Co można a czego nie.Pomieszane z poplątany.

LGST przy LOK Nowa Sól

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Co można a czego nie.Pomieszane z poplątany.

Post autor: kkkamil »

Witam.Wiem że na forum są tematy i wystarczy poszukać.Ale co z tego? siedzę ,szukam czytam,a i tak wiele spraw nie są dla mnie jednolicie jasne. Chciał bym,a raczej prosił bym o objaśnienie spraw,tego co można mieć,kupić jeśli nie jest się zrzeszonym w żadnym klubie itd broń bez wymaganych pozwoleń . Chodzi mi o wiatrówki (z jakim napędem są dozwolone),oraz każda broń w której napędem jest proch,kapiszon itd. Wybaczcie mi proszę moim zdaniem powielanie tematu,ale to co czytam nie do końca jest dla mnie zrozumiałe.Mam kolegę który zajmuje się kolekcjonowaniem ,ale człowiek ten jest po ciężko przebytej chorobie,i nie chce nachodzić go z moimi pewnie głupimi pytaniami.
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radim92 »

Wiatrówkę z każdym napędem bez problemu możesz kupić(sprężyna, PCP, PCA, CO2) jeżeli nie przekracza 17J (dżuli), jeżeli przekracza próg energetyczny musisz rejestrować jako FAC. Co do czarnego prochu to musisz mieć skończone 18 lat aby kupić taką broń, nie potrzebujesz na nią pozwoleń ale strzelać możesz jedynie na odpowiedniej strzelnicy. Co do CP to mariusz.w albo iperyt więcej powiedzą.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

<radim92> dzięki za odpowiedź . (CO2 to też ASG) Już poczytałem i wiem co jest ( PCP, PCA,) Tu z kolei trochę mnie zdziwiło, bowiem dopiero teraz dowiedziałem się z czego strzelałem w gwardii w latach 90" Fajny pistol,z wkręconym pod lufą zbiornikiem. Ale co znaczy rejestrowanie jako FAC? Wymagane jest do tego posiadanie pozwolenia ?
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radim92 »

W dziale FAC więcej się dowiesz. Tam powinien być temat opisany jak cała procedura wygląda. Tak samo mając wiatrówkę zarejestrowaną jako FAC możesz strzelać jedynie na strzelnicy.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

Ucinajac temat FAC, karabin kupujesz i rejestrujesz na policji i można strzelać tylko na strzelnicy.
Wiatrówki poniżej 17J - kupujesz i strzelasz
- PCP - sprężone powietrze, bez odrzutowy napełniany z butli lub pompką
- PCA - sprężone powietrze, bez odrzutowy napełniany wbudowaną pompką
- CO2 - na CO2 :)
- sprężyny - karabinki z odrzutem w wyniku pracy sprężyny
Najcelniejsze SA PCP i PCA, najwygodniejsze sprężyny ale i bardziej wymagające od strzelca.

CP - wszelkie repliki odprzodowego i rozdzielnego ładowania można kupić i strzelać, ale tylko na strzelnicy.
Można strzelać wyrobić kartę broni aby legalnie w Polsce kupić proch, ale legalnie też można kupić w Czechach i po problemie.
Można kupić praktycznie wszystko
- karabiny
- pistolety
- rewolwery

Na broni współczesnej się nie znam ale jak wiadomo to juz na pozwolenie :027:
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

O proszę. I przez przypadek dowiedziałem się o tym by kupić proch,wymagane jest pozwolenie. A ja słyszałem że nie. Lecz że wystarczy pójść do strzelca i bez niczego kupić. Co raz to więcej się człowiek dowiaduje.

Jakiś czas temu,u znajomego widziałem dość dużą sztukę (strzelba) broni wiszącą na ścianie.Zbyt dużo o niej nie wiem,ale tyle że jest dość długa Z wyglądu coś na styl 18 wieku. Zaś odpalana hukowcem 6mm,taki sam jak w start-1.Nie pamiętam nazewnictwa broni starej wręcz historycznej . (Coś takiego, i dwie szable,na ścianie hmm coś ładnego cieszącego oko.)
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

Generalnie CP są skalkowe lub na kapiszony.
Wiec w zależności od wielkości kominka może być ze kapiszon wygląda jak hukowieb 6mm a i jak pasuje takowy to czemu nie :)

Co do Strzelca, nie ma on w sprzedaży prochu. Nie spełnia idiotycznych obostrzeń, może mieć tonę naboi a kilo prochu ton problem :evil:
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Iperyt68 »

kkkamil pisze:O proszę. I przez przypadek dowiedziałem się o tym by kupić proch,wymagane jest pozwolenie. A ja słyszałem że nie....
...żadne pozwolenie! Potrzebna jest EKB (Europejska Karta Broni). Procedura pozyskania jest banalnie prosta, acz stosunkowo kosztowna (coś ok 500PLN) wystarczy udać się do WPA KP (Wydział Postępowania Administracyjnego Komendy Policji). Poza tym dzięki EKB można legalnie przewozić broń CP (czarny proch) poza granice RP. Po więcej info polecam odnieść się do ustawy o broni i amunicji.
Polecam również użyć: http://forum-bron.pl/search.php
przydatne linki:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=11 ... sc&start=0[URL=http:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9990530549
(tekst ujednolicony)
vivere militare est
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Iperyt68 pisze: ...żadne pozwolenie! Potrzebna jest EKB (Europejska Karta Broni). Procedura pozyskania jest banalnie prosta, acz stosunkowo kosztowna (coś ok 500PLN) wystarczy udać się do WPA KP (Wydział Postępowania Administracyjnego Komendy Policji). ...
Trochę przesadziłeś. Za wydanie Europejskiej karty broni palnej na broń palną, która nie wymaga pozwolenia, wnosi się opłatę skarbową w wysokości 105 zł na kontu urzędu miasta, w którym ma siedzibę Komenda Wojewódzka Policji wydająca tą kartę. Dodatkowy koszt to wykonanie zdjęcia legitymacyjnego do tej karty. I to wszystko.
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

Ustawa o BiA ,jest tak napisana że podejrzewam iż nie jeden z forumowiczów ma kłopot z zrozumieniem tych bazgrołów. Ci którzy piszą treść ustaw ,mają chyba dodatki za to że piszą jak piszą. Dla tego też lepiej jest zadać pytanie konkretnej treści,niż nie zrozumieć treści ,a potem żałować .Ja to rozumiem tak.Chcąc posiadać wiszącą na ścianie broń CP ,idę ,kupuję a potem kopiąc się w pośladki ,biegnę do WPA KP,by wydali pozwolenie.Ponad to, muszą oddać ją do badań,w celu sprawdzenia ,czy ino na pewno ,pozbawiona jest cech pozwalających z niej strzelać(paranoja)
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

kkkamil pisze:.Ja to rozumiem tak.Chcąc posiadać wiszącą na ścianie broń CP ,idę ,kupuję a potem ....
A potem wiercisz otwór w ścianie na Kolek na którym powiesisz karabin czy inny CP.
Nic więcej nie robisz ... Jak chcesz strzelać to kupujesz proch Czeskiego pochodzenia i na strzelnicy strzelasz. Koniec :621:
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marassobi »

chcesz kupić CP by powiesic na scianie? Hmm... Do kompeltu bedzie pasował wypchany lis obok kominka ;)
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

mariusz.w pisze:
kkkamil pisze:.Ja to rozumiem tak.Chcąc posiadać wiszącą na ścianie broń CP ,idę ,kupuję a potem ....
A potem wiercisz otwór w ścianie na Kolek na którym powiesisz karabin czy inny CP.
Nic więcej nie robisz ... Jak chcesz strzelać to kupujesz proch Czeskiego pochodzenia i na strzelnicy strzelasz. Koniec :621:
Idę i kupuję bez niczego ? kurde ,za diabła nie mogę tego ogarnąć. Strzelanie ,a expozycja na ścianie to dwie inne sprawy. Ale zaprzeczę że jeśli bym nabył coś takiego co nie tylko można powiesić ale i na strzelnicy sobie "pyknąć" to też miło by było.
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

marassobi pisze:chcesz kupić CP by powiesic na scianie? Hmm... Do kompeltu bedzie pasował wypchany lis obok kominka ;)
Ja nie widzę nic złego w starej historycznej broni,która dość często ładnie się prezentuje jako wisiorek na ścianie. Natomiast w przypadku powieszenie jakieś futrzastej postaci na ścianie, nie wypaliło, dla tego że mogło by się to tragicznie zakończyć dla mojego kota,pewnie by samobója popełnił :651:
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

kkkamil pisze:
Idę i kupuję bez niczego ? .
Tak jak byś kupował papierosy ... Wystarczy mieć 18 lat :621:
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lubuska Grupa Strzelectwa Terenowego”