Jaka najlepsza pompka do PCP?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: Leon83 »

PIORRO pisze:Już dodaje koszta w razie przejścia na pcp, kompresor jakieś 2tys butla około 600zl , pompka około 800-900zl plus ewentualnie dodatkowy kartusz .
Koszty chyba przeszacowane... Kompresor na ale-o to koszt 1200,-, butla z Witkowic nowa kosztuje 450,- a przetoczka z aliexpresu ok 100.
Pompka 150,- z aliexpresu - dostawa z Niemiec.

Ja mam mikroskopijny kartusz w Leshiy i pompowanie tych 70 czy 80cm3 nie nastręcza problemu. Uważam, że wieksze kartusze lepiej dmuchać z butli.
Ostatnio zmieniony 09 marca 2019, 14:47 przez Leon83, łącznie zmieniany 1 raz.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: PIORRO »

Jeżeli planował bym hw100 to i raczej przy tych 175 cm3 nie wyzione ducha , 400 czy 500 to inna sprawa . Pisałem o pompce 3 lub 4 poziomowej żeby jeszcze łatwiej było
Ostatnio zmieniony 09 marca 2019, 18:49 przez PIORRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Chleb0
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2016, 11:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: Chleb0 »

Polecam chińską pompkę tania i naprawdę daje radę, płaszcz wodny (czy tam chłodzący też robi robotę)
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: drLecter »

W tej kwocie to chyba faktycznie chińczyk. Będzie lepszy od Hatsana. Koledzy maja i chwalą ( a biją nią pod 300bar).
Uprzedzajac miłośników Hatsana...
Miałem 2 pompki. Badziew ostatni.
Teraz używam 3stopniowej FXa od kilku lat i dla mnie super. Pompuje nią kartusze 400 i 500 cm3.
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: PIORRO »

Problem rozwiązał się szybko a tym samym hobby uległo zmianie . Zestaw wiatrowy kompletny zmienił właściciela a zakupiony zestaw z łukiem bloczkowym na czele, bardziej dynamiczna dyscyplina .
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1423
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: Yurko »

Łuk bloczkowy to jest zabawka dla dzieci. Jak tak bardzo lubisz dynamiczne dyscypliny trzeba było zainwestować w łuk Yumi, tyle że to z wiatrówkami nie ma wiele wspólnego. A kuszy pneumatycznej kupić nie mogłeś? Przynajmniej pozostalibyśmy nadal w temacie pompek. Tak, może się okazać, że to odgrzewanie tematu było niepotrzebne. Szczególnie gdy wszystko co tu napisaliśmy trafi do kosza...
Ostatnio zmieniony 14 marca 2019, 03:32 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: Łysy »

Pompka hilla używana jakieś 500zl, butla używka 300-320 zł. Kompresor nowy 1500 zł.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: Jano »

Jak już piszecie że chińskie pompki dają radę to które dokładnie polecacie? Może linki jakieś.
Czy te chińskie mają osuszacz powietrza?
Ostatnio zmieniony 14 marca 2019, 07:56 przez Jano, łącznie zmieniany 1 raz.
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: PIORRO »

Yurko nie wykluczam powrotu do "wiatru" bo jest ok ale tak szybko sytuacja się zmieniła że mam okazję spróbować czegoś innego . Na marginesie to wątpię że profesjonalny łuk tarczowy PSE Supra można nazwać dziecinną zabawką bo na 100m po wymianie "ognia " pomiędzy wiatrowką 17j a 60 funtowym łukiem skutki mogły by być opłakane:))) wiatrówki trochę za precyzyjne i wszystko rozchodzi się o kilka milimetrów plus długie całowanie. Na początku ta precyzja robi wrażenie ale z czasem po prostu nudzi a zaczyna tylko chodzić o skupienie czyli ile strzałów ulokujesz w jednej " dziurce ". Wiatrówka trafiła w ręce " swierzaka " i obaj byliśmy zadowoleni z transakcji . Ja nie mogę tego powiedzieć po zakupie jej na forum i to od forumowicza. Dlatego koniec z używkami. Nie dość że przepłaciłem to i sprzęt nie był w takim stanie jak to opisywał forumowicz zarejestrowany w 2011. Hogan wszystko wyprostował za co jestem mu wdzięczny jak i za cały przebieg operacji . Kontakt z nim zasługuje na uznanie tzn szybkość i rzeczowość. Wymienił sprężynę a raczej dwie sprężyny bo była pęknięta na 2 . Tak więc trafiła po pełnym tuningu do właściciela po przelocie max 500szt.
roger28
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 06 marca 2006, 11:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: roger28 »

zbisz41 pisze:Miałem 2 pompki ito raczej te tańsze :-D
Napompowanie kartusza 200 w granicach 100-200 Bar zajmuje jakieś 10 minut...w tym 2-3 przerwy.
Wygląda to tak 30 machnięć przerwa 1-2 minut i znowu ,około 100-120 pyknięć całość
Kwestia coby pompka była sprawna serwisowana, idzie lekko i spokojnie , wystarczy 5 minut odpoczynku i się strzela.
Zdarzało mi sie 2-3 razy na dzień pompować i żyję a jestem mizerny ;laughing:
Pompowanie kartusza wiatrówki to nie problem (mam 3 hatsany i hw100). Posiadam pompkę hatsana już chyba z 10 lat. Wszystko było ok jak pompka działała na oryginalnych oringach. Na chwilę obecną padł oring trzeciego stopnia i kupa. W kraju jak i w Niemczech nie dostałem zamiennika o twardości 90 (materiał pur). Wymiana na inny np. z materiału NBR o twardości 90 wystarcza na napełnienie 3 maksymalnie 4 kartuszy. Teraz poszukuję alternatywy: kompresor z Chin + butla.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: ben_sage »

Mam dylemat między hillem mk4 a hatsanem.
Znajdą się tacy co chwalą hatsana i mówią , że jakość podobna.
Czy coś zmieniło się z jakością tureckiej pompki ?
Z tego co czytam hatsanem ciężej szybciej a hillem wolniej ,ale lżej. Póki co interesuje mnie raczej niezawodność. Możliwe , że posłuży mi na dłużej do różnych sprzętów kartusze np 250 i 200bar.
Czy to 1000zł czy 700zł nie robi mi to większej różnicy.
mlody
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 28 czerwca 2008, 17:02
Tematy: 2
Lokalizacja: Hajnówka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: mlody »

Jeśli posiadasz na pompkę 1000 czy 700 zł zdecydowanie kup butlę np; 6l + przetoczke. Sam ma 60 km do stacji ładowania pcp i nie narzekam. Kupiłem 3 butlę 300 bar by rzadziej jeździć do stacji pcp, mam też pomke pcp hatsana i tu się zgodzę z kolegą. Po wymianie oringow na te dostępne u nas, maks 3 kartusze i oringi do wymiany. Może i są lepsze oringi lecz ja nie znalazłem a i specjalnie nie szukałem, butle zastąpiły mi pompkę z nawiązką.
Aha technika pompowania też ma bardzo duże znaczenie, mowa o robieniu przerw podczas pompowania, by nie zagrzać "pompki" bardziej oringow. Jak dobrze pamiętam w hatsanie 25 pominięć i przerwa.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: ben_sage »

Butla u mnie odpada powodów znalazłem kilka które wykluczają u mnie zakup butli.
Ładowałem już pompką Chińską i w sumie nie narzekałem. Problem w tym , że budżet pozwoliłby na lepszą tylko pytanie czy warto.

A może po prostu kupić taniego chińczyka a resztę przeznaczyć albo na lepszą optykę śrut, a jak padnie wziąć drugą?
No i chyba przy takiej pompce trzeba było by częściej zaglądać do kartusza sprawdzać czy nie zbiera się wilgoć?
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1003
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: Linek »

Butla 15 L i druga mała przetoczka i wio

Pompka nawet za 1000 zł to nie miód
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka najlepsza pompka do PCP?

Post autor: wichura »

Ludzie dymają chińczykami i daje radę, nic złego się nie dzieje. Zalać tylko wodą destylowaną albo innym chłodziwem, co jakiś czas przesmarować i będzie żyć. Wilgoć też nie powinna być problemem, filterek regularnie wymieniać i tyle. I co istotne, z częściami zamiennymi nie ma większych problemów. Osobiście w użytkowaniu pompki nie mam dużego doświadczenia (choć pompkę mam), tankuję z butli, ale z niejednym znajomkiem ten temat był poruszany. Owszem są tacy którzy będą twierdzić ze wszystko co tańsze niż 500 zeta do niczego się nie nadaje, być może maja rację, a wszyscy Ci którzy maja i używają chinek za 200pln pewnie o tym nie wiedza i dlatego pompują :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”