Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Inserty transparentne kolorowe test

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Status: Offline

Re: Inserty transparentne kolorowe test

Postautor: Rlyeh » 2019-10-09, 17:42

Od siebie dodam, że na kpnie mam regulowany M22, a na kuli regulowany M18 - tak więc nie miałem w sumie nawet na czym sprawdzić.

Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: mirek123 » 2019-10-09, 17:57

Zawisz (a Czarny) :) czekam na muchę bo mam na razie diopter tylko także jak ktoś się zgłosi to ja poczekam. (O ile Senio pozwoli potestować)
Czekam na recenzję .
FEG GPM-01

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Senio » 2019-10-09, 18:06

@mirek123

Tylko to są inserty pod tunel Anschütza o wymiarach 15x17. Ty masz chyba FWB a tam jest 14x17. Jeśli masz tunel 15x17 pod nie to ja nie widzę problemu.
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

Awatar użytkownika
mirek123

Postautor: mirek123 » 2019-10-09, 18:25

Darek właśnie mam diopter anschutza i czekam na takoż muchę bo wyszło nieporozumienie i dojechał diopter bez muchy.
Jeżeli ktoś weźmie do testów od Piotrka to ja poczekam .
p,s : Dzięki Dario :piwo:
FEG GPM-01

Awatar użytkownika
mirek123

Postautor: mirek123 » 2019-10-21, 17:20

Insekty doszły i do mnie .
Còż ja też nie jestem zawodowcem ale lubię sobie do tarczy czasem popykać.
Bez sciemniania mogę się podpisać pod tym co pisał kolega wiki09 jeśli chodzi o strzelanie w pomieszczeniu . (Z małym wyjątkiem- czerwony dla mnie odpada).Też mam tarcze kremowe krugera i też oświetlone lampą LED także warunki zbliżone.
I też szary po obejrzeniu bez włożenia do muchy określiłem jako za ciemny ale po założeniu :651: . Dla mnie 2 miejsce zaraz za zielonym fluo.
Całkowicie odpada granatowy .
Pozwoliłem sobie pomierzyć :
Zielony fluo :3,5mm
Czerwony : 2,8 Mn
Pomarańczowy : 2,9-3,0mm
Szary :3,0mm
Granatowy : 3,0-3,1mn
Należy założyć błędy pomiarowe rzędu 0,1mm ze względu na suwmiarkę i operatora.
Osobiście zauważyłem w moim przypadku że nie sam kolor ( chociaż zielonyfluo,pomarańcz i szary) pasują mi bardzo to otwór w insercie ma znaczenie. Od min 3,2 do nawet 4,4mm to jest to. Poniżej to po około 15strzale robi się jajo i koniec strzelania.
Jutro zrobię testy na 25m .Akurat jest ładna pogoda słonecznie. Dzisiaj tak na szybko tylko popatrzyłem na tarcze z 45m i oprócz granatowego to wyglądało obiecująco mimo że po 20latach spawania już sokolego wzroku nie mam.
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 17:23 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01

Awatar użytkownika
mirek123

Postautor: mirek123 » 2019-10-22, 11:00

No więc piękna pogoda słonecznie . Stolik poduszka i jedziemy . Tarcz nie wklejam bo śrut h/n sport więc na 25m nie najlepszy wybór .
Słońce lekko na prawo za plecami.25strzałow z każdego insertu.Po 5 do tarczy.
Granatowy : jest najciemniejszy i w pełnym słońcu taki powinien się sprawdzać . I daje radę ale jakoś tak ...słabo.Niby widać ale no ... szału nie ma.
Czerwony : wynik lepszy na tarczy ale oko zmęczone bardziej niż po strzelaniu z granatowego.
Szary : na 10m ładnie na 25m dużo gorzej . Widok tarczy rozlewał mi się w jakieś nieregularne plamy.( Może już zmęczony wzrok??).
Pomarańczowy : ładnie widać , zero jakiś odbić refleksów czy innych smug.. Mimo zmęczenia oka na pomarańczowym wynik na tarczy bardzo przyzwoity.
Zielony fluo : jasno . Przyjemnie się strzelało . Podejrzewam że dlatego iż największy otwór 3,5mm.
Na koniec lunetka rv7 : wynik bardzo zbliżony do insertòw pomarańczowego i zielony fluo.
Jest to mało miarodajne bo śrut taki a nie inny , no i strzelec słaby.
Są to moje odczucia bo ... moje oczy :) . Mnie najlepiej pasuje zielony fluo bo ... ma największy otwòr.Każdy z nas widzi inaczej i pewnie będzie miał inne wrażenia.
W każdym bądź razie do kpn na 10m na pewno warto popatrzeć przez kilka koloròw żeby dobrać pod siebie ten jeden z tym że pewnie jest to zależne od oświetlenia tarczy. Nie wiem jak jest na zawodach bo nigdy nie byłem ale pewnie jakieś przepisy to regulują..
Do strzelania w plenerze im jaśniejszy tym lepszy szczegòlnie jeśli mam cel-tarczę w zacienionym miejscu .

Senio co dalej z insertami ??? Dalej w obieg czy wracają do Ciebie ???
Ostatnio zmieniony 2019-10-22, 11:03 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2019-10-22, 11:33

Nie inserty i nie kula ale rzutki i różnokolorowe okulary strzeleckie.

Różnica jest. W zależności od warunków oświetlenia oraz indywidualnych preferencji strzelca można dobrać sobie kolor szkieł na dany dzień i czuć się raz lepiej, dwa lepiej widzieć cel, trzy poprawić swoją skuteczność.

Tak na marginesie - śrutowcy mogą kupić równie rozbudowane zestawy szkieł w bardzo różnych kolorach, od jasno żółtego, po fioletowy jak się nie mylę.

Awatar użytkownika
mirek123

Postautor: mirek123 » 2019-10-23, 13:19

Jeśli jest chętny do popatrzenia przez te kolorowe szkiełka to proszę napisać w temacie i podać adres na PW.
Inserty czekają na testy i po testach na parę słòw o ich przydatności lub nie.
FEG GPM-01

Wróć do „Match”