Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kamazek »

Niech się Kolega Piorro nie dziwi irytacji doświadczonych userów :wink:
Deklaracje świerzaków o chęci strzelania na 100 m z wiatrówki w limicie zawsze są tak traktowane.
Najpierw trzeba nauczyć się powtarzalnego strzelania na 30 m do kapselków, szczególnie ze "sprężyny" nie jest to takie oczywiste, a potem można myśleć o większych dystansach, ale i tak realnie celne to jest 60-70 m :-D
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Nie wiem ile masz lat ani czy strzelales w wojsku (lub innych miejscach i okazjach) z poczciwego kałacha ak47. Ja w wojsku byłem i z takowego strzelałem kilka razy po 5 szt naboi czyli max możliwy wynik 50pkt był rzadkością i nagradzany był 3 dniową przepustką. Na pierwszym strzelaniu po korekcie muszki przez sierżanta uzyskałem 48pkt -oczywiście 100m bez optyki. Przecierali oczy ze zdziwienia i wiadomo jaki werdykt -udało mu się, do poprawki! Strzelałem jeszcze 3 razy i nie zszedłem poniżej 47pkt (jako ciekawość dodam że mój kałach ur.1965:)) tak że z tym celem wielkości wiadra na 100m z podparciem i lunetą bym nie przesadzał. Jeżeli tak odległe cele są rzadkością to nie rozumiem ,korekta lunety i do przodu. No chyba że na 50 metrze śrut można w rękę złapać bez problemu to proca jest lepsza.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 20:02 przez PIORRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kamazek »

No i wszystko jasne, kolejne jajko na forum mądrzejsze od kury :mad:
Jeżeli z Ciebie taki Zajcew, to po co ludziom zawracasz głowę :027:
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 20:11 przez kamazek, łącznie zmieniany 1 raz.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wiatq »

Wszystko pięknie kolego. Kałasz to początkowa 2000J a wiatrówka to poniżej 17J - to tak jakby porównywać Daevoo Tico który ledwie jedzie z dwiema osobami na pokładzie z jakmiś Mercedesem ciężarowym z naczepą o nośności kilku dziesiątek ton.
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Dystans 100m nie jest tak straszny przy dobrej lunecie i braku wiatru. O to dokladnie mi chodziło,chyba że sama energia na 100m jest tak słaba że uniemożliwia powtarzalne strzały i wygląda to jakby ktoś strzelał z procy srutem celując w chmury ale teoria i praktyka w tym zakresie jest mi obcą. Nie twierdzę że będzie to non stop strzelanie na 100m ale nie chce być zawiedziony jeżeli przyjdzie na to ochota.
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wiatq »

Nie no oczywiście że koledzy przesadzają z tym wiadrem na 100 metrów. Można (zakładając brak wiatru, odpowiednią poprawkę i umiejętniości strzelca) wstrzelić się w dość niewielki cel na tym dystansie bo przy 16,3J, śrucie Exact w 4,5mm na tym dystansie doniesie jakieś 4,5J do celu. Poprawka jednak (przy założeniu pierwszego zera na 15 metrze) to coś koło 1 metra więc dotów na krzyżu zabraknie raczej.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Yurko »

Pewnie każdemu, kto wystrzelił kilkaset razy z kałacha zdarzyło się kilka razy trafić więcej niż 40/50. Tyle że to niewiele znaczy. Wymagania co do celności dla AK-47 są dużo poniżej tego by oczekiwać powtarzalnych wyników rzędu 45/50. Tyle najwięcej sam trafiłem i chwalę się tym, ale wiem ile w tym było przypadku. Co do strzelania z wiatrówki, to najfajniejsze jest to, że w tydzień można śmiało wycelować i strzelić więcej razy niż przez całą służbę wojskową z tej tzw. poważnej broni...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Nie wiem z której strony zacząć bo jestem najarany a to dobrze nie wróży:)) czy dzwonić do Hogana i spytać co warto kupić itp żeby efekt był ok po jego poprawkach plus zdanie na temat awaryjności itp czy czekać aż będę mógł sobie pomacać i postrzelac ale życia szkoda na takie czekanie . Podobają mi się właśnie kolby syntetyczne jak np Black Line w 97kt bo błyszczące drzewo kojarzy mi się z wąsatymi strzelcami plączącymi się po lesie w poszukiwaniu dzika czy innej hieny (taki obraz myśliwego w polskich filmach hahaha) no i cena 1600 kontra 2400 za AA też nie jest bez znaczenia . Kwestia lunety jeszcze hmm może coś koło 1tys ?
Awatar użytkownika
Qbuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 02 września 2007, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław\Muchobór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Qbuś »

Kolego PIORRO tutaj sobie czasem strzelamy http://lok-gora.mozello.pl/wydarzenia/ (Kamazek też) . Raz nawet udało mu się popsuć "kałacha" ;laughing: .
Ps. To chyba był "Tantal" nie kałach.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 20:57 przez Qbuś, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 30, Prosport, LGM -2, TX 200, FWB-600, IŻ-38, "GROM" i inne pier..ły.
"Lider", "Lidor", "lidur" (Germany :) )
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kamazek »

Zaraz zepsułem :027: ! bezpiecznik mu tylko "odpadłem", ale i tak strzelał dalej ;laughing:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Aligatius »

Qbuś pisze:Na "100 metrów", to raczej nie z wiatrówki "w limicie", chyba, że w cel wielkości wiadra.
Nieprawda. Przy bezwietrznej lub prawie bezwietrznej pogodzie bez problemu trafia się na tym dystansie w limicie w puszkę po browarze. Wielokrotnie potwierdzone na strzelnicy.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Yurko »

Kolego PIORRO to z magazynka i PCP już rezygnujemy? 1600 za HW97 to chyba niezła cena, ale przyjemność strzelenia "serii" z jednego złożenia się jest też coś warta. Ze sprężynówką, szczególnie z dolnym naciągiem trzeba się będzie mocno gimnastykować. Szczególnie w pozycji leżącej...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Kurde Yurko właśnie nie tak fajnie jest machać całą wiatrówką jeżeli już sobie wygodnie leżysz czy nawet siedzisz ale naprawdę nie wiem jakie pcp są obiecujące i warte uwagi . Jest sporo info na temat tureckich ale jest tyle zwolenników co i przeciwników. Potem chyba będzie AA 410 lub walther r8 ,zostaje też kwestia nabijania butli bo naprawdę nie wiem gdzie można to zrobić. Gdzieś czytałem że w Straży Pożarnej haha ale pewnie gdybym zbyt często się tam zjawiał też by podziękowali.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kamazek »

Aligatius pisze: Nieprawda. Przy bezwietrznej lub prawie bezwietrznej pogodzie bez problemu trafia się na tym dystansie w limicie w puszkę po browarze. Wielokrotnie potwierdzone na strzelnicy.
Pytanie tylko po co ?
Do strzelania w puszki to jest b2-3 na 30 m, a nie sprzęt powyżej 2K :wink:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Yurko »

PIORRO pisze:Potem chyba będzie AA 410 lub walther r8 ...
Tu akurat nie ma żadnej kwestii. Jeśli wybierasz pomiędzy S410 i Waltherem Rotex to liczy się tylko ten pierwszy. Może Air Arms czasami nie dokręci jakieś śrubki tak dokładnie jak zrobili by to Niemcy ale jeśli zamierzasz pokazać sprzęt jakiemuś fachowcowi to bierz to pierwsze. Bawiłem się S510 i to jest świetna rzecz. 410 chyba nie jest dużo gorsza.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”