Przygotowanie do zawodów / trening

LGST przy LOK Nowa Sól

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Michu Tud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 03 października 2013, 17:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp (prawie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Przygotowanie do zawodów / trening

Post autor: Michu Tud »

Przygotowanie do zawodów / trening

- Jak w temacie czyli czy tylko rekreacja przy sobocie lub niedzieli czy jakas forma treningu, czy może złożony plan treningowy ?? Proszę o dzielenie się uwagami z własnych doświadczeń ..
----------------------------------------
EV2 MKIV + różne słoiki
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 8
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie do zawodów / trening

Post autor: Iperyt68 »

Michu Tud pisze:...czy tylko rekreacja przy sobocie lub niedzieli czy jakaś forma treningu, czy może złożony plan treningowy ?? Proszę o dzielenie się uwagami z własnych doświadczeń ..
hehehe, fajnie byłoby mieć plan, jeszcze lepiej mieć plan i czas na jego realizację, a już ideałem byłoby mieć plan, czas i miejsce... Tak więc pozostaje tylko niedzielne pykanko :-/ By to zmienić podsunąłem pomysł "trzy postawy + LR" w temacie "tu umawiamy się na strzelanie". W moim przekonaniu da to jakiś impuls i namiastkę treningu, pozwoli obserwować postępy i wpłynie na motywację poprzez element rywalizacji.
vivere militare est
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

trzeba by może częściej strzelać Silhouette + ranking (można dla wygody dać spinnery)
tak jak napisałeś 3 postawy i Long Range ale na 50m puki co tylko taka strzelnica.
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
krn78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 385
Rejestracja: 15 grudnia 2004, 20:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Babimost / lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krn78 »

Sciagnijcie sobie dwa pedeefy: Sztuka celnego strzelania (Boleslaw Wasilewski) i Podręcznik strzelca wyborowego (to juz nie wiem czyje). O ile dobrze pamietam, pierwsza pozycja jest bardziej pomocna :)
Oba znajduja sie na chomiku uzytkownika e-files, w katalogu Dokumenty (razem z numerami Biesa :)).
- Prosze cie, narysuj mi baranka.
-=-
Grupa Strzelecka 'Dziki Zachod'
HW30, HW40, Makarov, FWB300S
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8531
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: duber »

Long to pryszcz,i tak na tym strzelaniu karty wiatr rozdaje
Ja mialem idealne skupienia tylko raz po srodku a raz z prawej
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 8
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Iperyt68 »

krn78 pisze:Sciagnijcie sobie dwa pedeefy: Sztuka celnego strzelania (Boleslaw Wasilewski) i Podręcznik strzelca wyborowego (to juz nie wiem czyje). O ile dobrze pamietam, pierwsza pozycja jest bardziej pomocna :)
Oba znajduja sie na chomiku uzytkownika e-files, w katalogu Dokumenty (razem z numerami Biesa :)).
Mam te pozycje ale jak napisałem nikt w grupie nie ma na tyle czasu (może i chęci) by podejść naprawdę poważnie do strzelania i chyba nie o to w tym chodzi. Poza tym uważam, że Nasze spotkania dużo by straciły (również wielu by z nich w ogóle zrezygnowało) gdybyśmy rozpoczęli regularne treningi. Moim zdaniem nie tędy droga. Chodzi o to by podczas zabawy czegoś się nauczyć, dojść do rozwiązań samemu, robić małe kroki naprzód (również w tył...), a przy tym mieć kupę radochy i tyle.
vivere militare est
Michu Tud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 03 października 2013, 17:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp (prawie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Michu Tud »

Jak ja widzę strzelectwo i treningi?

PPN 10m trenuje w domku - staram się 3 razy w tygodniu po 100 śrucin lub na Scatt. Dla mnie najważniejsze jest w tym wszystkim to że staram się na te 3 godzinki - odskoczyć od spraw zawodowych i innych problemów i skupić się na detalach postawa/wzrok i tak dalej. Trening strzelecki wycisza mnie wewnętrznie. Analiza wyników po treningu to barometr mojego stanu psychicznego. Zgadzam się że solidny trening potrafi zabić frajdę i radość ze spotkań i z samej istoty strzelania, wtedy trzeba zrobić przerwę i znowu poczuć głód. Wynik nie ma dla mnie znaczenia, koniec końców wspaniały jest sam fakt rywalizacji. Właściwie to że na zawodach człowiek jest gdzieś pod koniec stawki motywuje do dalszej pracy nad sobą ... Poza tym jak opuszczę trening to mi z tym źle i mam wrażenie niweczę swoją wcześniejszą pracę, jestem zły ... :-D

Ja to widzę właśnie tak ..


Kilka postów kilka różnych ciekawych opinii.

Pozdrawiam
----------------------------------------
EV2 MKIV + różne słoiki
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przygotowanie do tr.....

Post autor: Włamywacz.P.S »

Michu masz bardzo mądre podejście do strzelania wręcz wzorcowe . :) Ja sam rozumuje identycznie . :-/ Tak trzymaj a będziesz szczęśliwy i zdrowy - psychicznie . :mad: Bardzo mnie ciekawi ilu Kolesi przyjedzie w Niedzielę ? :-/ Mam propozycję aby tym razem ze względu na ładną pogodę spotkać się u mnie na małej piaskownicy w Raculi gdzie można strzelać wszystkie konkurencje . :) POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8531
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: duber »

Sory,ja nie ćwiczę i nie trenuje
Moje zamiłowanie to strzelanie w lesie do róznych celów
Na zawody jadę z kolegami tylko dla towarzystwa bo was lubię
Ciężko będzie mnie nakierować na zawody...myślę że aby nawet nie zaniżać miejsc lepiej jak nie będę strzelał na zawodach

Jedyne wyjście to strzelanie FT bo HFT nie będę się uczył
Ale znów zważywszy na moje problemy z kolanami i nie tylko nawet FT może być problemem.(aby regulaminowo usiąść)
Tak więc zawody i ja to :-/
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Michu Tud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 03 października 2013, 17:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp (prawie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Michu Tud »

Dzisiejsze tarczki


http://www.flickr.com/photos/tudi1979/s ... 919350753/

Steyr LP2 - 10m

:027:
----------------------------------------
EV2 MKIV + różne słoiki
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

no super, szkoda że do Chaty nie pojechałeś z nami, nikt z nas nie pokazał co potrafi pistoletem :)

Wydrukuj sobie tarczki do 3 postaw i oddaj po 5 strzałów
- stojąca
- klęcząca
- leżąca

i podeślij mi lub iperytowi tarczki albo wyniki, to początek naszego treningu :)
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelanie spostrzeżenia i wnioski...

Post autor: marassobi »

Hej, dawno nikt tu nic nie pisał, pewnie dlatego, że temat bardziej zapomniany bo wierzę, że każdy z nas trenuje - przygotowuje się do zawodów.
Od kilku moich strzelań indywidualnych na bardzo otwartym terenie (polana kilkadziesiąt hektarów terenów zalewowych odry) obserwuję wpływ jesiennego wiatru, nie rzadko wystepującego na takim terenie, na lecący śrut. I się mocno zacząłem zastanawiac jak zmienia trajektorię lotu śruciny. Po zaczerpnięciu teoretycznej wiedzy z

http://strzelectwoterenowe.pl/index.php ... na-wietrze

zabrałem karabinek kilka trenażerów i ruszyłem w w/w teren.

Aura, którą zastałem przedstawiała się całkiem przewidywalnie: wiatr wiejący od strony zachodniej bez porywów, cały czas, z prawie jednostajną prędkością o czym informował mnie wiatrowskaz własnej produkcji na końcu lufy sporządzony z pęku nitek, wychylający się prawie cały czas z taką samą siłą o równy kąt.

Stanowisko na którym się znajdowałem w promieniu 600 metrów nie miało żadnej przeszkody terenowej, łącznie z drzewami, krzakami itp. Najwyższa kępka trawy miała 20 cm. Układ ustawionych celi, stanowisko z którego strzelałem oraz kierunek wiatru przedstawia rysunek poglądowy:


Obrazek

strzelając w kierunku celu nr 1 wiatr wywierał największy wpływ na powierzchnię śrutu widoczną na zdjęciu:

Obrazek


strzelając w cel nr 2 wiatr traktował swoją siłą powierzchnię śrutu od tej strony:

Obrazek

Oto reultaty strzelań:
-po lewej stronie cel nr 1
-analogicznie prawy "trenażer" to cel nr 2

Obrazek

różnice w uderzeniach śrutu byc może nie są znaczne aczkolwiek przy 25 i 26 metrach wpływające na celnośc przy tych samych poprawkach np na KZ 15mm.

Wydawac by się mogło iż w obu przypadkach poprawka powinna byc jednakowa, pomniejszona od maksymalnej o około 1/2 jej wartości jak wskazuje wcześniej wymieniony poradnik. Okazuje się z moich własnych obserwacji, że: wiatr wiejący pod tym samym kątem w sukienkę śruciny ma większe pole do popisu mając większą powierzchnię na którą naciera niż w przypadku gdy wieje od strony główki, która przecież ma na odpowiedni kształt by radzic sobie z wiatrem/przebijaniem się przez powietrze/tarciem.


Ja wyciągnąłem takie wnioski, byc może to ma wpływ tylko na śrut wystrzelony z mojej wiatrówki. Chairgun podaje informację o odchyleniu w cm względem wiatru. Według tych danych odchylenie wynosi 3 cm na 25 metrach przy jego sile 11 km/h. Ale tylko w przypadku gdy wieje od tylu i z boku :)

Obrazek

Dodam, że strzelałem z pozycji siedzącej FT strzelając cele na przemian 1,2,1,2 itd....
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marassobi »

p.s. Info dla posiadaczy lunet z siatką NATO. Strzelane przy powiększeniu x50 (BN). Mam nadzieję, że fotka pomimo kiepskiej czytelności będzie możliwa do odszyfrowania :D przez zainteresowanych i odda swój efekt.

Obrazek
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wiatr cz 2

Post autor: marassobi »

Zdjecie zrobione przez mareckiego obrazujące siłę wiatru w poznaniu. Zwroc uwage na tzw. "wiatrowskaz"

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 4189_o.jpg

Poprawka wynosiła ok 4 cm na 36 metrach.

To był cel nr 1.

https://www.dropbox.com/s/4tq79bn2zx800 ... 6.mp4?dl=0
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wiatr cz 2

Post autor: marassobi »

Zdjecie mareckiego obrazujące siłę wiatru w poznaniu "wiatrowskaz"

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 4189_o.jpg
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lubuska Grupa Strzelectwa Terenowego”