Jakość nowych AA S400f

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jakość nowych AA S400f

Post autor: dragonblade »

Panowie, chciałem się Was zapytać co sądzicie o jakości wykonania i celności nowych karabinków Air Arms S400f Classic kaliber 4.5mm.

Natrafiłem na kilka opinii, że po 2010 roku, to już nie jest to samo co kiedyś. Niby lufy są wykonane znacznie gorzej i sieją, karabinek często ma źle wyregulowaną energię na poziomie 12-13J (nie jestem fanem mocy, ale to troszkę mało i śrut będzie bardziej podatny na podmuchy wiatru), no i nie idzie tego samodzielnie wyregulować jak w starszych wersjach, bo nie ma dostępu do śrub (niby trzeba mocno ingerować w system i coś tam rozwiercać).

Jeśli mieliście do czynienia z najświeższymi modelami, to bardzo proszę o Wasze opinie na ich temat.
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: pawel992 »

Kupiłem w zaszłym roku AA S400 w wersji Carabine 4,5mm. Miałem już "kilka" wiatrówek i naprawdę wykonie S400 to jak dla mnie najwyższa półka. Co do celności to natrafiłem na fajną partię exact express i na 35m miałem kilka serii po 5 strzałów które przykrywałem jednogroszówką. Pozostałe serie nawet jak się nie przykładałem to na 10 strzałów wystarczyła moneta 5zł. Mówię o karabinku prosto z pudełka :one:
P.S. szkoda, że sprzedałem :090:
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: rokasa58 »

W mojej z 2017 roku po zamontowaniu rega trzeba było polerować cylinder ,bo za cholerę nie trzymał powietrza.Wymont-zamont i polerka,tak trzy razy.Lufa taka,że im większa prędkość tym lepiej-taka ST
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: Zagorek »

Montaż regulatora to poważna ingerencja w system więc nie można winić producenta, że były jakieś utrudnienia choć pierwszy raz się spotykam z takowymi. Co do lufy lubiącej "większą prędkość" to nie bardzo wiem o jakiej mowa. 238 - 240 m/s jest optymalna. Fabrycznie AA zawsze miały około 234 m/s na exact. Miałem s400F i 510 carbine gdzie w odpowiednich warunkach zrobienie skupienia pod 1gr na 40-50 m nie było problemem. Regulowanie prędkości nie ma problemu ale bez rega podnoszenie prędkości zdecydowanie pogarsza charakterystykę (duża górka). Nie widzę żadnej wiatrówki w tej cenie co by zagroziła AA.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: Yurko »

a propos 510. Sprzęt miał niedokręconą "8-kę" i po wyjęciu z pudełka niby miał jakieś skupienie, ale po przerwaniu strzelania i rozpoczęciu po jakieś przerwie, odłożeniu do szafy itd. trafiał już gdzie indziej. Nawet kilka centymetrów w jedną lub druga stronę na 25m (!) Gdy zobaczyłem, że lufa dosyć lekko daje się odchylać, ustawiłem lufę mniej więcej prosto i dokręciłem śrubkę "8-mki" i teraz niby jest dobrze. Pytanie : Czy to normalne i to co zrobiłem wystarczy, czy też powinienem dokładniej sprawdzić osadzenie lufy?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: Zagorek »

W starszych modelach 400 był problem z osadzeniem lufy w bloku. W nowszych jest to poprawione. W 510 lufa jest w osłonie i na niej ósemka więc nie powinno.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: Yurko »

Mniej więcej się domyślam jak to powinno być zrobione, ale z początku szok był spory. Trochę to delikatniejsze niż się spodziewałem...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: dragonblade »

Zdecydowałem się na S400 MPR FT z 2012r od jednego z naszych forumowych Kolegów.
Mam nadzieję, że to będzie celna bestia i nie zawiodę się po przesiadce z HW97 :)
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: rokasa58 »

Ostatecznie, wyszło z S400F coś takiego i chyba zostanie u mnie do końca.Co do lufy,to jest wykonana w plusie i celność na 50 m jest dobra ,ale jest jeden warunek, śrut musi mieć energię ok 16,8,czy to JSB,czy H@N.
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: dragonblade »

rokasa58 pisze:śrut musi mieć energię ok 16,8,czy to JSB,czy H@N.

To troszkę lipa, bo wszelakie zawody odpadają. No i to już nie daleka droga do FACa... przy odrobinie pecha grozi kryminałem.
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 403
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 26
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: zbisz41 »

rokasa58 pisze:Co do lufy,to jest wykonana w plusie i celność na 50 m jest dobra ,ale jest jeden warunek, śrut musi mieć energię ok 16,8,czy to JSB,czy H@N.
No deczko dziwne bo jak do tej pory zasadniczo AA S400 podchodziło pod 16 Juli jakieś te 240 m/s .
W tych okolicach fajnie i celnie strzela , wiadomo dobór śrut przede wszystkim . Poprzedni właściciel mojej AA strzelał Heavy i chwalił sobie ja zwykłym 4,52 .
Czasem zdarzyło się strzelić 4,51 i jakiejś wielkiej różnicy nie było ale ja to cienias jestem i może nie widzę ;laughing:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: Łysy »

Problem ósemki polega na tym, że często po tankowaniu kartusza dokręcając korek robimy to za mocno i ruszamy ósemkę. Aby ten problem usunąć należy wykonać prosty ale bardzo dokładny kołek ustalający . Często też koledzy montują cztery robaczki na ósemce fi 5 mm i to również rozwiązuje problem niecelnosci po tankowaniu czy odłożeniu karabinka do pokrowca czy szafy.
Poszukajcie było to opisywane na forum wielokrotnie
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: rokasa58 »

Kolega Dragonblade pytał i otrzymał odpowiedź.Na zawody się nie wybieram, a co do tej prędkości to napisałem,że najlepiej jest przy.....(taka lufa)
A ustawiona jest na 16,5J na najszybszym śrucie, (Heavy).
Pozdr.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: Yurko »

ed pisze:Problem ósemki polega na tym, że często po tankowaniu kartusza dokręcając korek robimy to za mocno i ruszamy ósemkę. Aby ten problem usunąć należy wykonać prosty ale bardzo dokładny kołek ustalający . Często też koledzy montują cztery robaczki na ósemce fi 5 mm i to również rozwiązuje problem niecelnosci po tankowaniu czy odłożeniu karabinka do pokrowca czy szafy.
Poszukajcie było to opisywane na forum wielokrotnie
Ja akurat tego korka szczególnie mocno nie dokręcałem, ale rzeczywiście przypomniałem sobie, że od razu dokręcony była na fest i że zanim zauważyłem jakieś problemy to najpierw trochę karabinek podpompowałem...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
z1gadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jakość nowych AA S400f

Post autor: z1gadek »

rokasa58 pisze:Ostatecznie, wyszło z S400F coś takiego i chyba zostanie u mnie do końca.Co do lufy,to jest wykonana w plusie i celność na 50 m jest dobra ,ale jest jeden warunek, śrut musi mieć energię ok 16,8,czy to JSB,czy H@N.
Obrazek
hmmmm

Ciekawe rzeczy piszesz. Z moich testów wynika zupełnie coś innego. Ten karabin i te lufy lubią prędkość w granicach 238, 239. Dodatkowo mogę powiedzieć, że są bardziej podatne na wiatr. trzeba brać większe poprawki na wiatr. Jest to najlepszy wybór karabinka dla początkujących i lubiących rekreacje i nie tylko. Najlepszy wynik na tym karabinku strzeliłem - 75 na 40 stanowiskowym torze. Średnia to ok 72 pkt.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”