Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Zmiana pędnika w Walther CG90

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Foxtrott
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Zmiana pędnika w Walther CG90

Postautor: Foxtrott » 2018-06-07, 20:14

Witam
Śledząc wiele wątków , czytając je i analizując nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie :
Czy komuś udało się przerobić Walthera CG90 z CO2 na PCP ?
Pragnę wyjaśnić ,że nie interesuje mnie zwiększenie mocy tylko uzyskanie stabilnego pędnika.Kartusz z regulatorem na 70-80 bar .
Czytałem już o tym jak podpinają butlę od paintballa z zaworem (czy jest taka z regulatorem która wejdzie w miejsce oryginalnego zbiornika?,
ładują oryginalny kartusz do 100 bar i tak strzelają - dla mnie nieporozumienie .
Najlepiej było by przypasować kartusz z regulatorem od ogólnie dostępnych modeli tylko jakich ? Ktoś miał już z czymś takim do czynienia?
Robił podobną przeróbkę? Jeszcze raz zaznaczam chcę pozostać przy 7,5J
Walther CG-90 .

hilary22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana pędnika w Walther CG90

Postautor: hilary22 » 2018-06-09, 18:21

Przerobić można oczywiście prawie każdy karabinek, tylko czasem konstrukcja systemu powoduje pewne ograniczenia. Tak właśnie jest z tym karabinkiem o którym piszesz, wykonanie kartusza z wewnętrznym regulatorem nie stanowi problemu, jednak w system zmieści się rura o niewielkiej średnicy zewnętrznej a co za tym idzie o małej pojemności powietrza.
Dlatego niektóre konstrukcje są trudne a raczej drogie do przerobienia od innych. O wiele łatwiej przerobić na PCP karabinki CO2 Steyera i FWB a już w ogóle łatwiej karabinki PCA np: walther LGM 2 czy Steyr LG1 lub LG10.
Przeróbka powinna być również opłacalna bo po co ładować nie potrzebna kaskę skoro za mniejszą kwotę możemy kupić oryginalny karabinek PCP tej samej firmy np: Walther LGM2 po przeróbce za jakieś 2800 -3000 zł.

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Zmiana pędnika w Walther CG90

Postautor: Michaus » 2018-06-12, 10:17

Foxtrott pisze:Czy komuś udało się przerobić Walthera CG90 z CO2 na PCP ?

Tak. https://airgun.org.ru/forum/viewtopic.p ... 5#p3767757
W jaki sposób i z jakim skutkiem - tego nie wiem.
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Wróć do „Match”