Witam wszystkich

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

giwera.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 maja 2003, 19:29
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: giwera.pl »

Witam wszystkich,

Dołączam się do aktywnych uczestników dyskusji nt. broni wszelakich.
Kilka słów o mnie:
- bronią interesuję się od wieeeelu lat 8)
- byłem redaktorem "Colta" - czy ktoś go jeszcze pamięta?
- obecnie pisuję do "Strzału" ostatnio nawet dużo :D
- od trzech miesięcy prowadzę Portal Strzelecki http://www.giwera.pl - przy okazji zapraszam :wink:

Pozdrawiam
Krzysztof Wiszniewski
Portal Strzelecki
Obrazek
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Witam.
"Colta" niestety nie czytałem, teraz "Strzał" i "Broń i Amunicja". Wcześniej "Broń" ... no i inne czasopisma.
Stronka www fajna .......
nara
Jerzy
Właściciel
Właściciel
Reactions:
Posty: 2364
Rejestracja: 21 listopada 2002, 23:08
Tematy: 124
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Administratorzy

Post autor: Jerzy »

Witam na Forum i zapraszam do aktywnego udziału
:-)
Jerzy
Kalixt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 27 marca 2003, 21:19
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kalixt »

Witak !

Portal strzelecki bardzo mi się podoba, a po przeczytaniu artykułu o WEIHRAUCH HW 100 rozpłynąłem się w marzeniach.....

PZDR
Kalixt
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post autor: Marek (wemar) »

giwera.pl pisze: Witam wszystkich,


- obecnie pisuję do "Strzału" ostatnio nawet dużo :D

Witam.
Z tego pisania do Strzału to, jak dla mnie niewiele wynika, bo nijak nie moge na to pismo trafić. Poszukiwalem go ostatnio bardzo ze wzgledu na jego zawartość. Pierwsza moja wizyta na Stronie nie była dokładna, bo dopiero teraz zobaczyłem, że można zaprenumerowac sobie :)


Kolega sie trochę przyczaił, bo już jakiś czas temu wyłuskałem "redaktora" z listy. Ponieważ było to zaraz po art. w newsweeku to nawet o niecne zamiary podejrzewałem :oops: sorki.
Witam, ale uprzedzam, tu nie jest łatwo. Tu wszyscy piszą :wink: :D .
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
giwera.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 maja 2003, 19:29
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post autor: giwera.pl »

wemar pisze: Z tego pisania do Strzału to, jak dla mnie niewiele wynika, bo nijak nie moge na to pismo trafić. Poszukiwalem go ostatnio bardzo ze wzgledu na jego zawartość.

Kolega sie trochę przyczaił, bo już jakiś czas temu wyłuskałem "redaktora" z listy. Ponieważ było to zaraz po art. w newsweeku to nawet o niecne zamiary podejrzewałem .
Wydawca dostarcza "Strzał" do wszystkich największych kolporterów prasy. Najlepiej pytać w sklepach z bronią lub dużych kioskach. Ostatecznie mam trochę archiwalnych egzemplarzy i jak mogę wysłać pocztą lub zabrać do Morska.

Nie przyczaił tylko najpierw musiał wszystko przeczytać, by pisać z sensem :lol:
Co do niecnych zamiarów to ujmę to tak - ja bym tego .... (wpisz odpowiednie słowo) gołymi rękami :evil: :evil: :evil: .
Mam zresztą pewne pomysły co do tego gościa, ale o tym niedługo w odpowiednim wątku.
Krzysztof Wiszniewski
Portal Strzelecki
www.giwera.pl
Toko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 18:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Choroszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Toko »

Osobicście nie przepadam za "strzałem". Mam do tego pisma bardzo nieprzychylne podejście po tym jak w jednym z artykólów o wiatrówkach wyśmiewali się z tłumików montowanych na karabinkach pneumatycznych.
Toko
Awatar użytkownika
Cactus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 722
Rejestracja: 08 maja 2003, 12:49
Tematy: 76
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cactus »

Aaa, pamiętam, 1 numer "Colta" kiedyś miałem - było to jakieś 8-9 lat temu. To był numer, w którym były artykuły m.in. o Glockach (17, 19 i 21) SigSauerach 220 i 226 i o tłumikach do broni palnej...
giwera.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 maja 2003, 19:29
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: giwera.pl »

Cactus pisze:Aaa, pamiętam, 1 numer "Colta" kiedyś miałem - było to jakieś 8-9 lat temu. To był numer, w którym były artykuły m.in. o Glockach (17, 19 i 21) SigSauerach 220 i 226 i o tłumikach do broni palnej...
Pierwszy numer to zamierzchłe dzieje. Później zmieniła się szafa graficzna i wydawca i poszło. szkoda, że "Colt" już się nie ukazuje :cry: . W sumie dał sporo informacji w okresie szerszego zainteresowania bronią przez cywilów.
Krzysztof Wiszniewski
Portal Strzelecki
www.giwera.pl
giwera.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 maja 2003, 19:29
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: giwera.pl »

Toko pisze:Osobicście nie przepadam za "strzałem". Mam do tego pisma bardzo nieprzychylne podejście po tym jak w jednym z artykólów o wiatrówkach wyśmiewali się z tłumików montowanych na karabinkach pneumatycznych.
Jedna uszczypliwa uwaga jeszcze o niczym nie świadczy :wink: . W redakcji "Strzału" są osoby, które mają różne zdanie na różne tematy i wedlug mnie (nas) jest OK. Znam osobiście wiele osób, które mają wiatrówki i w życiu by nie założyły tłumika. To ich zdanie i ich sprawa.

Proponuję poczytać wszystkie artykuły w "Strzale" a zaręczam, że podejście nie będzie już takie nieprzychylne :)
Krzysztof Wiszniewski
Portal Strzelecki
www.giwera.pl
Yarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 11:45
Tematy: 10
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Yarek »

"Strzał" jest bardzo dobrym czasopismem.
Przynajmniej można w nim poczytać o wiatrówkach.
Testy (szczególnie wiatrówek) są bardzo ciekawe i w miarę szczegółowe (przydało by się wiecej takich testów w jednym numerze).
Szkoda, że ukazuję się co 2 miesiące.
caffe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 268
Rejestracja: 26 czerwca 2003, 15:32
Tematy: 16
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caffe »

witam serdecznie,
przy okazji mógłby ktoś napisać kilka wartych zainteresowania tytułów , które można sobie kupić np. w kiosku ?
Pozdrawiam[/quote][/code][/list]
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14897
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

giwera.pl pisze: Jedna uszczypliwa uwaga jeszcze o niczym nie świadczy :wink: . W redakcji "Strzału" są osoby, które mają różne zdanie na różne tematy i wedlug mnie (nas) jest OK. Znam osobiście wiele osób, które mają wiatrówki i w życiu by nie założyły tłumika. To ich zdanie i ich sprawa.
Witam na forum,
Zacznę jednak od mniej przyjemnych rzeczy:

Wygląda raczej na sprawę braku kompetencji w tematach wiatrówkowych.
Może lepiej nie dawać opisywania wiatrówek komuś kto traktuje je jak substytut palnej, zabawkę lub przyrząd do strzelania w patyki w objazdowej budzie?
Wiatrówki to jednak nieco szerszy temat i zaręczam, że zupełnie inny jak strzelanie z palnej. Od siebie mogę powiedzieć, że palna jakoś mniej mnie interesuje co nie przeszkadzało mi kilka lat w sekcji strzelać z kbks-u.
Palna i wiatrówki to dwie różne branże i proponuję ich nie łączyć i nie porównywać bo to tak jakby porównywać jazdę na rowerze z jazdą na motorze. Efekt niby podobny a jakże inne sposoby i wszystko co się z nimi wiąże.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

ad yaro
Wybacz że nie zgodzę się z Tobą, porównywać można coś do czegoś jeżeli ma się jakieś doświadczenie. Ty masz i chwała ci za to, ale ja wolę czytać obiektywny artykół lub test, niż "peany" na temat tureckiej broni ppanc :lol:
Nie tylko Tobie bardziej leży wiatrówka, bo w końcu to czysta finezja "pchać" pół grama ołowiu na 30-50 metrów.
Ale może ktoś lubi nieco więcej niż .177 lub .22LR ?
Może ...
nara
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14897
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Ależ ja nie lansuję tu jakiejś tezy co jest lepsze, palna czy wiatrówka, rower czy motor. Mówię że porównywanie tych rzeczy nie ma sensu i żeby robiła to osoba która wie o co chodzi w temacie.

Chętnie poczytam też o karabinkach centralnego zapłonu czy czarnoprochowcach ładowanych odprzodowo, nie jestem jakimś wrogiem palnej. Wręcz przeciwnie.
Poza tym pismo o samych wiatrówkach nie miałoby żadnych szans na naszym rodzimym rynku i nikogo do tego nie namawiam :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”