Tanfoglio Witness 1911 blow back (wersja steel bb)

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

dvh6
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 października 2013, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Chojnice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dvh6 »

Czyżby pod logiem swiss arms replika ta straciła trochę na niezawodności i jakości wykonania? Może to tylko kwestia przeczyszczenia i naoliwienia broni, ewentualnie dotarcia części? Mocno zastanawiam sie nad kupnem tego colta, jednak po tych ostatnich krytycznych opiniach może lepszym wyborem będzie sig sauer x-five. :-/
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

W tym wątku zostały pomieszane tematy sprzedawcy i produktu oraz pechowca, więc tak naprawdę ciężko stwierdzić co jest ok a co "be"
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

Mnie też się zdaje, że narzekania na usterki zaczęły się od swiss arms...
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
Awatar użytkownika
goodfella
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 25 czerwca 2011, 20:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin / Przecław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goodfella »

No dobra , poddałem się. Potrzebuję pomocy kogoś mądrzejszego.
Kupiłem jakoś latem (używka) , postrzelałem , z 500 kulek poszło i zaczęły się problemy.

Strzela raz OK innym razem co druga kulka wylatuje z lufy. Nawet jak za każdym razem strzela to co któryś strzał dochodzi do zacięcia. Zamek nie wraca do końca (brakuje mu około centymetra). Po odciągnięciu zamka trzeba wyciągnąć magazynek i wylatuje kulka. Ponadto zacząłem oglądać przez komorę na łuskę pracę zamka względem magazynka i zauważyłem że pobiera czasami po dwie kulki.

Nie rozumiem , poddaje się. Jest ktoś mądry kto przerobił temat? Rozebrałem z 5 razy , sprawdziłem działanie wszystkich elementów i wg mnie jest ok. Jedyne co mi nie pasuje to troszkę za ciężko chodzi element poruszający się względem tłoczyska zamka, nie zawsze , a raczej tylko czasami wraca. Rozebrałem, przesmarowałem ale nie pomogło.
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Precess »

A jak wygląda podajnik kulek w magazynku (ten plastikowy wihajster, z którego kulki wchodzą do lufy)? To się może wyrabiać od strzelania lub nawet wygiąć, jeśli komuś upadnie akurat tym elementem na podłoże. Którędy ładujesz kulki: przez ten wihajster, czy przez szczelinę przy odciągniętym popychaczu kulek w magazynku?

Jedno, co można zrobić to włożyć inny magazynek i sprawdzić czy się poprawi.

Drugie, co mi przychodzi do głowy, to mogą być jakieś opory podczas ruchu zamka przy odrzucie i przeładowaniu (paproch, glut z kurzu i smaru itp.). Kiedyś miałem podobny problem z Racegunem, tj. zamek czasem nie powracał do końca po naciągnięciu zbijaka lub zatrzymywał się na nim nie naciągając go. Okazało się, że gdy założyłem w miejscu szczerbinki dźwignię przeładowania, to gniazdo tej dźwigni lekko ocierało o element wewnątrz. Ocierało na tyle lekko, że prawie nie było czuć tego dodatkowego oporu przy naciąganiu. Lekko podpiłowałem (z zewnątrz nic nie widać) i śmiga jak trzeba.
stempel11
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 03 lipca 2011, 22:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stempel11 »

"... Zamek nie wraca do końca (brakuje mu około centymetra)...."

To samo zaczęło mi się dziać pewnego dnia...
Przyczyną była banalna: pierwszy zwój sprężyny, przy komorze "kulkowej" podczas strzelania zaczepiał się o drugi zwój, druty nachodziły na siebie, powodując zbytnią ciasnotę wewnątrz zamka.
Po ułożeniu sprężyny w sposób fabryczny /to cienki drucik, więc, jeśli się zniekształci, to łatwo go dogiąć do poprawnego kształtu/.
U mnie nawet się nie powyginała, ile po prostu zaczepiła i zawinęła za daleko, by samemu zejść.
I ze wstydem przyznaję, że gdy miałem pierwsze zacięcia i zdjąłem zamek, by zobaczyć co się dzieje, to szukając zabłąkanej kulki czy innego powodu, śladów jakiegoś zacierania, nie od razu zauważyłem przyczynę. Dopiero po powrocie do domu, z brylami, rozbierawszy colta do goła zobaczyłem co się stało.
Sprężynę "odblokowałem", nasmarowałem i :)
Parę sztuk do dmuchania ;-)...
Awatar użytkownika
stach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 19 marca 2003, 22:49
Tematy: 6
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stach »

Witam
mój - jakieś 3000 kulek z okładem zaczynam 3 paczkę - zero kłopotów tyle że co jakiś czas rozbieram ( nie do ostatniej śrubki) przesmaruje i składam.
po opisach mam wrażenie że jest o kwestia losu ;)
stach
Webley Tracker 5,5 + mnóstwo dziwnoci;)
dvh6
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 października 2013, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Chojnice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dvh6 »

Mimo tych różnych opinii zdecydowałem się właśnie na SA 1911, w poniedziałek zamawiam. Najtaniej znalazłem na comando.pl, cena 529 zł z darmową przesyłką(tanio trochę ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sklepem) Szkoda tylko, że nie znalazłem żadnych magów do kupienia, ale może wkrótce się pojawią gdzieś w sprzedaży.
Hatsan H90+ tuning, wkrótce jakaś klameczka:P
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Precess »

Magazynki powinni mieć na sharg.pl. Choć nie tanio...
stempel11
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 03 lipca 2011, 22:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stempel11 »

No, Stachu, musimy wreszcie kiedyś skonfrontować nasze "gnaty" :)
Z dwóch naraz też ponoć fajnie, Angelina tak mówi.

"...zdecydowałem się właśnie na SA 1911..." - będzie Pan zadowolony.
Parę sztuk do dmuchania ;-)...
kiziormizior
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 października 2013, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kiziormizior »

Witam ! :-D
Zakupilem tą klamkę przez lokalnego dystrybutora ze sklepu militaria, gdzie jest informacja ze "SA" jest poprawioną wersją Tanfoglio.

Mam do Was kilka pytan ponieważ jestem totalnym "lajkonikiem" w te klocki :shame:

1. Czy smarowac nabojem przed pierwszym strzelaniem , czy zdac sie na smarowanie producenta ?

2. Do czego jest bajer z tylu rekojeści ( trochę się wciska , nie wiem czy to normalne )

3. Czy lufa ma prawo sie ruszac ?

To tyle na poczatek.
alex90023
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 06 listopada 2010, 00:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: alex90023 »

Prawda jest taka, że części które podlegają największym obciążeniom są wykonane ze znalu, z czasem wszystko się wytrze, zwiększy tolerancja, osłabnie BlowBack, jak wiadomo pistolet to mechanizm precyzyjny.
kiziormizior
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 października 2013, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kiziormizior »

Oki , zeznaję iż broń została rozłożona i przesmarowana.

Mialem problem z kulka ( jedna sie przyblokowala z boku i nie pozwalala zatrzasnąć się magazynkowi ) ale byc moze powodem bylo strzelanie na naboju smarujacym.

Zobaczymy zachowanie na nienasaczonym.
alex90023
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 06 listopada 2010, 00:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: alex90023 »

Na pewno smarowanie nie wywołuje zacięć, w Twoim przypadku najprawdopodobniej, słabo dobijajaca sprezyna w magazynku, sprężyna jest za miekka. P. S to nie jest broń!
Awatar użytkownika
Kucharek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1531
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 14:06
Tematy: 34
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kucharek »

kiziormizior pisze:Witam ! :-D
Zakupilem tą klamkę przez lokalnego dystrybutora ze sklepu militaria, gdzie jest informacja ze "SA" jest poprawioną wersją Tanfoglio.

2. Do czego jest bajer z tylu rekojeści ( trochę się wciska , nie wiem czy to normalne )

.
Ten bajer z tyłu rękojeści to bezpiecznik
CP88; Colt 1911 A1 Government; Colt 1911 WWII Commemorative ; Beretta 92fs;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”