Pistolety FWB

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

flowenol
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2016, 02:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: flowenol »

Moim zdaniem nie podejdzie. Mocowanie rękojeści w FWB 80 ma trochę inny kształt, w szczególności nie pasują te dwie pionowe "szyny". Zresztą przerabiałem temat, tyle że na rękojeści z półką, no i niestety musiałem piłować.
.177 .36 .45
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: wandzolor »

Próbuje wyregulować spust w fwb 90 i nie jestem w stanie ustawić cięzaru na więcej niż jakieś 490g. Śrubka nr 4 wkręcona max. Ma ktoś jakiś pomysł?
Obrazek
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: bunkier »

Witam.
A sprawdzal Kolega sprezynke, ktorej naciag ta srubka reguluje? :) Moze juz jest na tyle zmeczona ze starosci, ze trzeba by ja lekko poprawic do sprawdzenia, jesli bedzie ok to na chwile ale bedzie wiadomo juz co wymienic. :)
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: wandzolor »

Sprężynka była nowa ale za słaba, wymieniłem na inną i jest ok. chociaż regulacja tą śrubką jest mała. Teraz mogę regulować w zakresie od ok. 490g do ok 610g. Strzały na sucho są "lżejsze" o ok. 20g od strzałów na ostro. Mi to wystarcza bo pistol jest do treningów.
Na tą chwile mam spust z max. wagą czyli ok 610g, ciężar pistoletu 1360g plus skrypt Hexera i tak sobie trenuje...zobaczymy co z tego wyjdzie :-D
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: bunkier »

Tez sobie zaczne trenowac, kto mi zabroni. :) Bez strzalow na sucho, zwyklym hantelkiem jakies 2-3kg z podtrzymaniem, a pistolet na ostro w normalnej wadze kolo 1kg. :) Jak dojde do stabilnych 90pkt raz za razem i to bez pojedynczych odskokow na 6/5 to zaczne wedlug skryptow. :)
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

To szybko i wiele nie osiągniesz. ;)

Jak masz czas i zacięcie trenować to lepiej zamiast hantelkiem trenować poprawne złożenia na sucho, z prawidłowym chwytem i pracą na spuście...
...i najważniejsze z wytrzymaniem po strzale...

To da Ci dużo więcej niż siła. Wytrzymałość przyjdzie przy okazji - po kilku tysiącach złożeń mięśnie się wzmocnią nawet na 1kg pistolecie... ;)
Strzelam... bo lubię. ;)
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: Krzysiek69 »

bunkier pisze: Bez strzalow na sucho, zwyklym hantelkiem jakies 2-3kg z podtrzymaniem
Ćwiczenia z hantelkiem, najlepiej dwoma (obie ręce) dają dużo i stanowią świetne uzupełnienie treningu z pistoletem - to jest takie moje prywatne zdanie.
@mildot
Temat dotyczy pistoletów FWB więc korzystając z okazji zapytam jak spisuje się nowy nabytek? Jeśli dobrze się orientuję to niedawno kupiłeś FWB P8x?
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2017, 16:17 przez Krzysiek69, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

Nabytek spisuje się bosko. Ja niestety jeszcze nie. ;)

A tak na poważnie to jest doskonały pistolet pod każdym względem. Teraz uczę się z niego na nowo strzelać - jest inny chwyt niż w P44 i dodatkowo sporo przy tej okazji eksperymentuję z ustawieniami gripu (tutaj naprawdę można poszaleć!) i spustu. Dobre wyniki przyjdą dopiero za kilka treningów bo na razie zbyt wiele eksperymentów robię na sobie. ;)
A sam pistolet oprócz wspomnianych ustawień gripu oferuję naprawdę cudowny spust, świetne przyrządy celownicze i bardzo krótki i przyjemny cykl strzału. Mogę z czystym sumieniem polecić! I nie jest to efekt nowości tylko rzetelne porównanie z dość dużą próbką różnych modeli pistoletów.
Za mało miałem kontaktu z LP400 żeby rzetelnie porównać, ale wydaje mi się, że są dość zbliżone z małym wskazaniem na FWB.
Nie miałem jeszcze możliwości potrzymać Evo więc tutaj nic nie powiem. Ale jeżeli nie zmienili poważnie konstrukcji w stosunku do LP10 pozostanę nadal antyfanem Steyra - może mają dobry marketing, ale pistolety to Walther i FWB robią lepsze. ;) Najgorszy jest ten kompensator odrzutu - porażka na całej linii...

W stosunku do P44... trudny wybór bo P8x nadal jeszcze nie osiągam takich wyników jak z P44. P44 jest naprawdę świetny pod niemal każdym względem i po prostu chyba idealny dla mnie. Ma jednak mniejszy zakres i możliwości ustawienia pod siebie i wyżej przyrządy celownicze w stosunku do P8x. Jeśli to nie robi komuś różnicy to spokojnie może zostać przy P44 i wiele nie straci... no może jeszcze +10 do szpanu za tą powycinaną osłonę lufy P8x. ;)

Tak naprawdę i tak wszystko zależy od konkretnego strzelca i wzajemnego dopasowania z pistoletem. Stąd tak naprawdę nie wiem jeszcze czy P44 sprzedam... to bardzo trudna decyzja... i tak naprawdę ciągle się waham. Ale to w związku z moimi subiektywnymi preferencjami, a nie z winy pistoletu.
Obiektywnie P8x jest jednak technicznie lepszy od P44. Nie jest to rewolucja, ale jednak dla wyczulonego na te aspekty człowieka róznica jest widoczna. Co niekoniecznie przełoży się w jakikolwiek sposób na wyniki.

W latach 90' nie było takich cudeniek jak P8x czy LP400, a jednak średnie wyniki były znacznie wyższe niż dzisiaj. Nie patrzmy więc na to kto jaki ma sprzęt, tylko jak dobrym jest strzelcem. Dobry to i tak nas pokona nawet z FWB65...

"Nie pomoże lufa Kruppa, kiedy strzelec d...a!" :piwo:
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2017, 16:39 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam... bo lubię. ;)
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: wandzolor »

Ja od siebie mogę dodać tyle, że znam zawodniczki rocznik 2000-2003, które regularnie strzelają powyżej 360 w Ppn40 i na pewno nie ćwiczą hantlami. Tylko regularny trening "na sucho" i zawody. W związku z tym hantle nie za wszelką cenę.

Wracając do pistoletów FWB to rzeczywiście mają to "coś", zwłaszcza te z poprzedniej epoki. Ja moim FWB 90 robię narazie lepszy wynik niż EVO 10e... Mam nadzieje, że wkrótce się to zmieni :-D
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: bunkier »

Dzisiaj przystrzelalem lp300 gdy Wy toczyliscie merytoryczne boje i po jakim takim ustawieniu wstepnym przestalem wychodzic na biale. :) to sie nazywa zenada dla jednych a dla mnie wielki sukces, jak na ppn10.
3 pelne dychy, chyba dwie zawadzajace o dyche, wiec 5 dych w sumie, z 8 dziewiatek i z 7 osemek plus 5 siodemek. :) razem 25 strzalow z ustawionym gripem, polka i muszka. Teraz bede ustawial spust, bo droga nie bardzo i troche za duza roznica 1 i 2 stopnia jak dla mnie. :)
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Pistolety FWB

Post autor: hexer »

bunkier pisze:(...) a dla mnie wielki sukces (...)
I tak trzymaj :one:
Ale aby sobie ułatwić "trening koncentracji na wykonywanych czynnościach" wytnij po prostu dziurę w tarczy, czyli usuń całe czarne.
I zadanie polega "tylko" na niedraśnięciu białego. Czy to będzie dobra siódemka, czy centralna dycha - nieważne. Masz zmieścić się w dziurę.
A brak możliwości oceny punktów (czyli nie myślisz o tym) pozwala Ci całkowicie skoncetrować się na dłoni, spuście, muszce.
Po jakimś czasie wycinasz kółko ósemki... potem dziewiątki...
bunkier pisze:(...) Teraz bede ustawial spust (...)
Tylko nie zapomnij o trzymaniu 500 gramów.

I całkiem poważnie: zacznij trenować pełny program (60 strzałów)
GrzegorzWo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 10 września 2013, 11:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: GrzegorzWo »

Nie miałem jeszcze możliwości potrzymać Evo więc tutaj nic nie powiem. Ale jeżeli nie zmienili poważnie konstrukcji w stosunku do LP10 pozostanę nadal antyfanem Steyra
Moim subiektywnym zdaniem w rękojeści faktycznie zmienili bardzo dużo. Pewnie nie dla każdej dłoni, ale dla mojej - to wszystko co zmienili jest na plus (mowa o Evo 10 z mechanicznym spustem). Polecam potrzymać przy jakiejś okazji! :)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

Grip w Steyr nie był zły. Ale spust to w porównaniu do FWB czy Walthera słaby... i problematyczny mechanizm antyodrzutowy...
Strzelam... bo lubię. ;)
Freshes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 28 czerwca 2005, 01:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolety FWB

Post autor: Freshes »

Witam

Czy znacie kogoś polecanego w Polsce, kto ogarnie serwis FWB C55P ?
Przeładowywanie po każdym strzale przestało pracować poprawnie.

Pozdrawiam
Mateusz
Pozdrawiam Mateusz
Cos tam z FWB.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety FWB

Post autor: mildot »

Chyba tylko ja, a i tak gwarancji nie ma, że na 100% się uda... zależy co się stało, dostępność części... jakby co pisz PW.
Strzelam... bo lubię. ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”