Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Skalf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, 08:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Skalf »

Hmm ostatnio na forum w kupie sprzedam były dwie GW HW-40 :) obie w okolicy 400 PLN.

To chyba jedyny dobry wybór w tej cenie. Jak masz mozliwość wypadu na zachód to nowy HW40 kosztuje u Schneidera kole 100 euro.
Evo+SS10x42M, HW 40 PCA
KS Orzeł, PFTA
http://www.orzel.org.pl/
Awatar użytkownika
jarus220
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 936
Rejestracja: 31 grudnia 2004, 12:15
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarus220 »

Bartez89 pisze: ........To może zapytam inaczej :)
Jaki pistolet na dystanse 5-10-15 metrów można kupić do max. 400zł ?
Chodzi mi głównie o modele używane i nie na Co2.
Jest tak coś.......
:shock:
Na 5 m -pistolet na wode
na 10m -pistolet na strzałki
na 15m -pistolet na śrut......

:P :P :P :wink:
BiS .WKFT

Nigdy nie kupie czegokolwiek w TM Militaria.
Bartez89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 891
Rejestracja: 06 sierpnia 2005, 21:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bartez89 »

Na egun.de są HW-40 po 99 Euro, przesyłka 10 Euro ale te przelewy bankowe są drogie :)
Chyba jednak zacisne pasa i uzbieram te 400zł i kupie HW-40 jak radzicie.
Łucznik 87, Slavia 630, Lov 21,
kkz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2005, 23:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Crosman Challenger

Post autor: kkz »

Czy ktoś może mi powiedzieć coś konkretnego na temat Crosmana Challengera? Nie jestem całkiem zielony w kwestii strzelectwa i mam za sobą krótki, acz burzliwy kontakt z tym sportem i szukam czegoś do potrenowania (czyli w moim rozumieniu, żeby to wszystko miało coś wspólnego ze sportem, a nie tylko wyładowaniem agresji na bogu ducha winnych puszkach). A ze względów finansowych PCP nie kupie... Z góry dzięki.

Musze jeszcze zaznaczyć, że poszperałem trochę po forum i nic konkretnego nie znalazłem więc nie wrzucajcie mi tak mocno od n00bów ;).

Względnie proszę o poradzenie czegoś innego w podobnym przedziale cenowym, z czego strzelanie ma już coś wspólnego ze sportem (tak swoją drogą zależy mi na celowniku przeziernikowym, a nie widziałem nogdzie możliwości kupienia go oddzielnie).

Jak co, to to jest link do tego sprzętu: http://www.militaria.pl/cocoon/product. ... pe=regular
Awatar użytkownika
mathu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 864
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mathu »

Nie kupisz PCP, ale chcesz kupić potworka na CO2 za 1900? ;>
Inżynierowie Crosmana mówią o niej: to najsilniejsza wiatrówka, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy!
- prędkość wylotowa (m/s): 147,8
He he :D

Kup sobie lepiej FWB300, będziesz miał i przeziernik, i nie-PCP, a zmieścisz się w 800zł. Albo Haenel312, to jeszcze taniej.
The Sweetest Air Rifle to Shoot + NGC 2-7x32
kkz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2005, 23:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kkz »

Co do tej prędkości wylotowej i wypowiedzi inżynierów to też nie bardzo wiem o co chodzi :/ . Do tej pory myślałem, że moc przekłada się bezpośrednio na prędkość wylotową, ale chyba takie megamózgi wiedzą lepiej :p .

Możesz podać jakiś link do tego FWB300? Zobaczyłbym co to za sprzęt.

A co do tgeo PCP, to nie że czuje jakiś uraz ;) , tylko po prostu nie sądzę żebym zszedł poniżej 3000zł (razem z tą jakąś pompką)...
Awatar użytkownika
mathu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 864
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mathu »

kkz pisze:Możesz podać jakiś link do tego FWB300? Zobaczyłbym co to za sprzęt.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=16651 Sam miód!
kkz pisze:A co do tgeo PCP, to nie że czuje jakiś uraz ;) , tylko po prostu nie sądzę żebym zszedł poniżej 3000zł (razem z tą jakąś pompką)...
Jesli chcesz strzelać wyłącznie tarczowo, to nie ma sensu inwestować w PCP, te kilka tysięcy zł nie da ci aż takiego zysku w strzelaniu.
The Sweetest Air Rifle to Shoot + NGC 2-7x32
kkz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2005, 23:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kkz »

Dzięki za ten link, na pierwszy rzut oka po prostu świetny sprzęt więc myślę, że zbiorę o nim trochę więcej informacji :) .
Jakby jeszcze ktoś mógłby mi podać adres gdzie go można nabyć to już w ogóle byłbym wdzięczny (może i jest to gdzieś na forum, ale jeszcze nie zdążyłem wszystkiego przejrzeć).
kkz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2005, 23:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kkz »

Zagłębiłem się trochę dalej w czeluście forum i widzę, że nowego albo w idelanym stanie to ja raczej tego FWB nie znajdę :( . A sam się na tym na tyle nie znam żeby doprowadzić przechodzonego do dobrego stanu...
Awatar użytkownika
mathu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 864
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mathu »

kkz pisze:Zagłębiłem się trochę dalej w czeluście forum i widzę, że nowego albo w idelanym stanie to ja raczej tego FWB nie znajdę :( . A sam się na tym na tyle nie znam żeby doprowadzić przechodzonego do dobrego stanu...
Pogadaj z Andrzejem, czy nie szykuje kolejnego egzemplarza jakiejś matchówki. A jesli nie, to w K/S masz Haenela za zacną cenę. Do tarczy i tak nei zauważysz wielkiej różnicy, ale uwaga - ponoć rozwala lunety.
The Sweetest Air Rifle to Shoot + NGC 2-7x32
Awatar użytkownika
jarus220
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 936
Rejestracja: 31 grudnia 2004, 12:15
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarus220 »

kkz pisze:Zagłębiłem się trochę dalej w czeluście forum i widzę, że nowego albo w idelanym stanie to ja raczej tego FWB nie znajdę :(
nic w tym dziwnego :lol: .Matchówka podobnej klasy tylko nowa tej samej klasy i firmy kosztuję 10000 zł :wink: .Też ma oznaczenie FWB P-700 .Są i tańsze nowe za 6000 zł.I wtedy nazywają FWB 603 :wink:

Sądzę ze spokojnie kupisz 601 używaną w doskonałym stanie za 2500 zł.
Albo wspomniany FWB 300 .
BiS .WKFT

Nigdy nie kupie czegokolwiek w TM Militaria.
kkz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2005, 23:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kkz »

Czyli mówicie, że w sklepach (czyt. nowe) nic nie znajdę porównywalnej jakości i w miarę rozsądnej cenie (do 2000 zł)?

Może ktoś ma jednak doświadczenia z tym Crosmanem Challengerem? Jedyne co mnie tam zniechęca to jest prędkość początkowa (do strzelania tarczowego może i wystarczy?) i nabój CO2 (wolalbym ładować po każdym strzale - celność zawsze byłaby przynajmniej taka sama).
IP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 894
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: IP »

Co do Challengera:

- test w jezyku angielskim http://my.tbaytel.net/~coopers@tbaytel.net/CrosCH2000/
- prędkość początkowa śrutu do tarczy na 10 metrów w zupełności wystarczy
- nie widziałem drożej niż na militaria.pl. Na stronie http://airgun.republika.pl/link.html masz zbiór linków. Poszukaj w dziale zakupy, na pewno znajdziesz taniej.
kkz
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2005, 23:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kkz »

Wielkie dzięki. Z testu wynika, że to coś właśnie dla mnie, a dzięki drugiemu linkowi znalazłem za niecałe 1500zł :) .
Darekkkk
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 18:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darekkkk »

...................
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2005, 21:34 przez Darekkkk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”