Kolter Viper

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kolter Viper

Post autor: VIS »

Jest to nowy model na naszym rynku. Na pewno z dolnej półki.
Ale może jest na forum ktoś, kto z tego strzelał. Jeżelitak to niech się nie wstydzi i ujawni. Niech go po krótce go opisze. Chodzi o kulturę pracy, celność, czy spust rzeczywiście jest dużo lżejszy od Hatsanowskiego.
Był czas na gdybanie, ale może czas przejść do faktów. Zacząłem się sam zastanawiać nad jego zakupem (zamiast Baikala). Dlatego interesują mnie opinie tych co z niego strzelali. Zarówno tych doświadczonych - znajdą większość wad, jak i tych co niedoświadczonych - opiszą swoje wrażenia.
Spieszcie się panowie, coraz bliżej jest godzina ostatecznej decyzji.

Chociaż pewne obawy może budzić wcześniejszy model Koltera (chodzi o replikę Glocka)
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
Tonio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5548
Rejestracja: 09 lipca 2003, 23:42
Tematy: 134
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tonio »

błędy może popełniać każdy

ale tylko mądry potrafi wyciągać wnioski

zobaczymy do której kategorii zaliczymy firmę Kolter :)

i ja też podpisuję się pod twoim wnioskiem....

niechajże to ktoś przetestuje i podzieli się z nami wrażeniami...

a może się pozytywnie zaskoczymy???
giwera.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 maja 2003, 19:29
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kolter Viper

Post autor: giwera.pl »

VIS pisze:Ale może jest na forum ktoś, kto z tego strzelał. Jeżelitak to niech się nie wstydzi i ujawni. Niech go po krótce go opisze.
Mam Koltera Viper 350 od trzech tygodni - dostałem go do testów. Jest to egzemplarz z partii próbnej, którą turecki wytwórca wysłał do firmy Kolter. Szerszy opis niedługo na giwera.pl i w magazynie "Strzał". Na dzień dzisiejszy tylko w odmianie GL - po Nowym Roku w odmianie GW.

Kilka zdań po wystrzelaniu wielu śrutów różnej marki:
- Viper 350 wygląda jak skrzyżowanie Hatsana 55 (łoże) z Hatsanem 35 (mechanizmy)
- jest to typowa wiatrówka rekreacyjna
- działa bez żadnych problemów niezależnie od śrutu
- celność oczywiście zależy od śrutu i nie pozwala na używanie jej do strzelań tarczowych, ale do strzelania do puszek do 25 m nadaje się bardzo dobrze
- proste plastikowe przyrządy celownicze, choć wyglądają niezbyt pewnie to nie sprawiają problemów
- napinanie sprężyny dość lekkie
- jeszcze nie mierzyłem na chronografie, ale na pewno nie trzyma danych podawanych przez Koltera - zresztą zwrócę im na to uwagę - podawanie 320 m/s to nieporozumienie
- spust ciężki i nie regulowalny - muszę porównać go z hatsanowskim, by odnieść go do innych wiatrówek robionych w Turcji

Generalnie Viper 350 to sprzęt do dobrej zabawy na większych odległościach. Jak ktoś chce strzelać jakiekolwiek zawody niech nie myśli, że będzie wygrywał. Dobra wiatrówka na początek, zwłaszcza po założeniu jakiejś prostej lunetki. W swojej klasie cenowej niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale plus za to, że oferuje ją polska firma. Sprawdzę tylko czy egzemplarze, które trafiają do sklepów mają coś zmienionego i opublikuję szczegółowy test.
Krzysztof Wiszniewski
Portal Strzelecki
www.giwera.pl
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

A co z cenami.... jaka polityka?????
grabarz666
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: grabarz666 »

JM pisze:A co z cenami.... jaka polityka?????
Właśnie, właśnie jakie ceny?

Ad. VIS
Szczerze pisząc poleca Baikala, mimo tego, że nie znam Koltera. Ruska wytrzymałość - to hasło propagandowe w tym wypadku spisuje się wyśmienicie. :lol:

Pozdr.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”