Wzmocnienie LUNETY - kiedy ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Roar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1117
Rejestracja: 09 maja 2003, 16:35
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Roar »

zgadza się, Yaro zupełnie przypadkowo coś takiego posiada.. :)
Może wreszcie się okaże czy jedna z najtwardszych optyk wytrzyma na jednej z najbardziej szarpiących wiatrówek.
Awatar użytkownika
Yoshi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2003, 08:47
Tematy: 17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Yoshi »

Hej, witam wszystkich.
Może za jakiś czas będę mógł coś napisać na temat kupowania lumetki Bełomo. Oczywiście nowej. W postach pojawił się kiedys adres kalinkaoptics. Właśnie z nimi pertraktuję odnośnie kosztów wysyłki bo w rozwijalnym menu jest Puerto Rico a takiego dziwnego kraju jak Poland nie ma :wink:
A może ktoś już od nich wysyłkowo kupował i coś wie?
Pozdrawiam.
caffe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 268
Rejestracja: 26 czerwca 2003, 15:32
Tematy: 16
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caffe »

Roar pisze:zgadza się, Yaro zupełnie przypadkowo coś takiego posiada.. :)
Witam,
Napisze to ogulnie do wszystkich, jeżeli ktoś z was ma takową lunetkę na odsprzedaż i wybiera się w niedziele na ZKS, to brdzo proszę zabrać ją ze sobą - chętnie odkupie.
Pozdrawiam
Theoben
caffe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 268
Rejestracja: 26 czerwca 2003, 15:32
Tematy: 16
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caffe »

Roar pisze: .. a poza tym przecież braliśmy miarę z moją optyką i sam widziałeś że była u Ciebie za długa
Ta miała być troszkę mniejsza, trudno w sumie tragedia się nie stała, teraz idealnie wygląda na Air Arms-sie Alabamy :) Giwerka słabo kopie więc będzie mu długo służyć .

Mała refleksja co do TASCO, rokręciłem swoją "starą" lunetkę, kupioną na allegro dwa tygodnie temu - w środku wszystko latało, popękane soczewki, zerwany krzyż, wykonanie bardzo podłe. Poruwnywałem obie lunetki i rużnica jest widoczna już na początku. Począwszy od użytych materiałów, przez wykonanie i wkońcu spasowanie tego. Trzeba uważać bo mamy na rynku TASCO i TASCO , radze kupować tylko ze sprawdzonych źrudeł.
Pozdrawiam
Theoben
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14904
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

caffe pisze:Ad: Yaro
Witam
Morze zupełnie przypadkiem posiadasz coś takiego ? :)
Moja lupa ma 14x i meiści się na każdym łamańcu bo ma 31,75 cm.
Ale chyba jej nie sprzedaję bo musiałbym po cenie zakupu. A na to się nikt nie zgodzi.
caffe pisze: Potrzebuje dość pilnie, dokładnie na niedziele musi być :)
Znowu opcja kupna lunety zrobiła się aktualna.
Pozdrawiam
Ściągałem sporo simmonsów 4x32, o dziwo nawet na D48 działają ale nie wiem dlaczego.. odradzam zawsze ale ludzie kupują i nawet się na razie nie rozpadają. Optycznie są super, właściciele mogą potwierdzić.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14904
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Roar pisze: Może wreszcie się okaże czy jedna z najtwardszych optyk wytrzyma na jednej z najbardziej szarpiących wiatrówek.
Jak się zepsuje to natychmiast tutaj napisze i będę gorąco odradzał wszystkim zakup. Na razie jakoś się trzyma ale i tak nie polecam ze względu na wysoką cenę.
Już kiedyś pisałem o chwili grozy, strzeliłem z wiatrówki bez łoża, jest wtedy dużo lżejsza i kopie kosmicznie. Usłyszałem paskudny trzask i się trochę przeraziłem ale nic się nie stało :)
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14904
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

caffe pisze:Trzeba uważać bo mamy na rynku TASCO i TASCO , radze kupować tylko ze sprawdzonych źrudeł.
Pozdrawiam
Tu bym się nie zgodził, moja teoria jest taka że przy sprzęcie niskobudżetowym kładą lachę na kontrolę jakości - to obniża ogólne koszty i w związku z tym dostajemy bardzo zróżnicowany sprzęt. Niby to samo ale może się trafić skrajnie różne. Jerzy o tym pisał przy okazji rosyjskich celowników, poszukajcie na forum - niby to samo i z tego samego źródła ale bardzo się różniły. To samo dotyczy karabinków, zwłaszcza chińskich. Co o tym myslicie?
caffe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 268
Rejestracja: 26 czerwca 2003, 15:32
Tematy: 16
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caffe »

ad: YARO
Co o tym myslicie
?
Ja się zgadzm, miałem 3 CHinki i 3 tasco :) teoria się sprawdziła, w pirwszym przypadku 2 karabini były ok, trzeci to wielkie nieporozuminie, w przypadku TASCO Odwrotnie 2x lipa, 1x dobry sprzęcik :)
Pozdrawiam
Theoben
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”