Wszystko o Slavii

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Artur Chwiłka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 lipca 2003, 15:52
Tematy: 6
Lokalizacja: Płońsk/Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wszystko o Slavii

Post autor: Artur Chwiłka »

Jestem amatorem w tematyce broni pneumatycznej .Kupiłem ostatnio Slavię 630, jestem z niej bardzo zadowolony, przynajmniej ja na tą chwilę .Mam tylko pewne problemy z ustawieniem celownika .Na 10 m. moja slavia ma problemy z trafieniem w środek płyty kompaktowej, mój kumpel ma gwintowaną slavie i to bliżniaczy model ,też 630 i trafia bezbłędnie ,ale z drugiej strony z jakis 27 metrów ja trafiam w płytę kompaktową 8/10 a on ma problemy żeby trafić 2/10.Dlatego mojm następnym zakupem będzie luneta, może podpwiecie mi jaki model ,cena to jakies 150-250zl ,czy za tą kase można coś kupić?Dziękuje z góry za pomoc. :oops:
Szpikulec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 grudnia 2002, 13:08
Tematy: 44
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szpikulec »

Ja na swojej Slavii (mod. 631) mam zamontowany celownik Norconia 6x40. Być może zostane skarcony przez ludzi tutaj zgromadzonych, o rozpowszechnianie raczej mało popularnej firmy. Moim zdaniem cena ok 250zł, powiększenie 6x i obiektyw 40mm daje niezły rezultat - może nie widziałem zbyt wiele celowników w swoim życiu ale tel celownik daje jasny i klarowny obraz...Firma Norconia zdobywa złą sławę przez swoje wyroby typu: 4x15 czy 3-7x20. Ten ostatni zaczął klekotać po jakiś 3 miesiącach...poskręcałem go i jest OK, ale nie radze ci takich rzeczy kupować, bo i tak po max pół roku bedziesz chciał mieć coś większego, jaśniejszego. Mój celownik 6x40 spisuje sie bardzo dobrze, siedzi na Slavii rok i żadnych luzów, czy oznak rozklekotania nie zauważyłem. Mozesz też rozejżeć się za jakimś Bushnellem, ale za te pieniądzie ciężko będzie coś kupić (chyba, że używane)....
Artur Chwiłka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 lipca 2003, 15:52
Tematy: 6
Lokalizacja: Płońsk/Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artur Chwiłka »

wielkie dzieki :D
DEBEN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2003, 00:29
Tematy: 6
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DEBEN »

Arturze, wszyscy strzelający maja zawsze ten sam dylemat co ty jak ustawić lunetke albo inne p. celownicze tak aby być zadowolonym. W 95 % jest to wina strzelca i braku doswiadczenia w ustaiwaniu ale z czasem samo to przyjdzie. Slavia nie niszczy optyki tak jak inne wiatrowki i dlatego mozesz smialo na nia załozyc to cochcesz. Jest duzo optyki w sklepach internetowych i na bazarach.
Awatar użytkownika
Kierka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 132
Rejestracja: 27 czerwca 2003, 15:08
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kierka »

Całkowicie się zgadzam z DEBENEM. Ja mam swoją Slavkę 631 od mniej więcej miesiąca (strzelam tylko w weekendy :cry: ) ale na początku nie mogłem trafić w tarczę z 10 m. Teraz trafiam w denko puszki po piwie z ok 35m na otwartych przyrządach co przy mojej wadzie wzroku (-7,5 D) stanowi chyba niezły wynik :) . Postrzelaj jeszcze trochę i wypróbuj karabinek na różnych ustawieniach przyrządów. Broń po prostu musi Ci się "ułożyć" do ręki.

Mam również lunetkę GAMO 4x20 (nic specjalnego, ale na pierwszy zakup może być). Również po zamontowaniu były problemy z trafieniem w tarczę, ale po wyregulowaniu strzał ze Slavki trafia "w punkt".

Gratuluję udanego zakupu. To również mój pierwszy i jak dotąd jedyny karabinek, z którego jestem naprawdę zadowolony.
Artur Chwiłka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 lipca 2003, 15:52
Tematy: 6
Lokalizacja: Płońsk/Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artur Chwiłka »

Dzięki, mam jeszcze jedno pytanko, jak ustawialiscie szczerbinkę z muszką czy braliście do pomocy jakies imadełka czy coś w tym stylu żeby precyzyjniej ustwić celność slavki?!!!!!!Podawajcie jakieś wyniki celności ze slavki 630gl i z gwintowanej!!!!! :shock:
Szpikulec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 grudnia 2002, 13:08
Tematy: 44
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szpikulec »

Wg. instrukcji na 10m GW powinna mieć rozrzut nie większy niż ok 15mm. GL na tej odległości powinna pykać podobnie, ale na większe odległości...hmm nigdy nie miałem GLki i nie wime jak to się prezentuje.
Wiesz, polecam ci adres:
http://home.hiwaay.net/~ispellan/Airguns.html
Jest tam opis Slavii 631, i kilka innych artykułów. Jest tam jeszcze bardzo przydatny programik balistyczny...on pozwoli Ci zadecydować na jaką odległość ustawić celownik, w zależności od potrzeb (strzelanie tarczowe czyli na dokładnie znaną odległość, gdzie wyskokość krzywej balistycznej jest mniej ważna, lub strzelanie na różne dystanse, wtedy liczy się płaska trajektoria lotu i/lub znajomość poprawek...)Bardzo polecam ten programik...zobaczysz, ze Ci się przyda.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Ad Artur Chwiłka:
Imadło może sprawiać problemy.
Niektórzy praktycy powiadają że wystarczy strzelać z podpórki.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”