Butla PCP - mój ma³y problemik

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Butla PCP - mój ma³y problemik

Post autor: TZ »

Do Krzysztofa,
Dziêki za podpowiedzi w temacie nurkowania, ale na stronie, któr± poda³ê¶ niewiele siê dowiedzia³em. Cena?, co zrobiæ i jak przerobiæ, aby pasowa³o.
Szczerze mówi±c przed wys³aniem zapytañ na tym forum odwiedzi³em sklep nurkowy. Go¶cie zg³upieli jak im wyt³umaczy³em o co mi chodzi, pokazuj±c swoj± butlê 4 L i partyzancko dorobiony do koñcówki wê¿yk. Jednym s³owem posiadam w³a¶ciw± koñcówkê wchodz±c± do Raidera, ale np czego¶ co spuszcza nadci¶nienie z wê¿a nie posiadam, (odpowietrznik, czy jak to siê nazywa) a radzê sobie odkrêcaj±c lekka ¶rubê od butli.
Reasumuj±c potrzebujê:
- porady jaka butla bêdzie w sensownej i jakiej cenie, co¶ miêdzy
8 - 12 L?
- gdzie to cholerstwo zamówiæ?
- czy da siê dorobiæ i jak manometr?
Tyle i z góry dziêki za rady,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Krzysiek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 21 listopada 2002, 21:26
Tematy: 31
Lokalizacja: pl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysiek »

ech Tomek ... len jestes :roll:

to po kolei:
- kupujesz butle (np. Faber, Scuba pro) w sklepie nurkowym , nowa lub uzywana w zaleznosci ile potrzebujesz litrow wiaterku - mysle ze 10-12 litrow starczy, cisnienie robocze albo 200 albo 300 bar (cena od 700-1200 zl) (wazny jest atest) butla jest z zaworem i zlaczem DIN
- do butli wypadalo by dokupic jakis rodzielacz, ktory wkrecisz w zawor przy butli i dokrecisz do tego rozdzielacza manometr, odpowietrznik i zlacze do wezyka do twojego raidera (mozna tez kupic caly zestaw np. w GB ok 45 funtow - Wojo podawal linka ) zobacz
http://bron.isp.net.pl/viewtopic.php?t=42
mozna tez sie pobawic w skladanie tego w Polsce - na pewno wyjdzie duzo taniej- ale gdzie kupic czesci tego nie wiem.

ufff to tyle ... chyba ze cos sobie jeszcze przypomne
BSA S10 ...a strzelec ze mnie zaden, juz lepszy jest Bin Laden 8-)
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: TZ »

Dziêki Krzysztofie ! O TO CHODZI£O !!!, bo pewnie ¿e jestem leniem .... .
Postaram sie pó¶æ t± drog±. Na marginesie ... odrobinê siê zagubi³em widz±c za¿enowanie na twarzach go¶ci ze sklepu nurkowego w W-wie podczas klarownia im o co mi chodzi. Widaæ wszed³em nie do tego sklepu ... .
raz jeszcze dziêki,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”