Nowość JSB - Exact Monster 4,5 mm

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

ACP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 24 lutego 2006, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ACP »

Kiedyś, jeszcze za czasów 5,5mm i ultry postrzelałem trochę z tego śrutu. Tarczek nie zachowałem, ale pamiętam, że nie latał źle. Był niezły do zabawy. Jak go spotkam to przestrzelę z ciekawości :-D
S&W 22A, Hawken, HW 100 i S410.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6028
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

ACP pisze:Kiedyś, jeszcze za czasów 5,5mm i ultry postrzelałem trochę z tego śrutu. Tarczek nie zachowałem, ale pamiętam, że nie latał źle. Był niezły do zabawy. Jak go spotkam to przestrzelę z ciekawości :-D
Nie postrzelałeś, bo to inny śrut, w innym kalibrze..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
ACP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 24 lutego 2006, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ACP »

Kaliber był inny, ale budową niewiele się nie różnił, o ile wcale. Myślę że między Exact Monster 5,5 a Monster Exact 4,5 (poza oczywistymi) kosmicznych różnic nie ma...
S&W 22A, Hawken, HW 100 i S410.
hubertoz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 19 stycznia 2010, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertoz »

Witam
monster 4,5 mm lata tak jak mu pozwoli na to lufa,
u mnie w am 850 lata porównywalnie co do skupienia ze zwykłym ale ma opad większy z racji większej masy , a jak większa masa to mocniejsze uderzenie.
ogólnie ok nawet na 80m
AM 850 PCP
Awatar użytkownika
janfelix
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1870
Rejestracja: 12 lipca 2010, 07:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: RIP

Post autor: janfelix »

Jeśli kaliber jest inny, to analogie dotyczą tylko nazwy i kształtu - wszystko pozostałe jest już inne. O ile pamiętam to np. Baracuda w kal. 4.5 jest cięższa od Silverpointa. Ale w kal. 5.5 jest odwrotnie - cięższy jest Silverpoint. Inna masa, inna prędkość, inna lufa, inna balistyka i jeszcze parę różnic - wspólny jedynie producent i strzelec. Na pewno nie ma istotnych różnic poza wielkością? :shock: :?:
Qui proficit in artibus et deficit in moribus, plus deficit quam proficit...
(Kto posiadł wiedzę kosztem obyczajów - więcej stracił niż zyskał...)
ACP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 24 lutego 2006, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ACP »

Ależ oczywiście, masz rację, choć w dalszym ciągu twierdzę, że przy rekreacyjnym strzelaniu (do jakiego ten śrut został pewnie stworzony), pomijając efekt skali, jego dwa atuty czyli zwiększona masa i mniejsza podatność na wiatr są analogiczne w 4,5 i 5,5. O reszcie się nie wypowiadam, bo z mniejszego nie strzelałem...
S&W 22A, Hawken, HW 100 i S410.
Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seba »

piotrga pisze:Czy ktos wie jaki jest BC dla tego monsterka 13.4grain w kalibrze 0.177?
Dla heavy to zdaje sie jest 0.031, wiec tak sobie mysle, ze monster powinien miec podobnie.

Druga sprawa: Czy kaliber .22 jest wydajniejszy po prostu bo srut jest ciezszy? Jesli tak, to czy monsterek "robilby robote" dwudziestki dwojki...?
Troszkę Kolega niezbyt dokładnego słowa użył, kaliber 5,5 jest sprawniejszy niż 4,5 w tym samym systemie.

Seba
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gregorianin »

Witam, ostatnio po zmianie dmuchawki szukałem nowego śrutu dla lufy, niestety zbyt pochopnie kupiłem zapas Express co okazało się lekką porażką, E.Heavy wypadł znacznie lepiej natomiast bardzo dziwnym jest (tutaj nie ma ani trochę przesadyzmu) że po prostu genialnie strzela omawiany w temacie śrut czyli E.Monster 4.52. Dla porównania wystrzelałem prawie całą paczkę express i monstera, wszystko na skupienie, express na 35 skupienie miał około 3cm, heavy ~2 natomiast Monster wchodził 10-strzałów śrut-w-śrut!

Teraz pytanie, czy ktoś na poważnie wykorzystuje ten śrut np. w zawodach? Z tego co się orientuje to nie jest jakiś zbyt popularny, a okazuje się że potrafi zaskoczyć i to oj... bardzo. Pojadę do sklepu wymienić śruty które kupiłem na zapas i tutaj mam dylemat co zabrać, to co już sprawdziłem czyli monster latające wręcz genialnie czy np. zwykłęgo exacta... Nie ukrywam że wolałbym strzelać z czegoś lżejszego bo tego strasznie do ziemi ciągnie ale celność jest jak dla mnie niesamowita.
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jakiii »

gregorianin pisze:... i tutaj mam dylemat co zabrać, to co już sprawdziłem czyli monster latające wręcz genialnie czy np. zwykłęgo exacta... Nie ukrywam że wolałbym strzelać z czegoś lżejszego bo tego strasznie do ziemi ciągnie ale celność jest jak dla mnie niesamowita.
Dowiedz się co premiują na tych zawodach, celność czy minimalny opad ?
Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Dokładnie, jeśli śrut lata celnie i do tego nie ma odskoków, to tylko kwestia małych poprawek. Dodatkowym atutem, jest mniejsza podatność na wiatr.
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
kickass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 08 maja 2010, 20:30
Tematy: 14
Lokalizacja: Melle, Niemcy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kickass »

Pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie jako użytkownik tego śrutu. Otóż podzielam zachwyt kolegi z postu wyżej. Z powodów ekonomicznych używam głownie exacta Havy 4,52, który z lufki mojej AA S400 na 41m robi skupienie wielkości 5gr. Monster lata jeszcze lepiej, ale nie dlatego go używam, otóż strzelam do sylwetek i wykorzystuję jego większy opad od Havy. Strzelając do zwierzaków, pierwsze trzy stojaki z figurkami obsługuję środkiem krzyża strzelając z Havy, ostatni stojak pierwszym dolnym dotem Monsterem, dlatego nim bo strzelając dalej Havy musiałem brać cel pomiędzy środkiem krzyża a dolnym dotem co mnie strasznie irytowało i nie było mowy o zbytniej precyzji strzału, a Monster ten problem rozwiązał. Ma też dwie wady z powodu, których nie używam go do strzelania "na co dzień" mimo iż jest genialny, po pierwsze jest drogi i jest go w paczce mało bo tylko 400 sztuk. Reasumując jako posiadacz Aśki, Havy i Monster to dwa najlepsze rodzaje śrutu z jakich mam przyjemność strzelać.
Haenel CR223, CZ SHADOW 2, Walther GSP .22,Feinwerkbau P40 , Colt Remington.44 , CZ Kadet .22,
SIG SAUER P320 X-Five Legion, Benneli M4
Awatar użytkownika
miesnyJez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 26 marca 2012, 15:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miesnyJez »

Dopiero zaczynam przygodę z moim PS i musze przyznac ze rowniez dochodze do podobnego wniosku. Kupilem JSB Golden, Exact 4,50-4,52, H&N FTT 4,50-4,52, Monster i Heavy.
Strzelalem na 50m i z Heavy mialem najlepsze wyniki (3x1,5 ; 2x2; 2x1,5) Monstera balem sie testowac po tym co sie tutaj naczytalem - ze niszczy sprezyne ( i tu moje pytanie: Jak bardzo i czy nalezy sie tym przejmowac? ). Inny srut sieje mi po calej tarczy - z lzejszych najlepiej wypadl JSB Golden 4,52 ( 5x6,5 cm :)). Po tym art. zamierzam przetestować jeszcze wpomnianego MONSTERA.
Interesuje mnie opinia innych uzytkownikow wiatrowek sprezynowych strzelajacych z ciezszego srutu. Jak szybko siada sprezyna i spada Vo? Jakie to stwarza zagrozenie dla systemu sprezynowego przy kal 0.177 ?
AA PS 4,5 Lazaglide Hogana + SS 10x42
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowość JSB - Exact Monster 4,5 mm

Post autor: FireFighter »

Odkopuje temat czy można strzelać z TX 200 HC w kal. 4,5 mm o energii 16,8 J bez negatywnych konsekwencji z jsb heavy lub monster ? Jeżeli tak,chetnie sprubóję w/w śrucin :piwo:
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowość JSB - Exact Monster 4,5 mm

Post autor: rokasa58 »

Czasami używam do strzelania na odległość 27m w S400 i jest prawie jeden otwór,warunek-brak wiatru,ale im dalej tym gorzej.
Poniżej fotka z 15m z LGU(wyzerowany na 27m),strzał jest bardziej kopiący, widać to na tarczy,śrut ciaśniej wchodzi. Skoro strzela się z Expresa,to na pewno można z Monstera.
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowość JSB - Exact Monster 4,5 mm

Post autor: Yurko »

Mam takie pytanie, bo nie jestem zorientowany w temacie. Są teraz dwie wersje Monstera:
Obrazek

Czy ten stary, który teraz jest bardziej dostępny zostanie wycofany z produkcji, czy też pozostaną dwie wersje?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”