnych sztuk używanej w Niemczech ale niestety nie wysyłają za granice albo ceny takie jak są tutaj podawane…
Na pewno chciałbym się zmieścić do 8k ze wszystkim.
Też myślałem o AR niby to budżetowa wersja Walthera ale niestety szukanie igły w stogu siana…
_____FT____ :502:
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: wiki09 »

Zerknij na PW
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: Łysy »

Wiki naprowadż kolegę na właściwe tory bo troszkę się męczy w tej mgle.
Bo mi się wydaje że jeśli chce się zabrać za KPn na poważnie i ma budżet 8-9 koła to ma wybór w dobrych karabinkach od Walthera poprzez FWB kończąc na Anschutzu.
Najważniejsze skoro jeszcze nie zajął sie tym na poważnie kupić karabinek w takiej osadzie która bedzie miała dużo regulacji i wtedy jak zapisze się do jakiegoś klubu lub wykupi prywatnego trenera to on pomoże mu ustawić karabin pod siebie, da podstawowe wskazówki a potem to już tylko trening , rok, dwa, trzy zależnie jaki ma chłopina talent do tej dyscypliny.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinki match - dane, opis, co kupić?

Post autor: reactor »

A gdzie propozycje karabinków PCP? Co proponujecie do do 3000zł? :P
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”