Walther LGV od Umarexa - nowa "sprężynka"

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mildot »

Młynek pisze:A co tu porównywać - na pewno nie jest wolny, strzela przyjemnie i trafia - więc albo kupujesz, albo kombinujesz ;laughing:
Albo szukasz wiedzy wśród Kolegów co mieli okazję z tego popykać. :)

Chociaż zbyt wielu to ich jednak nie było albo wątku nie śledzą... Opinii na razie brak. Młynku, wydając ponad 2tys. zł wolę najpierw poszukać informacji niż popisywać się ułańską fantazją... Używane HW90 zawsze można z niewielką stratą sprzedać. A kupując nowego LGV trzeba się liczyć z dużą utratą wartości sprzętu... Warto więc zasięgnąć informacji.

Miałeś może okazję porównać LGV do HW97 lub innego popularnego karabinka?
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Strzeliłem kilka razy na przemian z HW98 i AA PS.
Wrażenie takie że HW kopie mocniej (inaczej), PS jak to PS - poprawnie, natomiast LGV daje wrażenie że strzela się z Gas Ramu - kop energiczny, ale dość mały - sam karabinek fajne wyważony, dobrze leży - spust lepszy niż w HW - tyle moich odczuć w temacie :P
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

mildot pisze:
Albo szukasz wiedzy wśród Kolegów co mieli okazję z tego popykać. :)
Bardzo prosty temat. 24 lutego są drugie zawody pucharu ŁGS. Daleko nie masz. Udział darmowy. Bierzesz sobie do towarzystwa i do rozłożenia kosztów paliwa 3 kolegów z Warszawy do auta i odwiedzacie kolegów z Łodzi. Na zawodach idziesz ze mną w grupie. Postrzelasz sobie z LGM-a, wycieczkę zaliczysz, zawody zaliczysz itp, itd.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Młynek pisze: kop energiczny, ale dość mały - sam karabinek fajne wyważony, dobrze leży - spust lepszy niż w HW - tyle moich odczuć w temacie :P
To, że Walther jest szybszy od Pro-sporta można przeczytać nawet na forach angielskich - stąd Angole kombinują z przekładaniem tłoka do PS-a.

Nie krytykuje PS-a bo naprawdę można szybko zauważyć, że protoplastą Walthera był właśnie łamany Pro-sport. To nie jest żadna rewolucyjna konstrukcja tylko Niemiaszki poprawili system AA Pro- Elite.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mildot »

Bardzo bym chciał, ale nie ten etap w życiu. Dopóki moja trójka dzieci nie podrośnie to o całodziennych wyprawach mogę zapomnieć. :)

Edit: LGV vs. TX vs. HW97
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2013, 20:16 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mildot »

A TUTAJ kubełek zimnej wody.

Przeczytałem prawie wszystko w temacie LGV i wychodzi na to, że każdy dobrze zrobiony TX/PS/HW98/HW97 będzie działał równie dobrze... Przy tym LGV nie jest najlepszy jeśli chodzi o wygląd i wykończenie.

Wniosek na dzień dzisiejszy jest dla mnie taki, że dużo zasług i brawa należą się makrketingowi Walthera. Jeśli chodzi o rzeczywiste osiągi to jest na wysokim poziomie, ale bez przesadnych achów i ochów. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Ten co ma Witek na pewno nie ma żadnych niedoróbek - wszystko jest tak jak być powinno - łącznie z wygładzonymi krawędziami metalowymi, czego w HW nigdy nie będzie - każdy jeden ma tak ostre krawędzie że można się golić.
A co to opinii że każdy HW i AA po dopieszczeniu będzie strzelać podobnie, to chyba oczywiste. W tym karabinku jest istotna różnica - on strzela już dobrze po wyjęciu z pudełka - czyli odpada grzebanie, lub wysyłanie do poprawek.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Miałem okazję z tego karabinka trochę postrzelać w ubiegłym roku w czasie ME. Najpierw do testów dostałem wersje podstawową z polimerowym łożem. Karabinek wyraźnie ciążył na lufę więc wyważenie w tej wersji jak dla mnie było niezbyt dobre. Naciąg dość łatwy, bez jakichkolwiek "zakłóceń' typu tarcie, chrobotania i innych ubocznych efektów. Mówiąc krótko, cicho i przyjemnie. Uważam, że mechanizm naciągu i układ dźwigni naciągu jest bardzo dobrze dobrany. Strzał bardzo krótki i przyjemny, ot takie głuche klapnięcie bez metalicznego przydźwięku czy też brzęczenia sprężyny. "Kopniak" jednak bardzo wyczuwalny i nieprzyjemny. Tu chyba niska waga polimerowego łoża dała znać o sobie. Spust był niewyregulowany i dość twardy. Działał jednak bardzo przyjemnie i powtarzalnie. Żadnych zbędnych oporów. Później dostałem do zabawy wersję z łożem drewnianym. Karabinek odczuwalnie cięższy. Również zdecydowanie ciążący na lufę. Cykl strzału i praca mechanizmów taka sama, jednak odrzut mniej odczuwalny i łatwiej było go opanować. Wystrzeliłem z niego pół paczki śrutu. Jak przyzwyczaiłem się, to figurka ustawiona na 30m padała raz za razem. Na tarczy jednak szału nie było ale myślę, że to raczej efekt tego, że ja po prostu ze sprężyny strzelać nie potrafię bo za bardzo zPCPiały jestem :) . Tarcza na 20m i przestrzeliny ledwie 5-złotówką mogłem przykryć :shame: Nieporozumieniem w tej klasie sprzętu jest również zastosowanie przyrządów celowniczych "SRU-GLU" - czysta komercja.
Moje wnioski są takie: karabinek wykonany bardzo dokładnie, praca mechanizmów i cykl strzału na najwyższym poziomie, karabinek gotowy do użycia prosto z pudełka i nie są konieczne jakieś specjalne zabiegi poprawkowe, choć wizyta u któregoś z magików od sprężyn nie zaszkodziła by mu. Mówiąc krótko chętnie ten karabinek zobaczyłbym w swojej kolekcji, ale.... No właśnie, jest małe ale - cena. Uważam, że nawet za tak dobrze wykonany karabinek nadający się z marszu, prosto z pudełka do użycia, cena jest zdecydowanie za wysoka.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2013, 11:18 przez MASZOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.

A ja z kolei poczekam sobie na to co napisze Waldek :) - hogan

O czym napomknął w tym temacie

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=10 ... c&start=15
hogan pisze:
witboj pisze:No i można strzelać natychmiast po wyjęciu z z pudełka.
W sumie każdym można, ale wiemy o co chodzi, już niedługo Cię deczko rozczaruję - w sumie bardziej zaskoczę.
Pogrubienie moje.

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

To niech napisze - bo też jestem ciekaw - co tam może być nie tak.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mildot »

Ja też cierpliwie poczekam. Co nagle to po diable.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mildot »

@witboj: Jak się sprawuje regulowana baka? Nie jest za niska? Czy dolną krawędź nie wbija się w policzek?

poprawiłem bąka.mod
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2013, 11:40 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam... bo lubię. ;)
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jakiii »

mildot pisze:@witboj: .... Czy dolną krawędź nie wbija się w policzek?
Chyba nie zamierzasz siadać na niej :?: ;laughing:
Dorzucę pytanko, jakie jest fi otworu wylotowego z cylindra ?
Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

mildot pisze:@witboj: Jak się sprawuje regulowana bąka? Nie jest za niska? Czy dolną krawędź nie wbija się w policzek?
Zależy od montażu. Ja mam na nsikim to jest sporo zapasu. Na średnim będzie nadal OK ale na wysoki montaż się nie nadaje.


Nic się nie wbija - zwłaszcza jak trochę ciałka na policzkach jest :-)

https://picasaweb.google.com/1044421838 ... 8657213298
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Jest możliwość przetestowania sprzętu:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=12 ... f5#1210427
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”