Air Arms S400F Classic VS Air Arms S410F Classic

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

VOYTAL
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 2006, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Air Arms S400F Classic VS Air Arms S410F Classic

Post autor: VOYTAL »

Witajcie

Wydaje mi się, że magazynek to jedyna różnica, jeśli nie - proszę o wyprowadzenie z błędu

Proszę o opinie odnośnie magazynka
- budowa, trwałość (odnośnie modelu w S410)
- wygoda ładowania (z magazynkiem i bez)
- przyjemność strzelania (z magazynkiem i bez)
- montaż magazynka w S400 (indeksowanie, zalety/wady takiego rozwiązania)

Dodatkowo
Przy s400/s410, posiadając butlę 6L/300 bar.
Czy można założyć 25 zasileń z pełnej butli i ok 70 stabilnych strzałów z jednego zasilenia?
S400/S410 + BL 5-15x40 Czy ta optyka się sprawdzi karabinkiem?

Ciekawy jestem waszych opinii
Air Arms S410F Classic + BL 5-15x40
HW90 + BL 5-15x40
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Pierwsze pytania są w sprawach takich indywidualnych doznań.
Odpowiem Tobie w jednej kwestii -magazynka. Strzelałem z s410 i s510 i stwierdzam że magazynek w S410 to gruby przerost formy nad treścią. Przy takim przeładowaniu to magazynek jest bez znaczenia, tym bardziej jeszcze, że dla funu strzelania z magazynków potrzeba ich co najmniej 2-3. I jeszcze wkładka dla singla.
Dla mnie magazynki mają rację bytu tylko przy przeładowaniu biathlonowym, czyli jeżeli już AirArms to S510.
Mam przeciwne odczucie -tym razem pozytywne dla S400 z której strzelasz i lepiej się wprawiasz pojedynczo, a jak już pojawia sie parcie na fun to zakłądasz magazynek i siejesz :)
Tańszy karabinek, tańsze system magazynków (krajowe kopie).

Uważam, ze S410 to karabinek zupełnie bez sensu, produkowany tylko w celach marketingowych, żeby było coś dla podbicia ceny między 400, 410 i 510.
I tyle o magazynkach.

Co do zasilania, to niestety nigdy nie liczyłem, ale powiedzmy że 20 naładowań kartusza powinno spokojnie być. Co więcej to już zależy np. od zestawu do ładowania (długość i grubość wężyka). Ach, no i jeszcze od ciśnienia do którego się nabija kartusz. Niektórzy nabijają do 190 czy nawet jeszcze 5bar mniej, a ja nabijałem zawsze 200 z górką... tak żeby po ostygnięciu pozostało całe 200 do strzelania. Więc dokładna liczba napełnień jest też indywidualnie określana. Ile będzie, to będzie dobrze, bo i tak butla 6 l jest optymalna. Można się z nią tarmosić nie tyrając się zanadto. Od 7 l w górę to już raczej domowe magazyny powietrza, chyba że butla ma swoje stałe miejsce w bagażówce.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2012, 19:14 przez Mietek5, łącznie zmieniany 2 razy.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
mszewcz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 października 2012, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mszewcz »

Posiadam AA S400F i w zakresie 190-90 bar wychodzi mi ok. 130 strzałów, z czego w zakresie 150-100 bar jakieś 80 stabilnych (wskazania ciśnienia były brane z wbudowanego manometru).
Niemniej, trzeba przyznać, że egzemplarz trafił mi się wyjątkowo dobry (do tego Panowie w Cekausie poprawili to i owo po fabryce). Zazwyczaj strzałów "zawodniczych" wychodzi ok. 50-60.

Załączam charakterystykę wykonaną po przeglądzie zerowym karabinka i obniżeniu energii do ok. 15.5 J:
Obrazek Obrazek

Jeśli chodzi o optykę - wszystko oczywiście zależy od tego, gdzie i jak chcesz strzelać ;)
Niemniej, wspomniany BL wytrzymywał już niejedno na sprężynach, więc na pecepie nie powinieneś mieć z nim żadnych problemów.
VOYTAL
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 28 lipca 2006, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VOYTAL »

Dzięki za cenne porady

Mam następne dwa pytania:

1. Czy używa ktoś z forum takiego magazynka do S400? Autorstwa Pana do_mara-a
http://airgunsdomar.blogspot.com/2011/0 ... aa400.html

2. Znajdzie się użytkownik wkładki jednostrzałowej do S410?. Autorstwa Pana do_mara-a
http://airgunsdomar.blogspot.com/2011/1 ... zaowe.html

Mile widziane filmiki, zdjęcia
Air Arms S410F Classic + BL 5-15x40
HW90 + BL 5-15x40
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Poniżej znajdziesz osoby, które korzystają z tego magazynka:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=65705
Awatar użytkownika
miesnyJez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 26 marca 2012, 15:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miesnyJez »

AA PS 4,5 Lazaglide Hogana + SS 10x42
Awatar użytkownika
janek2022
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 20:08
Tematy: 0
Lokalizacja: łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

magazynek

Post autor: janek2022 »

VOYTAL pisze:Dzięki za cenne porady

Mam następne dwa pytania:

1. Czy używa ktoś z forum takiego magazynka do S400? Autorstwa Pana do_mara-a
http://airgunsdomar.blogspot.com/2011/0 ... aa400.html

2. Znajdzie się użytkownik wkładki jednostrzałowej do S410?. Autorstwa Pana do_mara-a
http://airgunsdomar.blogspot.com/2011/1 ... zaowe.html

Mile widziane filmiki, zdjęcia
Hej ,miałem dwa magazynki od Do_Mara i to naprawdę super precyzyjna robota ,tylko jak pisał Mietek trzeba by mieć 3 ,bo 24 śruty szybciej ładuję łapką ...
janek
e.c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 19 lipca 2012, 19:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: e.c »

charakterystyka prawie jak z regulatorem ! ciekaw jestem co takiego Panowie z cekausa poczarowali czy może było to związane z dobrym egzemplarzem...
Awatar użytkownika
Militaria.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 09 września 2005, 10:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Militaria.pl »

heh, no aż takich problemów z AA nie ma, żeby trzeba było w nich baaardzo dużo rozgrzebywać.
Magazynek i bez magazynka - hm, odnoszę wrażenie, że bez magazynka strzelec jakby bardziej śruciny szanował i więcej dbałości o technikę strzału dokładał. Ale przecież to nie tylko na nasz rynek idzie, czasem trzeba szybko zrepetować i poprawić.
Oczywiście, zaraz ktoś odpowie, że on szybciej paluchami załaduje do portu, niż ja z magazynkiem się uporam, ale też nie każdy ma tyle czasu na ćwiczenia. Czasem ten karabin jest narzędziem, niczym glebogryzarka i służy a nie jest hobby.
Cóż, nie wszędzie też można chodzić obwieszonym podkładkami, zawieszkami, kieszonkami etc na peletki. No i w końcu, ale nie najmniej ważne, magazynek robi na niewtajemniczonych świetne wrażenie. A to dla popularyzacji naszego hobby jest ważne, coraz bardziej ważne.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”