Ppn-sposób celowania

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

IvanZasadniczy pisze:Pytanie do Hexera: czy jeśli do treningu utrzymywania pistoletu (30 sekund+przerwa 30 sekund, co drugi dzień) włączę ten sposób "oszczędnościowy", do dziury w tarczy, w systemie: 1 dzień trening 30-sekundowy, drugi dzień strzelanie do dziury itd, na zmianę (mam takie możliwości i mam takie chęci), dobrze będzie?
Wszystko jest dobre, "только без фанатизма", jak mawia Galina Yakushina.
Jak już dojdziesz do 30 podniesień co drugi dzień, możesz wprowadzać trening codzienny.
Ale już w biblii zapisano, że jeden dzień w tygodniu przeznaczony jest na lenistwo.
I słusznie zauważył Piołun - bardzo ważna jest rozgrzewka oraz baczne zwracanie uwagi na staw łokciowy (też sam wiem że bolesne, uciążliwe i długotrwałe 8-) )

Ogólnie kultura fizyczna bardzo pomaga w sporcie strzeleckim. Biegi, pompki, brzuszki...
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Co do szybkości śrutu: przestrzeliwując mojego cpm-1 z imadła kierowałem się nie szybkością, ale skupieniem - wybrałem taką szybkość, jaka dawała najmniejszą przestrzelinę (jakość śrutu o dziwo nie miała ogromnego znaczenia, ten pistolet jest mało wrażliwy na rodzaj śrutu). Po sprawdzeniu okazało się, że następuje to przy szybkości ok. 135m/s, czyli nieco mniej, niż powszechnie zalecana jako punkt wyjścia do tuningu (150 m/s). Statykę mam już niezłą i taka szybkość zupełnie mi wystarcza. A z kartusza mam 250 równych strzałów (ale to 40g CO2).
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Przygotowałem mały skrypt, który deczko ułatwi trening podnoszeń.
Normalnie trzeba patrzeć to na przyrządy, to na stoper.
A tak, będziesz się mógł skoncentrować tylko na przyrządach – kątem oka widząc kiedy podnieść (zielone) albo opuścić (czerwone).

W górnym polu (faza żółta) wpisujesz czas, jaki potrzebujesz od kliknięcia „start” do zajęcia pozycji, wzięcia i ułożenia pistoletu w ręku, czasy trzymania/odpoczynku i ilość powtórzeń.
A potem leci na przemian zielone/czerwone.
Jak odwrócisz monitor do ściany (białej) to wystarczająco widać "kątem oka", bez utraty koncentracji na przyrządach.
Bo tę koncentrację też trzeba trenować.

http://www.kimla.de/trening/
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Hexer, moja kobieta (pani stoperowa) jest gotowa pocałować Cię w piętę:) Przy 25-tym cyklu ze stoperem chce mnie rzucić:-) Dla mnie bomba, prosta, ale przydatna rzecz. Tym bardziej, że trenuję w domu, w bezpośredniej bliskości od komputera.
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Dodałem małe uzupełnienia:
1. Zapisuje ostatni trening (w cookie, czyli na twoim komputerze);
2. 11-minutowy trening o nazwie "masakra".

Gdy brak czasu na 60 podniesień - jakby nie patrzeć, to cała godzina w trybie 30-30 - to zrób sobie "masakrę". To tylko 11 minut 8-)

Zapis działa tylko dla normalnego treningu i tylko jeśli został wykonany w całości.

Kolega GGlady z forum strzelam-bo-lubie ma bardzo fajne motto:
Trenuj ciężko - zwyciężaj lekko
Jak cię będą oblewały siódme poty, wspomnij na to motto.
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Hexer, a czy byłoby dla Ciebie problemem dodatnie do tego skryptu pokazywania informacji, który to aktualnie cykl? O ile uważasz to za zasadne i sensowne. Dlaczego pytam: próbuję skupiać się maksymalnie przy celowaniu, maksymalnie odprężać przy przerwie, ale często myślę, ile już zrobiłem i ile pozostało do końca.
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

IvanZasadniczy pisze:(...) ale często myślę, ile już zrobiłem i ile pozostało do końca.
No to zacznij się oduczać liczenia strzałów.
Nie ma pierwszego, nie ma ostatniego...
Jest ich jeden ciąg z przerwami na życie :-D
W przerwach między strzałami nie myśl ile ich już zrobiłeś, tylko myśl o tym, czy technika była dobra, i wyobrażąj sobie już technikę następnego strzału.
Od liczenia są sędziowie.
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Czułem, że to błąd i najlepiej mi się strzelało, kiedy skupienie myśli zabiło myśli o liczeniu. Ale to nie zawody, tylko "trening hexera", zwiększana o raz ilość cykli podnoszeń. Do tej pory liczył mi to ktoś, więc problemu nie było. Ale trenując z Twoim skryptem? Jeśli to ma być określona ilość cykli, to jakoś to liczyć wypada. Może błądzę, ale jak bym widział/wiedział, który to cykl, automatycznie zwalniałbym myśli od liczenia.

Widać powolnie, zauważalne efekty. Łokieć tylko daje znać, po cyklu pojawia się ból i ciężko go zgiąć, ale trwa to kilka minut i mija. I chyba powoli ta dolegliwość zanika. Co ciekawe, strzelając czasem i 100 strzałów, ale z pozycji siedzącej, nie ma śladu takiej dolegliwości, ale nie utrzymuję wtedy po 30 sekund:-)

Możesz mi przy okazji wyjaśnić, po co w treningu trenuję również lewą rękę? Trochę wiem, więcej przypuszczam, wyjaśnisz więc? I dlaczego lewą ok. 1/3 podniesień? A nie np. 50 czy 100 proc. ? Ciekawi mnie to.

I jeszcze pytania wynikające z tego, że:
strzelam z Twinmastera CO2, z rękojeścią Combat. Zaczynam widzieć jego wady (odrobinę chyba zbyt mała energia, kompletnie nieergonomiczna rękojeść, CHYBA słabe wyważenie lub brak wyważenia w ogóle). To nie wina egzemplarza i śrutu, sprawdziłem.
-warto zaiwestować w anatomiczną rękojeść do niego, czy dać sobie spokój?
-poleć, jeśli możesz, model i typ pistoletu wyłącznie na CO2, który wg Ciebie ma najmniej wad i który najbardziej polecasz?
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

IvanZasadniczy pisze:Jeśli to ma być określona ilość cykli, to jakoś to liczyć wypada
Przecież ten skrypt sam liczy do zera i się zatrzymuje (biały ekran na końcu ćwiczenia)
IvanZasadniczy pisze:Możesz mi przy okazji wyjaśnić, po co w treningu trenuję również lewą rękę?
To nie o trening lewej ręki chodzi a o wyrównanie dla kręgosłupa.
IvanZasadniczy pisze:-poleć, jeśli możesz, model i typ pistoletu wyłącznie na CO2, który wg Ciebie ma najmniej wad i który najbardziej polecasz?
Na CO2 to polecam FWB C25
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Hexer,
Teraz to skrypt liczy... dla mnie przydatne. Jeszcze jedna propozycja:

Co myślisz o tym, żeby zaznaczyć 5-sekundowe przygotowanie do celowania, np. pod koniec fazy odpoczynku? Jeśli widzisz w tym sens, może 5 sekund mrugania zbliżonych do siebie, niekontrastowych zbyt kolorów? A może po prostu 5 sekund w nowym kolorze?

Z podziękowaniem za całokształt:-)
Awatar użytkownika
Rafli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rafli »

Ja bym dodał jeszcze sygnał dźwiękowy przy zmianie faz, taki jak chyba w poprzedniej wersji.
FWB P44, TOZ 35
Śląskie Towarzystwo Strzelectwa Sportowego, LOK Dąbrowa Górnicza
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

IvanZasadniczy pisze:Co myślisz o tym, żeby zaznaczyć 5-sekundowe przygotowanie do celowania, np. pod koniec fazy odpoczynku?
A trzysekundowe odliczanie damskim głosem "three, two, one" może być?

:-D 8-)
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Hahahah, zrobił:-)
Awatar użytkownika
Rafli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rafli »

Hehe;)
Trzeba sprawdzić przy treningu czy nie będzie czasem rozpraszał, co z drugiej strony może się przydać do treningu koncentracji. :mad: Bo w końcu nie na każdych zawodach jest cisza i spokój jak makiem zasiał :mad:
FWB P44, TOZ 35
Śląskie Towarzystwo Strzelectwa Sportowego, LOK Dąbrowa Górnicza
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Trafiłem przypadkiem(?) na ciekawostkę. Mianowicie do kontrolowania naszego treningu można znakomicie wykorzystać smartfony z zainstalowaną apką do treningu interwałowego zwanego TABATA.
Są te aplikacja zarówno na Androida jak i na WindowsPhone i jest ich wiele, więc będzie do wyboru i do koloru. co i jak komu pasuje :-)
Na przykład:
Obrazek Obrazek
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”