Smarowanie Walther CPM-1

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Paluch1979
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 czerwca 2014, 13:30
Tematy: 3
Lokalizacja: Koło
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie Walther CPM-1

Post autor: Paluch1979 »

Rozumiem. @pawel992 bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. A jeśli mógłbyś mnie jeszcze oświecić w trapiących mnie kwestiach.
1. W jaki sposób steruje się regulacją prędkości wylotowej pocisku?
2. Ładuję kartusze z gaśnicy(nowej CO2 5kg). Nie wchodzi mi więcej jak 36g CO2. Podobno dobrze lądując trzeba upuszczać po ładowaniu do 40g.
3. Po dwudniowym "dokowaniu" kartusza w pistolecie kartusz pusty. Gdzie szukać przyczyny?
4. Dźwignia zamka przy odciąganiu stawia raz lub dwukrotnie w czasie swojej drogi opór. Jak by coś haczyło mniej więcej w 1/3 i dalej 1/2 dystansu jaki dźwignia pokonuje. Nie jest to opór, który trzeba przełamać przykładając jakąkolwiek siłę. Po prostu nie jest to płynna droga dźwigni zamka. Czy tak to powinno wyglądać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jest to mój pierwszy tego typu sprzęt. Nie chciałbym go uszkodzić. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie Walther CPM-1

Post autor: pawel992 »

1. Możesz regulować napięcie wstępne sprężyny zbijaka. Dostęp do regulacji masz po zdjęciu rękojeści. Tu masz link do instrukcji, niestety nie w naszym języku ale odrobina chęci i z pomocą translatora, można sobie wszystko przetłumaczyć :
https://www.aomnikandros.gr/wp-content/ ... r-CPM1.pdf
2. Spróbuj włożyć kartusz na 10-15 mi do zamrażarki i ładować od razu po wyjęciu.
3. Najprawdopodobniej uszczelka przy kartuszu :583:
4. Z tego co pamiętam, to u mnie było tak, że na początku drogi nie było oporu, później czuć było, że naciągamy sprężynę, klik i znowu luz.
Walther CPM-1 4,5mm, Glock Gen5 17 9x19mm
HW30s 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223REM, Tikka T3x CTR 24" .308WIN
Paluch1979
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 czerwca 2014, 13:30
Tematy: 3
Lokalizacja: Koło
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie Walther CPM-1

Post autor: Paluch1979 »

Bardzo Ci dziękuję imienniku drogi🙂. Cieszę się, że Ci się chce. Przyda się instrukcja i wszystkie rady.
Na pewno jeszcze nie raz zagaję😉.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”